Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2009, 22:10   #11
BaRiBaL
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 119
Domyślnie Re: niestabilne zawieszenie tylne

Cytat:
Napisał lysytad
Badanie amortyzatorów : Przód lewy i prawy po 71%, tył lewy 71%,tył prawy 64%, amorki suche. Diagnosta powiedział, że to wynik wzorowy i on nie widzi żadnej przyczyny.
U mnie bylo podobnie, tzn. czasem mialem wrazenie, ze na wybojach, dziurach itp. tyl nieznacznie ucieka w rozne strony. Kontrola amorkow w stacji diagnostycznej nic nie wykazala, wszystko ok, zadnego dochodzenia do wartosci granicznych. W ASO Forda podczas darmowej 'akcji zima' sprawdzali amorki i tez bylo wszystko ok. A niecaly tydzien potem lewy tylni padl zupelnie, olej z niego wyciekl.
Takze jak widac diagnosci i ich sprzet swoje a lewy tylni amortyzator juz chyba umieral od dluzszego czasu ale tego pokazac na testach nie chcial, jeno dawal mi do zrozumienia, ze umiera zarzucajac lekko tylkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wymianie obu tylnich amorkow wrazenie uciekania tylu na wybojach zniknelo zupelnie.

BaRiBaL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2009, 08:18   #12
lysytad
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: Włocławek
Model: Focus C-Max Trend
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Re: niestabilne zawieszenie tylne

Nie, nie sprawdzali mi zbieżności z tyłu, zlecę sprawdzić. Stara tylna prawa opona była bardziej zdarta niż lewa. Możesz mieć rację Smutnyindyk. Przesiadłem się z Renault Scenica, ten był bardzo "miękki", inaczej się prowadził, dobrze wybierał nierówności.
BaRiBaL też mi dałeś do myślenia, co do tych amorków, chyba się "szarpnę" i kupię nowe. Jakie amortyzatory założyłeś?
lysytad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2009, 11:46   #13
BaRiBaL
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 119
Domyślnie Re: niestabilne zawieszenie tylne

Cytat:
Napisał lysytad
BaRiBaL też mi dałeś do myślenia, co do tych amorków, chyba się "szarpnę" i kupię nowe. Jakie amortyzatory założyłeś?
Nie wiem ale chyba nie ma sensu by 'na zaś' wymieniac amorki, bo to i koszt jakis jest a pewnosc, ze po tym uciekanie tylu ustanie zadna. Faktycznie chyba sprawdzenie zbieznosci na poczatek powinno byc ok - tez to mialem zrobic no ale amorek wyzional ducha wiec u mnie wyboru wielkiego nie bylo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Amorki standardowe Forda.
BaRiBaL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2009, 14:10   #14
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Re: niestabilne zawieszenie tylne

tez mam wrazenie ,ze tyl lata u mnie , ale to tez moze byc wina cisnienia w oponach na tyle . jesli popatrzec na nasze kapcie , to przy zmniejszonym cisnieniu rozplaszczaja sie i w zasadzie autem moze bujac z tego powodu. taka tylko teoria. kawal gumy kontra kawal stali
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2009, 14:15   #15
lysytad
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: Włocławek
Model: Focus C-Max Trend
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Re: niestabilne zawieszenie tylne

Ciśnienie to mam dobre, opony są super. Dziękuję za porady. Odezwę się po wykonaniu zbieżności.
lysytad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2009, 09:51   #16
Koyot.
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: C-Max
Silnik: 1.8 16V (CSDA, CSDB)
Rocznik: 2004
Postów: 1,123
Domyślnie Re: niestabilne zawieszenie tylne

jeśli tył lata to moze byc jeden z natępujących powodoów
1. złe cisnienie w oponach
2. zla zbieżnosc
3. zuzyte amorki
4. lub auto jest krzywe bo bylo uderzone.

warto sprawdzic to i dopiero sie zastanowic czemu tak jest bo u mnie jest wszystko ok
__________________
Jak się nie ma co się lubi to.....
Trzeba dążyć żeby to osiągnąć
Pozdrowionka...
Koyot. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2009, 23:10   #17
robciowr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2008
Skąd: dolnyśląsk
Model: FORD C-MAX Mk2
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 47
Domyślnie Re: niestabilne zawieszenie tylne

U mnie także w porządku czy jadę sam czy mam komplet na pokładzie :fcp5 i bagażnik załadowany po dach to nic się nie dzieje.
robciowr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2009, 09:10   #18
Koyot.
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: C-Max
Silnik: 1.8 16V (CSDA, CSDB)
Rocznik: 2004
Postów: 1,123
Domyślnie Re: niestabilne zawieszenie tylne

no wiec zgodnie z opiniami innych kolegów sprawdzic trzeba przynajmniej to co napisalem w poprzednim poscie.
__________________
Jak się nie ma co się lubi to.....
Trzeba dążyć żeby to osiągnąć
Pozdrowionka...
Koyot. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2009, 14:39   #19
lysytad
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: Włocławek
Model: Focus C-Max Trend
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Odp: niestabilne zawieszenie tylne

No i jak obiecałem tak robie. Wprawdzie po 8 miesiącach, ale lepiej późno niż wcale. Odpowiadam jak to z tym moim pływającym zawieszeniem było. Jeszcze dwukrotnie sprawdzałem tylne zawieszenie - wszystko, co można tam sprawdzić, raz w ASO i raz w stacji diagnostycznej. Było wszystko w porządku. Aż się do tego "pływania " przyzwycziłem. A dziś po wymianie opon na fabrycznie nowe Nokiany, wszystkie rewelacje na koleinach i dziurach ustały. Samochód jedzie prosto jak strzała. Nie ucieka na boki. Przyczyna - opony. A moje poprzednie "kapcie" wcale nie były takie super, jak mi sie wydawało. Wnioskuje z tego że C-max był bardzo wrażliwy na jakość opon. Poprzednie ładnie wyglądały, ale były używane i pomimo, że zimówki to były bardzo twarde - przejeździłem na nich całe lato.

Ostatnio edytowane przez lysytad ; 28-10-2009 o 14:41
lysytad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 19:05   #20
misiek0408
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-03-2010
Skąd: WROCLAW
Model: FOCUS C-MAX (Ghia)
Silnik: 1.6TDCI (109)
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: niestabilne zawieszenie tylne

Od niedawna jestem posiadaczem c-maksa i poznaje je dopiero.
Załwarzyłem na tylnim zawieszeniu rozchodzące się koła,przyglądałem się innym ta sama sytuacja jak umnie to normalne w tych modelach? W wcześniejszych wpisach wywnioskowałem że tylnie zawieszenie jest do regulacji.
misiek0408 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.