Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2016, 12:23   #1
brocha94
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2016
Model: mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 9
Domyślnie Olej, spalanie, moc

WItam,

Posiadam focus 1.6 16V 2000 rocznik

Zauważyłem w nim ostatnio pewne objawy ...
po 1. Strasznie się muli, niby obroty nie spadają, nie rosna wszystko okej ale ... Nie czuje w nim mocy podczas jazdy, wolno się rozpędza a ostatnio przy wrzuceniu 3 biegu zaczął się toczyć, niby wyczytalem że mogło to być spowodowane niedokręconym korkiem od baku lub wlaniem innego paliwa z Shell ( nie mieli zwykłego 98 to dali jakie super extra 98 bla bla...)

2. Wydaje mi się że bierze mi dużo oleju, wskaźnik był ponad normę lekko bo przelałem, przejechałem około ... 2000 tyś +/- od 10.06.2016
a oleju już trzeba dolać bo jest trochę niżej normy. W trasie byłem max 3 razy gdzie w jedną stronę 100 km olej to 10W-40

3. nie wiem czy to już jest czy nie ale na odcinku 100 km Szczecin - Dębno spala mi 1/4 baku gdzie wyjazd z miasta na autostrade zajmuje mi jakieś 20 min a na autostradzie jadę jakoś 120-140 to już max, pociągnie do 160 ale troche mu to zajmuje

Wiem że do wymiany jest sprzęgło z tego co mi sprzedający mówił, rozrząd chce wymienić zapobiegawczo.

Czytałem coś o katalizatorze, że może to byś przyczyna braku mocy, większego spalania

Moje pierwsze autko więc jestem w tym zielony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

brocha94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 17:14   #2
Veris
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fokus Hatchback mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 198
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

1. myślę że na twój rocznik auta (silnika) wystarczy zupełnie paliwo 95 bez jakiś "uszlachetniaczy",
2. zobacz czy nie masz jakiegoś wycieku pod silnikiem,
3. jak go przydusisz to spali normalne

Rozrząd dobra decyzja jak fundusze są, sprzęgło wiadomo zależy w jakim stanie a co do katalizatora to warto sprawdzić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Veris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 01:47   #3
Zen-Kar
ford::beginner
 
Imię: Jerry
Zarejestrowany: 02-08-2015
Skąd: Londyn
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 45
Domyślnie Re: Olej, spalanie, moc

Sam nie zdiagnozujesz, musisz znalezsc warsztat i pomierzyc kompresje cylindrow, wtedy wyjdzie dlaczego muli, ubywa Ci oleju winne moga byc pierscienie zgarniajace.

Wskazywalo by na to uzywanie 10W40 bo powiennien byc 5W30, tym sposobem w tym typie nie poprawi sie kompresji, w zimne dni bedzie kopcil na siwo ale to bys musial czekac do poznej jesieni.
Zen-Kar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 06:48   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

Jak na pierwsze auto, to kupiłeś sobie skarbonke, do której będziesz wkładał i juz nie wyjmiesz.
Na pewno nie poradzisz sobie z naprawami, to jest za stary samochod, aby w niego ładować kasę, poszukaj kupca, sprzedaj ze strata, trochę dołóz, poszukaj innego gwarantowanego, najlepiej od kogoś ze znajomych, lub z Forum, jak ma być to Ford.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 08:35   #5
sasquatch
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2014
Model: Focus
Silnik: Duratec ST 2.0 173KM
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

Saloma nie słuchaj bo z tego co zdążyłem zauważyć to on przeważnie pisze posty bez sensu, nie wnoszące nic do tematu a potem chwali się, że z autami ma do czynienia od średniowiecza...


Kup sobie płukankę silnika "liqui moly pro line engine flush", wypłucz silnik wg instrukcji z opakowania i zalej go odpowiednim olejem (najlepiej syntetyk 5W30). Potem sprawdź czy nie ma jakiś błędów (samemu ELM-em z allegro albo podjedź do jakiegoś mechanika). Katalizator nie będzie miał tutaj wiele do czynienia bo raczej ciężko go zapchać chyba, że się rozkruszył i blokuje wydech.
sasquatch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 14:07   #6
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

taaaa cięzko zapchać katalizator?!, jasneeee, skoro mu żre olej litr na 2 tys km i to gęstszego i niezgodnego z normami forda (czyli wymiana oleju co 10 tys zbędna bo doleje więcej za ten czas jak widać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), to przecież wszystko idzie w katalizator i wydech!!!

silnik ma do remontu jeśli nie ma wycieków. a katalizator pewnie się kończy. jedź na stacje diagnostyczną nich Ci sprawdzą analize spalin to będziesz wiedział. Jak przekroczone HC powyżej 100 na luzie, to znaczy że spala olej. wówczas do mechanika na sprawdzenie ciśnienie sprężania na zimnym silniku. po tym będziesz wiedział teoretycznie czy do remontu jest góra silnika czy dół - luzy zaworowe/pierścienie/uszczelniacze. naprawa nieopłacalna bo przy gorszej wersji to ok 2 tys.. przy tańszej znacznie mniej bo same luzy zaworowe do korekcji.. przy pełnym remoncie lepiej poszukać silnik i przełożyć, bo naprawa nie daje gwarancji na poprawę. czasami się udaje i silnik przestaje brać olej, czasami nie i jest bez zmian. na forum przykładów i takich i takich było sporo.

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 26-07-2016 o 14:22
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 21:10   #7
brocha94
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2016
Model: mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 9
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

Dzisiaj zauważyłem małą plamke (chyba oleju) jak wyjeżdżałem, ale postałem na parkingu pod sklepem okolo 30 min i kropelki nie było.

Na czwartek mam wymianę oleju to powiem żeby sprawdzili czy wsio gra i zobaczymy.
a sprzedaż samochodu totalnie sie nie opłaci bo jako mlody kierowca ubezpieczenie mnie wynioslo 2500 zł... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
brocha94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 00:10   #8
Veris
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fokus Hatchback mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 198
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

2500zł - za tyle ubezpieczenie kupiłeś ??? Drożej sie nie dało, w czym masz ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Veris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 17:58   #9
brocha94
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2016
Model: mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 9
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

link4

Z racji tego ze jestem właścicielm pojazdu a prawko mam od marca :/ chciali ode mnie po 5 tyś, 2,5 było najtaniej ... no co zrobisz jak nic nie zrobisz : p
brocha94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 19:20   #10
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Olej, spalanie, moc

Pewnie OC razem z Auto Casco.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.