Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2010, 07:10   #181
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: Mondeo - rozstanie poczytajcie !

Wczoraj mój kumpel postanowił się rozstać ze swoim Mondeo. Poprosił mnie żebym mu znalazł wersję benzynową. Ucieszyło mnie to bardzo bo wiem jak długo męczył się ze swoim Tdci i jak wiele go to kosztowało nerwów i pieniędzy. Mieszkam w Szwecji, więc znalezienie dopieszczonego Mondka z benzynowym sercem nie bedzie trudne, Diesle tu prawie nie istnieją, płaci się za nie dużo podatki. Miałem wyrzuty sumienia, bo to ja mu poleciłem kiedyś kupno klekota, kiedyś nie miałem pojęcia , że to wielka pomyłka. Teraz naprawię swój błąd, znajdę mu śliczną benzynkę z 6 miesięczną gwarancją. Lepiej nigdzie nie znajdzie.

Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 09:10   #182
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Domyślnie Odp: Mondeo - rozstanie poczytajcie !

To teraz kolego namiawiaj go na 2,5 V6 - osobiście widziałem sporo tego w Szwecji -no ale akcyza mnie przeraziła i zostałem przy 2.0
__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 14:34   #183
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: Mondeo - rozstanie poczytajcie !

Cytat:
Napisał Szym0n Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To teraz kolego namiawiaj go na 2,5 V6 - osobiście widziałem sporo tego w Szwecji -no ale akcyza mnie przeraziła i zostałem przy 2.0
Oczywiście , że V6, nawet może zdecyduje się na 3 literki. Te silniki to zupełnie inna bajka. Nie mam pojęcia o jakiej akcyzie mówisz, opłaty standardowe i można rejestrować, oczywiscie jest to droga przez mękę, miałem już tę nieprzyjemność. Polskie urzędy są okrutne, dobrze, ze mam doświadczenia, to mu pomogę i powinno sie obejść bez większych nieprzyjemności.
Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 15:51   #184
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Mondeo - rozstanie poczytajcie !

Cytat:
Napisał Tjara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście , że V6, nawet może zdecyduje się na 3 literki. Te silniki to zupełnie inna bajka. Nie mam pojęcia o jakiej akcyzie mówisz, opłaty standardowe i można rejestrować, oczywiscie jest to droga przez mękę, miałem już tę nieprzyjemność. Polskie urzędy są okrutne, dobrze, ze mam doświadczenia, to mu pomogę i powinno sie obejść bez większych nieprzyjemności.
Kolega chyba przepisów nie kuma. Akcyza jest opłaca przy przemieszczaniu wyrobów wewnątrz wspólnoty (deklaracja AKC-U bodajże), Wysokość akcyzy do 2000 cm to ok 8 % a powyżej 2000 cm to już prawie 20 %. Do tego dolicz 22% Vatu a przy aucie za około 30 tyś to jest spora różnica w wysokości opłat. Więc o jakich standardowych opłatach piszesz.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 16:38   #185
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: Mondeo - rozstanie poczytajcie !

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega chyba przepisów nie kuma. Akcyza jest opłaca przy przemieszczaniu wyrobów wewnątrz wspólnoty (deklaracja AKC-U bodajże), Wysokość akcyzy do 2000 cm to ok 8 % a powyżej 2000 cm to już prawie 20 %. Do tego dolicz 22% Vatu a przy aucie za około 30 tyś to jest spora różnica w wysokości opłat. Więc o jakich standardowych opłatach piszesz.
Możliwe, że nie kumam. Rok temu rejestrowałem w Polsce MKII, po kolei: Urząd celny coś tam płaciłem, ale nie pamiętam co i ile. Potem Urząd skarbowy, to jakiś podatek , 500 zł opłata recyklingowa i za rejestrację. Chyba wszystko wymieniłem. Więc ta akcyza to chyba w Urzędzie celnym? Nie ma to znaczenia, bo za wózek w super stanie musi kosztować i kumpel jest na to przygotowany. Gwarancje 6 miesięcy też jest świetną sprawą. Kiedy kupiłem sobie mondka, 4 paski w tylnej szybie nie grzały, wymienili mi szybę na nową. Warto i już, tym berdziej, że kumpel chce pojeździć sprzętem dłuższy czas, dziecko w drodze, więc sporo wydatków. Pozdro
Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 17:47   #186
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Domyślnie Odp: Mondeo - rozstanie poczytajcie !

Cytat:
Napisał Tjara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc ta akcyza to chyba w Urzędzie celnym? Nie ma to znaczenia, bo za wózek w super stanie musi kosztować i kumpel jest na to przygotowany.
Chciałbym miec takie podejście ale lepiej dowiedz sie dokładnie żeby kumpel nie narzekał że kupił auto i nie stać go na akcyzę-dajesz za wózek 30tyś. jeżeli masz pojemnośc do 2.0 akcyza 8%- 2400zł , kupujesz pojemnośc powyżej 2.0 akcyza 20%-6000zł - ale odbiegamy od tematu wątku
__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 14:08   #187
boro2511
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Kombi MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: Mondeo - rozstanie poczytajcie !

Cytat:
Napisał Tjara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj mój kumpel postanowił się rozstać ze swoim Mondeo. Poprosił mnie żebym mu znalazł wersję benzynową. Ucieszyło mnie to bardzo bo wiem jak długo męczył się ze swoim Tdci i jak wiele go to kosztowało nerwów i pieniędzy. Mieszkam w Szwecji, więc znalezienie dopieszczonego Mondka z benzynowym sercem nie bedzie trudne, Diesle tu prawie nie istnieją, płaci się za nie dużo podatki. Miałem wyrzuty sumienia, bo to ja mu poleciłem kiedyś kupno klekota, kiedyś nie miałem pojęcia , że to wielka pomyłka. Teraz naprawię swój błąd, znajdę mu śliczną benzynkę z 6 miesięczną gwarancją. Lepiej nigdzie nie znajdzie.
Szczerze współczuję twojemu koledze. Stoje jednak na stanowisku, że trafił mu się pechowy lub wyeksploatowany egzemplarz. Ja mimo przejrzenia tego forum przed kupnem Mondeo, zdecydowalem się na ten krok i nie żaluję jak dotąd. Poprostu miałem pewne źródło. Powiecie 2002 rok i 160 tyś przebiegu to niemożliwe...Możliwe, choć zdarza się faktycznie rzadko. Amory od nowości, naklejki na drzwiach informujace o konieczności przeprowadzenia przeglądu przy 80 tyś, ale nie później niż 09/2006...Auto robiło 20 tyś rocznie i inaczej nie wychodzi. Każdy silnik-benzyna czy diesel, jak ma się popsuć to się popsuje, zależy jak kto dba lub dbał przed nami, jeśli kupujemy auto z drugiej ręki.
To tyle
boro2511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 21:39   #188
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: Mondeo - rozstanie poczytajcie !

Cytat:
Napisał boro2511 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze współczuję twojemu koledze. Stoje jednak na stanowisku, że trafił mu się pechowy lub wyeksploatowany egzemplarz. Ja mimo przejrzenia tego forum przed kupnem Mondeo, zdecydowalem się na ten krok i nie żaluję jak dotąd. Poprostu miałem pewne źródło. Powiecie 2002 rok i 160 tyś przebiegu to niemożliwe...Możliwe, choć zdarza się faktycznie rzadko. Amory od nowości, naklejki na drzwiach informujace o konieczności przeprowadzenia przeglądu przy 80 tyś, ale nie później niż 09/2006...Auto robiło 20 tyś rocznie i inaczej nie wychodzi. Każdy silnik-benzyna czy diesel, jak ma się popsuć to się popsuje, zależy jak kto dba lub dbał przed nami, jeśli kupujemy auto z drugiej ręki.
To tyle
Niestety, to był wózek od kumpla, kupiony w polsce, serwisowany w ASO. Pierwszy właściciel, pracuje w ASO. Niestety wszyscy moi znajomi z dieslami szczególnie CR mają podobne problemy. Nie tylko Ford. Ale mniejsza z tym decyzja juz zapadła i odwrotu nie ma.
I jeszcze jedno nie znalazłem w papierach żadnej opłaty VAT przy aucie sprowadzonym ze Szwecji, ktoś się orientuje. Koloega wcześniej pisał, że jest VAT do zapłaty.
Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 22:43   #189
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Mondeo - rozstanie poczytajcie !

Nie VAT tylko akcyza której są dwie stawki w zależności od pojemności tj. do 2l. i pow.2l. w każdym urzędzie celnym mają także tabele wartości w zależności od modelu i wyposażenia,więc wyliczą ci dokładnie.
O zwolnienie z Vat-u należy wystąpić do lokalnego urzędu skarbowego za pomocą odpowiedniego formularza.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.