Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2011, 19:52   #51
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Tak sobie myślałem, że może macie własne obserwacje w związku z różnicą w jeździe pomiędzy benzynami Pb95 i Pb98.

Coś mnie skusiło ostatnio, aby zobaczyć jak sobie 1,6 EcoBoost poradzi na 98 oktanach i... okazuje się, że jest jakby słabszy, czyli bardziej mulący. Innych negatywów nie widać, ale takowy mi wystarczy... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałem różne artykuły odnośnie różnicy w jeździe na Pb95 i Pb98 i spadek mocy tłumaczono najczęściej faktem, że benzyna 98 potrzebuje więcej czasu na spalenie, a więc autko w ten sposób dostanie "mniej mocy na jednym obrocie wału". Różnice w mocy mogą być czasem nawet rzędu kilkunastu %, a to już bardzo dużo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 21:33   #52
Toper
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Model: Lancia Lybra
Silnik: 2.4 JTD
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondek to nawet i 300 tyś wytrzyma. Jedynie co trzeba w nim wymieniać to części eksploatacyjne, czyli np. wtryskiwacze, turbinę, koło dwumasowe, sprzęgło itp. W nowych turbo benzynkach te części zapewne wytrzymują tyle samo co w dieslach i tyle samo kosztują.
Koledzy z 1.6T testujcie ile się da, bo zapewne wielu posiadaczy klekotów ma ochotę następne auto kupić z takim silnikiem.
tak jeszcze apropo to dla mnie to co wymieniłeś poza sprzęgłem to nie są części eksploatacyjne. Przy normalnym użytkowaniu dwumas, wtryski i turbo będą chodzić i chodzić...

No chyba, że w Fordach jest inaczej niż w Fiatowych silnikach JTD, które znam. Mam takie dwa 1.9 i 2.4 jeden ponad 300k drugi się zbliża do 300k km i w żadnym wymienione podzespoły nawet nie pisną :-) ale jeden samochód "od nowości" w rodzinie, drugi od 150k km

Pozdrawiam
Toper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 10:08   #53
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał Toper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w Fiatowych silnikach JTD, które znam. Mam takie dwa 1.9 i 2.4 jeden ponad 300k drugi się zbliża do 300k km i w żadnym wymienione podzespoły nawet nie pisną :-) ale jeden samochód "od nowości" w rodzinie, drugi od 150k km
Bo Fiatowskie diesel`e i jeszcze od PSA są najlepszymi diesel`ami na świecie. Nawet VW kupił licencję od FIATa na diesel (2.0 CR poprzedniej generacji - u Fiata 1,9 JTD) a m.in. Ford stosuje diesel od PSA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 12:24   #54
grandel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-09-2008
Model: MKIV 1,6 ecoboost
Silnik: 1,6 ecooboost
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Witam
Odebrałem swojego jakieś 3 tygodnie temu. Autko jest ciche i dynamiczne. Wcześniej miałem MKIII 1,8 sci 130 koni ale tutaj czuć tą róznicę. Na razie spalanie na poziomie 10 l / 100 km średnio. W salonie powiedzieli mi że nie mam sie przejować wielkością spalania do przejechanych 5000 km. Wiec licze że jak wyczuje bardziej samochód i sie ułoży to spalanie spadnie. Na razie nie szarżuje. I moje spostrzeżenie... autko po lifcie .. wyróznia sie na drodze.
grandel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 13:17   #55
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał OOstrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak sobie 1,6 EcoBoost poradzi na 98 oktanach i... okazuje się, że jest jakby słabszy, czyli bardziej mulący.
Nic dziwnego, bo 98 ma mniejszą wartość opałową.

Benzyna 98 zawiera duże ilości dodatków podnoszących liczbę oktanową. Konkretnie jest to ok. 10% eteru metylo-tert-butylowego o liczbie oktanowej (badawczej) 116. Jednocześnie jego wartość opałowa wynosi zaledwie 35 MJ/kg, podczas gdy benzyny 43 MJ/kg.
Mówiąc obrazowo w 98 "jest mniej benzyny w benzynie".


Więcej: "95 kontra 98"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiajka,
Alek
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 18:50   #56
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał grandel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Odebrałem swojego jakieś 3 tygodnie temu. Autko jest ciche i dynamiczne. Wcześniej miałem MKIII 1,8 sci 130 koni ale tutaj czuć tą róznicę. Na razie spalanie na poziomie 10 l / 100 km średnio. W salonie powiedzieli mi że nie mam sie przejować wielkością spalania do przejechanych 5000 km. Wiec licze że jak wyczuje bardziej samochód i sie ułoży to spalanie spadnie. Na razie nie szarżuje. I moje spostrzeżenie... autko po lifcie .. wyróznia sie na drodze.
Kolego Grandel, powiem że coś dużo wynosi spalanie Twojego Mondeo. 10dm3 na 100km przy delikatnej jeździe, a może to przy jeździe po mieście?
Ja w swoim przez pierwszych 1000km stosowałem PSJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie przekraczałem 7dm3.

Pozdrawiam i życzę szerokiej drogiej !!!
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 18:54   #57
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic dziwnego, bo 98 ma mniejszą wartość opałową.

Benzyna 98 zawiera duże ilości dodatków podnoszących liczbę oktanową. Konkretnie jest to ok. 10% eteru metylo-tert-butylowego o liczbie oktanowej (badawczej) 116. Jednocześnie jego wartość opałowa wynosi zaledwie 35 MJ/kg, podczas gdy benzyny 43 MJ/kg.
Mówiąc obrazowo w 98 "jest mniej benzyny w benzynie".


Więcej: "95 kontra 98"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiajka,
Alek
Dzięki za odpowiedź Alek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czekam aż wyjeżdżę resztki Pb98, co mi się jeszcze bełtają w baku i na pewno nigdy więcej nie zatankuję droższej benzyny, która w praktyce zamula mojego EcoBoosta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak na marginesie, to przegrałem wczoraj potyczkę z Fordzikiem Focusem po tuningu, co miał 400KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na takiego to i EcoBoost nie da rady hihi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam !!!
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 14:35   #58
wesmond
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Active
Silnik: 1,5 PB 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 289
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał TOMGOL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Później to szli na masówkę, jak nas ludzie zobaczyli na ulicach w 2007 roku to rzucili się na salony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pamiętam jak tylko odebrałem auto i pojechałem do Płocka to mały figiel i gość jadący z naprzeciwka tak się zaczął przyglądać że mało w kufrze innego nie zaparkował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sorry za OT
Mogę potwierdzić, iż po odbiorze auta przez kilka miesięcy mondek wzbudzał spore zainteresowanie. Ubaw miałem niesamowity.
wesmond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2011, 20:43   #59
grandel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-09-2008
Model: MKIV 1,6 ecoboost
Silnik: 1,6 ecooboost
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał OOstrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego Grandel, powiem że coś dużo wynosi spalanie Twojego Mondeo. 10dm3 na 100km przy delikatnej jeździe, a może to przy jeździe po mieście?
Ja w swoim przez pierwszych 1000km stosowałem PSJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie przekraczałem 7dm3.

Pozdrawiam i życzę szerokiej drogiej !!!
Okazuje się ze mam ciężką nogę. Teraz przy drugim baku mam 8,5. Musze się chyba przyzwyczaić. Ale aż się prosi żeby mocniej nacisnąć na gaz.

Pozdrawiam
grandel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2011, 15:17   #60
benzynowiec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2011
Model: Mondeo MkV
Silnik: 1.5 EB AT
Rocznik: 2017
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Witam

Jetem nowy na forum i przymierzam się do zakupu Mondka z 1.6 ecoboost
Czy któryś z kolegów właściieli mógłby napisać o tym jakie są zakresy prędkości, z jakimi można się toczyć na poszczególnych biegach?

W mojej starej foce I można na jedynce wykręcić pod 45km, a na dwójce około 90
Jestem ciekaw jak wypada to z EcoBoostem 1.6 i 6 biegową skrzynią

Damian
benzynowiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.