Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2011, 11:55   #101
jarek_sz-in
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Cytat:
filtr miałem swój
ja nie miałem swojego tyle wyszło z wymiana filtra i zakupem w ASO.

jarek_sz-in jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 14:20   #102
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Ile osób tyle opinii o ASO. Przed Mondeo miałem Passata i po skończeniu gwarancji przestałem jeździć do ASO bo ignorancja i złodziejstwo było podobne jakie teraz widzę w Fordzie. Prawdopodobnie mój następny samochód będzie 2-3 letni; przestaję widzieć sens płacenia kilkudziesięciu tysięcy więcej za nowe auto z gwarancją i koniecznością przeglądów w ASO.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2012, 19:21   #103
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Odświerzę trochę kotleta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaczyna się sezon letni i dzisiaj jadąc mondkiem przy 16stopniach na dworze po włączeniu klimy jakoś specjalnie nie odczułem żeby zimne powietrze dmuchało(ustawione na LO,wentylator na pół gwizdka), na pewno włączył się kopresor od klimy i zaczęło szumieć w okolicach podszybia lekko chlodne powietrze z nwiewów ale bez rewelacji, a klima nabijana pod koniec sierpnia ubiegłego roku i wydawało mi sie że lepiej chłodziła, czyżby znowu trzeba było dobić czynnika chłodzącego? Dodam że filtr kabinowy wymieniałem miesiąc temu.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2012, 20:48   #104
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Możliwe, u mnie schodzi 100-150 gram w rok, a aż tak dużo go w mondku nie ma.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2012, 20:49   #105
Ged
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Titanium LXS
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

A może ktoś ma pomysł, czym się różni ustawienie "AUTO" od "AUTO A/C"???
Ged jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2012, 21:54   #106
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Tym, że przy 'A/C ON' powietrze wpływające do kabiny może zostać schłodzone a jego wilgotność zmniejszona. Pozostałe funkcje działają w obu ustawieniach - automatyczna regulacja prędkości wentylatora i automatyczne rozprowadzanie powietrza.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2012, 17:45   #107
witek77
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-06-2011
Skąd: pomorskie
Model: zetec, endura de, tddi, obecnie MKIV kombi titanium x
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 59
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Cytat:
Napisał mrk26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odświerzę trochę kotleta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na pewno włączył się kopresor od klimy i zaczęło szumieć w okolicach podszybia lekko chlodne powietrze z nwiewów ale bez rewelacji, a klima nabijana pod koniec sierpnia ubiegłego roku i wydawało mi sie że lepiej chłodziła, czyżby znowu trzeba było dobić czynnika chłodzącego? .
Jak słyszysz szum w okolicy podszybia to na 99% za mało czynnika w układzie. Ten model ma małą pojemność więc każdy brak czynnika w stosunku do "nominału" niestety mocno odbija się na wydajności całego układu.
witek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2012, 18:27   #108
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Normalnie nie mogę się ogarnąć z tym mondkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a rok już nim ganiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przytocze tu raz jeszcze poczciwego "Marjana" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (pasat b5 98r) tam i grzalo jak w piekle i chłodziło jak na biegunie, a najlepsze to to że jak miałem go trzy lata to absolutnie nic nie robiłem przy klimie i hulała jak wściekła, a tu proszę po roku znowu się dopomina o swoje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2012, 18:16   #109
rodneysus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Ja niestety jestem jednym z tych, którzy nie są zadowolenie z klimatronika w Mondeo. Poprzednio miałem Opla Omegę i tam przez cały rok miałem ustawione 21 st i zarówno zimą jak i latem w aucie było przyjemnie. Teraz ciągle kręcę regulatorem temperatury. Zimą żeby było w miarę ciepło ustawiam na 23 ale w zimniejsze dni nawet 25. Teraz w gorący dzień, kiedy na zewnątrz jest powyżej 25 ustawiam 19,5 ale wystarczy że na zewnątrz ochłodzi się do około 20 to już muszę podkręcić na 21.
Dodatkowo mam jakąś masakrę z pomiarem temperatury otoczenia. W czasie jazdy pomiar pokrywa się z tym co wskazują termometry ustawione przy drogach. Ale gdy stanę w korku, wskazanie temperatury momentalnie rośnie. Dzisiaj doszło mi do 39 st, fakt że był upał, ale żeby aż taki.
Może ma to jakieś przełożenie na pracę klimatronika?
rodneysus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2012, 18:19   #110
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Cytat:
Napisał rodneysus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ma to jakieś przełożenie na pracę klimatronika?
Może mieć ,a na to jest specjalny biuletyn w ASO , zmienia się położenie czujnika temperatury, mnie od tamtej pory pokazuje w miarę dobrze, czyli na postoju w korku temperatura wzrasta o max 2 stopnie
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.