Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2014, 22:29   #1381
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Juri2069 lepiej zmień mechanika bo jak ci przyjdzie zmieniać rozrząd to gość wytnie z twojego Mondka całe nadkole szlifierką kontową. Niech sobie wywierci otwór w głowie i naleje oleju.
A propos wymiany paska to uważam że najlepszym sposobem jest ten z odkręcaniem alternatora nie ma żadnych kombinacji z zakładaniem paska (oczywiście jeżeli jest to robione w odpowiedniej kolejności)i przy okazji można sprawdzić rolki jeżeli ktoś ma taką potrzebę a cała operacja zajmuje 20-25 min.
Ponadto nawet nowe rolki mają delikatny luz gdyż są w nich umieszczone łożyska wysokoobrotowe z luzem C3 lub C4 gdyż normalne nadmiernie by się nagrzewały.

__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 15:19   #1382
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał dżizas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Juri2069 lepiej zmień mechanika
Nie będę zmieniał mechanika bo jego rozwiązanie mi się podoba. A po drugie to nie jest mój mechanik tylko gość od prostych spraw typu olej i duperele jakoże nie mam kanału.
Do poważniejszych spraw to mam innych fachowców.
Nie komentujcie już tej dziury bo to mój samochód i moja sprawa. Zawsze jest to jakieś rozwiązanie, którego być może nikt nie próbował a może jednemu na tysiąc pomoże.
U mnie były inne komplikacje , dlatego też była potrzebna dziura . Proste. Polak musi kombinować bo by nie był polakiem

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 14-01-2014 o 15:22
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 23:44   #1383
alexwood2000
ford::amateur
 
Imię: Alex
Zarejestrowany: 09-01-2013
Model: ford mondeo kombi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Jak ktoś potrzebuje koło pasowe alternatora INA F-556615 (nr 535 0074 10) to za 150zł ( 140 + 10 wysyłka) można kupić w

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
alexwood2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 23:38   #1384
balzac83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Co sądzicie o kole pasowym firmy Corteco ? Mój mechanik uparł się ze tylko Corteco Ja rozważam również na Dayco ale jak on twierdzi Corteco jest w porządku i tyle co z jego doświadczenia Corteco na pewno się sprawdza. Co sądzicie ktoś montował Corteco ?
balzac83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 08:06   #1385
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

balzac83, też słyszałem dużo pochlebnych opinii o firmie CORTECO. Od miesiąca czasu mam takowe właśnie założone, bo poprzednio miałem Dayco i wytrzymało niecałe dwa lata. Wcześniej FEBI BILSTEIN (ponoć pakowacz i nie wiesz co masz) wytrzymało niecały rok. Przy okazji wymiany koła pasowego pokuś się o wymianę kółka ze sprzęgłem na altku, odciążysz przez to znacznie koło pasowe. Kupiłem u tego gościa, chyba jedno z najtańszych Corteco.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 14:27   #1386
Gucio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-06-2010
Skąd: Malbork
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Dzisiaj byłem u mechanika bo docierał do mnie niepokojący dźwięk z lewej strony silnika. Mechanik stwierdził że to napinacz paska alternatora. Coś tam przytrzymał łomikiem i faktycznie ucichło gdy trzymał. Mam pytanie, czy to sam napinacz i czy przy demontażu da się jakoś ocenić resztę elementów sprzęgiełko alternatora itd. czy są w dobrym stanie, by "za jednym brudem" ewentualnie je wymienić. Wiem że najfajniej było by wszystko zmienić ale nie chciał bym niepotrzebnie nadwyrężać budżetu domowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gucio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 14:37   #1387
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

W dieslu w oryginale nie ma sprzęgiełka na wałku altka, jest sztywne kółko. Generalnie jest zasada, że przy wymianie napinacza powinieneś wynienić wszystkie rolki prowadzące i pasek. Przy tej okazji możesz się pokusić o wymianę sztywnego kółka na altku na takie ze sprzęgiełkiem (Twoja wola).
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 12:29   #1388
krol44
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 25-03-2010
Skąd: Elbląg
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,6 duratorque
Rocznik: 2013
Postów: 109
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Panowie a ja właśnie znalazłem coś takiego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i przyszły mi do głowy tuleje w naszej sprężynie, łożyska polimerowe, myślałem żeby dobrać odpowiednie średnice i wcisnąć zamiast tulejek, metalowo-gumowych. Jeżeli ktoś ma wymiar zew, wew i długość tulejek będę wdzięczny.
krol44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2014, 10:47   #1389
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witajcie,
Dostałem link do Was, do tego tematu.
Mam również problemy od 2 dni.

Mianowicie na wolnych obrotach czasem słyszę takie stukanie metaliczne, ale zauważyłem ważną rzecz, że jak dodatkowo włączę długie świata + halogeny i puszcze mocniej nawiew wtedy te stukanie występuje cały czas. (stuki dochodzą z okolic patrząc pod maskę z lewej strony gdzie są te rolki i napinacze i plastikowa zabudowa paska rozrządu?) – jednak rolki o paski wszystkie miałem wymienione rok temu.

Oczywiście wszystko znika, gdy tylko delikatnie dodam gazu…

Zastanawiam się czy oddać samochód do mechanika żeby to robił czy olać to, bo czytam Wasze posty i jedni wydali od 1000 do 3000 na oryginalne części i nadal zostali z problemem a na takie coś mnie nie stać i nie chcę się denerwować.

I jeszcze jedna ważna sprawa, czy te stukanie czy jak to nazwać to kwestia tylko, że jest to wkur…., ale auto mogłoby z tak jeździć spokojnie bez obaw czy jest narażone na uszkodzenie!

I czy w moim przypadku będzie to, to samo co u Was - omawiane w temacie.
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2014, 11:22   #1390
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście wszystko znika, gdy tylko delikatnie dodam gazu…
tłumik drgań na napinaczu albo cały napinacz
Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy te stukanie czy jak to nazwać to kwestia tylko, że jest to wkur…., ale auto mogłoby z tak jeździć spokojnie bez obaw czy jest narażone na uszkodzenie!
któż to wie ale ja w takiej sytuacji u siebie wymieniłem cały napinacz bo tłumik drgań to koszt ok. 200 zł z rolką a cały napinacz trochę ponad 300
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.