Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2014, 16:25   #1
Yaropi
ford::beginner
 
Avatar Yaropi
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-11-2007
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Focus
Silnik: 1.8 16V Zetec E
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Jania Autohaus opinie

Witam forumowicze,
przymierzam się do zakupu samochodu, raczej będzie to Astra IV w benzynie do około 40tys. zł. Większość ofert z alledrogo.pl to "stan igła, świeżo sprowadzone z Niemiec, pierwszy właściciel, full opcja", aż na wymioty bierze.. Z założenia szukałem samochodu z polskiego salonu i od prywatnej osoby ale takich aut jak na lekarstwo, nie jestem przekonany co do importowanych aut ale widocznie nie mam wyjścia.

Znalazłem kilka ofert z salonu samochodowego Jania Autohaus z Głogoczowa. Mają ogólnie dość duży wybór i całkiem ciekawe oferty i stąd moje pytanie: czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z w/w salonem? Stan samochodów faktycznie odpowiada opisom? Może jest ktoś kto się przejechał i ma złe doświadczenia? Szukałem w googlach opinii na ten temat i było kilkanaście, raz pozytywnych, raz negatywnych.. Nikt nie chce przecież wydać pieniędzy na jeżdżący złom. Proszę o opinie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Interesujące mnie ogłoszenia:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
"Spójrz mi prosto w reflektory i obiecaj, że mnie nie zabijesz..."
Yaropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 16:38   #2
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Jania Autohaus opinie

Kolega tam chciał kupić Aurisa, i nie był tam za długo, powiadają że auta nie bite ale że malowane to już nic nie wspominają.
Dużo aut mają z Grecji, auta oczywiście pofirmowe, ale często gęsto są dośc przemalowywane bo raczej nie wypadkowe tylko poobdzierane ale to też się dowidział na miejscu. Oczywiście wszystkiego nie można wkładać do jednego worka, ale jak masz możliwość to trzeba pojechać i popatrzeć na własne oczy.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 17:25   #3
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Jania Autohaus opinie

Osobiście polecam ci samemu sprowadzić auto - nie od handlarza tylko privatanbieter. A tu nie masz obaw np. cofniętego licznika, zamalowanej stłuczki itp. zdarzeń. Zainwestować w dwu-trzy dniowy wyjazd a zapewniam, że ci się to zwróci. Poniżej kilka przykładów.
Pozdro.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 18:29   #4
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Jania Autohaus opinie

Cytat:
Napisał Yaropi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukałem w googlach opinii na ten temat i było kilkanaście, raz pozytywnych, raz negatywnych.
więc po zapoznaniu się z nimi musisz sam to ocenić i podjąć decyzje

Bump:
Cytat:
Napisał Jarek G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osobiście polecam ci samemu sprowadzić auto - nie od handlarza tylko privatanbieter.
w obecnym czasie to już nie ma takiej pewności że wszystko będzie ok, że sprzedający to właściciel-użytkownik, Niemcy też nauczyli się mówić to co chce się usłyszeć. Oczywiście nie skreśla to prywatnego sprzedawcy ale już tak fajnie nie jest jak to było kiedyś
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 09-03-2014 o 18:37
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 20:37   #5
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Jania Autohaus opinie

Obecnie mam trzy samochody, ostatnie 6 zostały zakupione przeze mnie w Niemczech. Wszystkie od prywatnych osób. Kupuję w zachodniej części Niemiec, kod pocztowy zaczynający się na 4...,5... . Pewni ludzie. Pewne samochody. I głównie to niemieccy handlarze zaczęli dorównywać polskim w "uczciwości". Aczkolwiek nawet oni mają obiekcje przed kręceniem liczników bo u nich to jest sprawa karna za takie coś. W przeciwieństwie do Polski.
Ja ci radzę: rób jak chcesz. Ale niestety nie mam zaufania do polskich handlarzy.
Pozdro.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 20:19   #6
Yaropi
ford::beginner
 
Avatar Yaropi
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-11-2007
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Focus
Silnik: 1.8 16V Zetec E
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Odp: Jania Autohaus opinie

Ja też nie mam zaufania do polskich handlarzy.. Astra z prywatnych rąk z Polski ma przebieg ok 100 tys. km, nawet do 130 tys., a Astry "sprowadzone od pierwszego właściciela, stan igła, okazja" mają przebiegi 20 czy 30 tys. km... Rozumiem, że Niemcy bogaci i częściej wymieniają auta ale nie sądzę, żeby ktoś kto wydaje w przeliczeniu na polskie 70 tys. zł, sprzedawał je po 3 latach i przebiegiem 20kkm. Rekordzistą jak dla mnie okazał się typek oferujący Astrę z 2011 z przebiegiem 8000 km (słownie: osiem tysięcy)... no paranoja.

Problem z wyjazdem na zachód Niemiec jest taki, że ani ja ani nikt u mnie w rodzinie nie "szprecha po dojczu" a bez tego ani rusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No nic, dziękuję za opinie, poczekam jeszcze z miesiąc (nie chcę kupować auta na siłę, narazie mam się czym kulać do pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), może na wiosnę nasi będą wymieniali auta i dorwę jakąś krajową perełkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jak nie to słownik "rozmówki polsko-niemieckie" do ręki i heja na zachód
__________________
"Spójrz mi prosto w reflektory i obiecaj, że mnie nie zabijesz..."

Ostatnio edytowane przez Yaropi ; 11-03-2014 o 20:24
Yaropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 21:18   #7
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jania Autohaus opinie

Cytat:
Rekordzistą jak dla mnie okazał się typek oferujący Astrę z 2011 z przebiegiem 8000 km (słownie: osiem tysięcy)... no paranoja.
a co w tym dziwnego? Dostała strzała, wyklepali i wystawili na sprzedaż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O ile nie masz ogromnych wymagań co do wersji to wstrzymaj się z zakupem Astry 2-3 miesiące- niedługo rynek zasili mnóstwo aut poflotowych z PL- wtedy będzie szansa znalezienia czegoś w sensownym stanie i pełną historią serwisowania. Większość to 1,7 cdti, ale 1,4t i 1,6 pb n/a też się zdarzają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2014, 08:56   #8
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Jania Autohaus opinie

Cytat:
Napisał Yaropi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rekordzistą jak dla mnie okazał się typek oferujący Astrę z 2011 z przebiegiem 8000 km (słownie: osiem tysięcy)... no paranoja.
Czemu paranoja, miesiąc temu sprzedąłem Reno Modusa 2012r z przebiegiem 12735tys/km, lub w tamtym roku Skode citygo 2011 grudzien przebieg 9673tys.km. Tak przebiegi są prawdziwe , ale ceny nie najniższe na allegro.
Tak takie przebiegi były da sie takie coś znaleść ale nie w najniższych cenach Panowie.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2014, 09:05   #9
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Jania Autohaus opinie

Cytat:
Napisał Yaropi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem z wyjazdem na zachód Niemiec jest taki, że ani ja ani nikt u mnie w rodzinie nie "szprecha po dojczu" a bez tego ani rusz
kładziesz kasę na stół, bierzesz rachunek i do domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aut w D do wyboru, do koloru,
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2014, 20:13   #10
Riko
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Tarnów
Model: Focus
Silnik: 1,6 125
Rocznik: 2015
Postów: 117
Domyślnie Odp: Jania Autohaus opinie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Riko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.