Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2016, 14:20   #1
xjason
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2015
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.2 TDCI 175KM
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Zaniki napięcia po włączeniu zapłonu

Witam,

Od paru dni mam dość nietypowy problem z moim Mondeo (przekopałem forum i internet i niczego nie znalazłem). Otóż po włączeniu zapłonu (przycisk Power z bezdotykowym kluczykiem) odpala się Convers+, startuje radio i światła - na conversie pojawia się "wciśnij sprzęgło, aby odpalić auto".
Po chwili radio i światła się wyłączają na chwilę i zaraz włączają. Co dziwne convers nie gaśnie nawet na chwilę. Dzieje się tak w kółko co kilka sekund aż wcisnę sprzęgło i odpalę samochód. Wygląda to trochę jak podczas odpalania kiedy radio i światła przygasają żeby dać moc do odpalenia - problem w tym, że nic nie robię a raz zdarzyło się nawet, że odcięło mi prąd podczas samego odpalania. Próbowałem też z wyłączonymi światłami (xenony) ale jest to samo.
Jak już silnik chodzi objawów żadnych nie ma. Silnik pracuje normalnie, nie świecą się żadne kontrolki.

Ma ktoś jakiekolwiek pojęcie co może taki objaw oznaczać? Na razie jest to jedynie upierdliwe, ale obawiam się, że z czasem może spowodować poważniejszy problem (nie mówiąc już, że to miganie xenonów może je uszkodzić).

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz - przy tej usterce radio przestaje grać, ale nie wyłącza się całkowicie (przy odpalaniu wyłącza się całkiem). Pod maską w okolicy reflektora słychać cykanie w momencie jak prąd się wyłącza/włącza. Zmierzyłem napięcie na akumulatorze - przed włączeniem zapłonu jest 12,4V, po włączeniu zapłonu 12,2V i nie ma żadnych skoków napięcia kiedy zasilanie radia/świateł ginie i wraca.
Sprawdziłem też zachowanie z drugim kluczykiem - samochód zachowuje się tak samo.


Ostatnio edytowane przez xjason ; 24-10-2016 o 15:54
xjason jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2016, 20:32   #2
xjason
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2015
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.2 TDCI 175KM
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zaniki napięcia po włączeniu zapłonu

Niestety tak jak się spodziewałem sytuacja zdaje się pogarszać:
- sporadycznie nie można teraz włączyć w ogóle zapłonu (nawet po włożeniu pilota w miejsce stacyjki), w końcu po kilku-kilkunastu próbach zaskakuje (oczywiście zaniki prądu są po staremu aż do odpalenia silnika)
- raz zdarzyło się (otwierałem samochód za klamkę od strony pasażera), że mimo, że samochód się otworzył to nie rozbroił się alarm i zaczął wyć, wyłączył się bez problemu po użyciu przycisku na pilocie (swoją drogą myślałem, że jak samochód się otworzył znaczy, ze rozpoznał kluczyk i alarm powinien być już rozbrojony)
- nie wiem czy to powiązane, ale samochód nie zawsze też reaguje na zamykanie przyciskiem na klamce (czasem muszę nacisnąć go nawet 4 razy żeby użyć podwójnego ryglowania)

Ogólnie wygląda mi to na coś związanego z systemem bezkluczykowym, ale chyba nie powodowałoby to tego dziwnego przerywania radia czy wyłączania świateł. Przez to, że objawy są tak dziwne trochę boję się oddać go w ciemno do elektryka, bo często kończy się to wymianą jednej rzeczy za drugą, a usterka ciągle wraca...
xjason jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2016, 12:32   #3
Jarek_Lodz
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-09-2013
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 404
Domyślnie Odp: Zaniki napięcia po włączeniu zapłonu

Wygląda na słaby akumulator. W pełnie naładowany ma coś ok. 14v
Jarek_Lodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2016, 14:57   #4
xjason
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2015
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.2 TDCI 175KM
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zaniki napięcia po włączeniu zapłonu

A nie ok. 14V podczas ładowania?
Po odpaleniu silnika mam ok. 14.1V. Te wartości co podałem wcześniej to na całkowicie wyłączonym (12.4V) i po wciśnięciu power przed odpaleniem silnika (12.2V z włączonym radiem).

Mogę spróbować podładować akumulator, ale objawy są co najmniej dziwne...
xjason jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2016, 15:15   #5
xjason
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2015
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.2 TDCI 175KM
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zaniki napięcia po włączeniu zapłonu

Ostatecznie nie ładowałem akumulatora, ale odłączyłem go na noc.
O dziwno po ponownym podłączeniu wszystkie objawy znikły (łącznie z problemami przy zamykaniu przyciskiem na klamce).

Póki co jeżdżę około tygodnia i wszystko wydaje się być w porządku.

Nie wiem czy ktoś zainstalował nam w Mondeo Windowsa, ale wygląda na to, że taki reset pomaga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam nadzieje, że komuś się te informacje przydadzą i uniknie wizyty u elektryka, który pewnie zrobiłby to samo tylko za odpowiednią opłatą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xjason jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2016, 16:37   #6
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Zaniki napięcia po włączeniu zapłonu

pewnie za jakiś czas problem znowu się pojawi
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.