Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2010, 07:36   #11
grafmarr
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Model: Mondeo MKIV Kombi Ghia
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 209
Domyślnie Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...a ile trwa wgranie softu programatorem przez OBD? Są jakieś restrykcje na ten proces?
W przypadku Bluefina restrykcji nie ma jeśli chodzi o ilość, a operacja przeprogramowania trwa kilka minut. Jednak nie wyobrażam sobie, żebym za każdym razem kiedy wyjeżdżam np. poza miasto programował "zwiększenie mocy i momentu", a kiedy wjeżdżam do miasta programował "zmniejszenie mocy i momentu".
Na pewno nie jest to funkcjonalne, a na dodatek jak to napisałem wcześniej, u mnie podniesienie mocy i momentu skutkuje zmniejszonym spalaniem w korkach.

grafmarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 08:46   #12
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?

Cytat:
Napisał grafmarr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taniej będzie kupić używany samochód o małym "litrażu" (oszczędny) do jazdy po mieście w korkach.
Mam jeszcze Avensis 1,6, używana sporadycznie, bo żona na wychowawczym siedzi, i mogę się w nią przesiąść w każdej chwili.

Tylko chodzi o to, że ja naprawdę baaardzo lubię swoje autko, i wolę dołożyć kilka zł to paliwa, niż jeździć czymś innym...

Ja cały czas jeżdżę (a raczej stoję) w mieście, co drugi weekend wypadam za miasto, ale wtedy nie widzę problemu by poświęcić kilka minut na przeprogramowanie.

Choć z ekonomicznego punktu widzenia inwestycja jest chyba blisko granicy opłacalności (i nie wiem, z której strony blisko). Operacja miałaby sens ekonomiczny przy obniżeniu średniego spalania o około 15% (wtedy chwilowe, przy ruszaniu musiało by być niższe pewnie ze 40%) przy kosztach rzędu 3 tys zł. Jeśli pod względem technicznym jest to możliwe, to taka inwestycja zwróciłaby się po 2-3 latach.

Pozdrawiajka,
Alek
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 11:21   #13
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?

Chwilowe też mam duże bo 25-30 l/100 km w 1.8 TDCi na boxie. Tym się nie przejmuj, w korku ile ma spalić tyle spali, nic nie zrobisz. Pozostaje tylko eko jazda, tym zaoszczędzisz swoje stracone w korku litry.
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 12:13   #14
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?

Mam lekką nogę i samochody pode mną palą mało. Średnie spalanie 15,6 to wynik ekojazdy. Gramoląc się w korku pali 16,5 - 17,2 (przy delikatnym ruszaniu). Ale w korku nie mogę specjalnie pohamować silnikiem - za niskie prędkości i za małe odległości.
Do ekojazdy - trzeba jeździć, a nie stać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...chyba, że będę robił jeszcze manualne start/stop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W wakacje - jak nie było masakrycznych korków i na wielu odcinkach jechało się od świateł do świateł w miarę płynnie - to palił mi 13,5 - 14,0 l/100 km, a w jeździe poza szczytem komunikacyjnym poniżej 12 l/100km.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 18:52   #15
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?

Cytat:
Wtedy turbina nie pracuje i spalanie jest na poziomie zwykłego silnika (u mnie średnie jest na poziomie 11,5 jeżeli nie wyjeżdżam poza miasto).
A jak się wyłącza turbinę??
Niestety kolego, turbina pracuje zawsze. No dobra, nie zawsze, bo w końcu silnik się gasi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 19:04   #16
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?

Ja może coś powiem ,za co mogę zostać zlinczowany itp ,no ale cóż trudno. Ja wiem że są zwolennicy tej metody i przeciwnicy. Ale zamiast pisać program i wydawać na chipy inne wynalazki , po prostu założyć gazunek , tak wiem teraz dostanie mi się, ale to może będzie jakieś rozwiązanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


Od razu mówię, nie wiem jak to od strony technicznej wygląda,ale stoisz w korku jeździsz na gazie, wyjeżdżasz w trasę przełączasz się na benzin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


Przepraszam jeżeli uraziłem posiadaczy vałek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 19:12   #17
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?

Prawda, że też na to nie wpadłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz też bym gaz założył ale firma dała diesla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2.5T jeździ na gazie dobrze.
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 19:14   #18
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?

Oszczędne Diesle wg mnie teraz to już przeszłość. To TDCi bardziej mi daje frajdę z jazdy niż oszczędność. Szczególnie po CHIPIE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz to najlepiej mocną benzynę połączoną z zawieszeniem i układem kierowniczym FORDa i na podtlenek LPG przerobić i po ptakach. Nie pchać się w DIESLE, chociaż mój jest bezawaryjny póki co.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 19:20   #19
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?

Dzięki za poparcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ja też uważam że gaz nie jest taki straszny,aczkolwiek byłem przeciwnikiem kiedyś tej metody ,ale zmieniłem zdanie. Snajper masz rację warto kupić teraz mocną benzynę i gazunek i śmigasz za psie pieniądze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 19:22   #20
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?

Za śmieszne to może nie, ale niech Ci spali w przeliczeniu 9-10 litrow benzyny przy upalaniu to i tak dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kolega właśnie wychodzi z tego założenia i ma 3,7 V8 z LPG, pali mu średnio 18-20 litrow gazu a nie jeździ wcale wolno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.