Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2023, 14:30   #1
gazownik24
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-09-2020
Skąd: PAISLEY
Model: Mk2 2012-2019
Silnik: 2.0 TDCi 180BHP>228BHP
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Zasada działania zamka/wyłącznika krańcowego drzwi

Dzień dobry wszystkim, to mój drugi temat na forum w ciągu 3 lat. Nie udzielam się aktywnie, zawsze kiedy miałem problem z autem znajdowałem odpowiedzi tutaj bez zbędnych pytań.

Tym razem jest inaczej, nie mogę znaleźć potrzebnych informacji.
Moje auto - Kuga Vignale 2019 2.0 tdi 180KM 4x4 full spec.

Zakupiłem na Alli podświetlane listwy progowe (w zastępstwie za oryginalne nierdzewne).
Chcę podłączyć je do instalacji auta aby po otwarciu drzwi zaświeciły się - jak to jest z podświetleniem pod lusterkami - gasły za raz po zamknięciu drzwi.
Listwy LED mają tylko + i - , 2 kabelki.
Wydawało się proste podłączenie. Zamontowałem plastiki progów i słupka B , instalacja wychodząca z drzwi do wnętrza auta odizolowana.
Szukałem najpierw wszystkich plusów ale zorientował się, że wyłącznik w zamku działa na zasadzie odwrotnej polaryzacji po otwarciu drzwi.
Zdjąłem boczek z drzwi, oczywiście moduł w drzwiach miał więcej kabli niz wychodziło do auta .
Tu już poległem i dałem za wygraną. Szukałem schematów elektrycznych bez powodzenia.
Jeżeli ktokolwiek ma wiedzę na temat jal sterowane jest podświetlenie pod lusterkami, proszę o pomoc


Właściwy schemat elektryczny, gdzie pokazane jest to połączenie lub link gdzie sam mógłbym taki schemat znaleźć.
Jakakolwiek sensowna pomoc pomorze mi w montażu.

Nie potrzebuję odpowiedzi typu ,, jedź do kogoś kto się zna,, lub ,, szukaj głębiej,,
Każdą modyfikację wykonuję s na własną odpowiedzialność, znam ryzyko.

Pozdrawiam

gazownik24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2023, 14:47   #2
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,850
Domyślnie Odp: Zasada działania zamka/wyłącznika krańcowego drzwi

"Zwykły" prąd do lampek w lusterkach jest tylko pomiędzy lampką, a modułem drzwiowym, w "słoniu" nie ma tego zasilania. Jak nie ma schematu, to można prześledzić wiązkę od lampki w lusterku do modułu.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2023, 17:09   #3
gazownik24
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-09-2020
Skąd: PAISLEY
Model: Mk2 2012-2019
Silnik: 2.0 TDCi 180BHP>228BHP
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zasada działania zamka/wyłącznika krańcowego drzwi

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Zwykły" prąd do lampek w lusterkach jest tylko pomiędzy lampką, a modułem drzwiowym, w "słoniu" nie ma tego zasilania. Jak nie ma schematu, to można prześledzić wiązkę od lampki w lusterku do modułu.

Mam rozumieć, że moj sposób montażu będzie na zasadzie dolutowania nowy kabelków pomiędzy modułem drzwi a lusterkiem?? Tzn. Moduł drzwiowy odpowiada za dostarczenie prądu do lampek pod lusterkami??
Jakiś sygnał po otwarciu drzwi muso przechodzić do środka auta , w tym samym czasie co lampki pod lusterkami zapalają się światła pozycyjne z tyłu i DRL z przodu.
Czyżby BCM miał coś z tym wspólnego??
Sygnał z modułu drzwi do BCM?? Tak by wychodziło.

Pzdr
gazownik24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2023, 17:23   #4
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,850
Domyślnie Odp: Zasada działania zamka/wyłącznika krańcowego drzwi

Sygnał do środka z drzwi idzie, ale cyfrowy (CAN). Można coś od oświetlenia wnętrza jeszcze pociągnąć, bo też się zapala po otwarciu.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2023, 19:53   #5
gbiel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-09-2020
Model: Kuga Mk2
Silnik: 2.0 tdci 150@180 km.
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zasada działania zamka/wyłącznika krańcowego drzwi

A nie prościej to podłączyć pod oświetlenie nóg ? Też przecież działa z chwilą otwarcia drzwi.
gbiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2023, 19:56   #6
gazownik24
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-09-2020
Skąd: PAISLEY
Model: Mk2 2012-2019
Silnik: 2.0 TDCi 180BHP>228BHP
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zasada działania zamka/wyłącznika krańcowego drzwi

Cytat:
Napisał gbiel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie prościej to podłączyć pod oświetlenie nóg ? Też przecież działa z chwilą otwarcia drzwi.

No właśnie tego nie chcę, po otwarciu drzwi to podświetlenie działa przez kilkanaście sekund jeżeli nie odpalisz silnika.
gazownik24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2023, 20:20   #7
Marcin230
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-03-2010
Skąd: LOP
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM
Rocznik: 2012
Postów: 23
Domyślnie Odp: Zasada działania zamka/wyłącznika krańcowego drzwi

Listwa progowa jest na budzie, a nie na drzwiach, więc łatwiej będzie dać sobie spokój z drzwiami i puszczaniem kabli po wtyczkach, a podpiąć się do oświetlenia nóg. Nawet jeśli będzie się próg świecił kilka sekund, to co się stanie? Ani tego widział nie będziesz, ani prądu nie stracisz.
A jeśli tak to przeszkadza, to zainwestuj w kontaktron z zestykiem NC i pastylkę neodymową. U mnie takie rozłączanie działało 6 lat w Lagunie. Magnes przykleiłem pod plastikiem boczka drzwi na wysokości skrzynki bezpiecznikowej, a kontaktron był doklejony do wnętrza klapki na owej skrzynce. Tak magnes jak i kontaktron były niewidoczne. W Kudze też można w taki bezinwazyjny sposób zrealizować rozłącznik.
Marcin230 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.