Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-07-2010, 21:23   #1
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia

Witam.

No i zaczęło się...

...jakiś czas temu całkiem przypadkiem wczołgałem się pod Galaktykę i zauważyłem niezidentyfikowany wyciek oleju od dołu silnika. W związku z tym, że nie ubywa mi go dużo (dolewałem 0,5l na 6k km) sądziłem, że to pozostałość po poprzednim właścicielu - wszystko wyczyściłem i zajrzałem po paru dniach ponownie - niestety znów pojawił się olej - auto poszło do mechanika dzisiaj.

Mechanior zdjął dolną osłonę, wszystko wyczyścił, autko pochodziło trochę na luzie i za wiele nie wyciekło - zdiagnozował, że prawdopodobnie gdzieś puszcza na łączeniu skrzyni z silnikiem, zaproponował żebym pojeździł trochę i wrócił ponownie - jeżeli pod obciążeniem (w trakcie pracy silnika i skrzyni) będzie puszczać więcej oleju pewnie nie ominie mnie kosztowna imprezka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przypuszczam, że do wymiany będą uszczelniacze (czy jak to się tam nazywa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i żeby dostać się do skrzyni to trzeba wyjąć lub podnieść silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz prośba o poradę:

Jeżeli już jest tyle roboty i wszystko "wybebeszone" to czy powinienem też wymienić sprzęgło i docisk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oraz co jeszcze przy okazji mógłbym wymienić lub na co zwrócić uwagę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Galaktyka jest blisko 147k km.

Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi - pozdrawiam.

P.S.
Jutro postaram się wrzucić fotkę z miejsca wycieku.

M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 08:22   #2
n owicjusz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: BRUKSELA/rOPCZYC
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 497
Smile Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia

Wrzuc fotki bedzie latwiej.
Na poczatek sprubuj dokrecic miske olejowe .
Jak bedziesz wyciagal skrzynke to bedzie widac w jakim stanie sprzeglo, poza tym przy zakladaniu zwroc uwage na linki wybieraka.
n owicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 09:47   #3
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia

Stawiam na uszczelniacz wału korbowego od strony sprzęgła. Sam uszczelniacz (simmering) kosztuje pewnie kilka złotych, ale żeby go wymienić, trzeba wywlec skrzynię biegów oraz zdemontować sprzęgło. Oczywiście przy okazji ocenić stan tarczy sprzęgłowej, docisku i łożyska oporowego. Jeżeli wszystko OK (a przy faktycznym przebiegu ~150 kkm powinno być jeszcze OK (ale to zależy od kierownikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) to składać i zapomnieć, że ciekło. Ale jeżeli tarcza cienka, albo docisk trochę zużyty - to warto przemyśleć wymianę za jednym targaniem skrzyni, zwłaszcza, że przewidujemy jeszcze jakiś czas auto użytkować.
Grzaniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 09:53   #4
Goliaty2
ford::advanced
 
Avatar Goliaty2
 
Zarejestrowany: 16-03-2009
Skąd: Jelcz-Laskowice
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 213
Domyślnie Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia

A przy wymianie wspomnianego uszczelniacza warto zwrócić uwagę na wał w miejscu styku z uszczelniaczem. Ja musiałem zrzucać skrzynię drugi raz i smerfować wał bo uszczelniacz aż sobie kanałek wyrzeźbił :/
Goliaty2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 14:47   #5
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia

Dzięki za wskazówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proszę mi jeszcze powiedzieć czy przy tej operacji wymieniać olej w skrzyni czy nie ruszać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jeżeli już to jaki (prawdopodobnie jest 75w90) i ile tego oleju wchodzi do skrzyni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki i pozdrowionka.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 21:10   #6
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia

Po zdjęciu osłony nie wygląda to już jak mały wyciek, po przejechaniu 50km widać wyraźnie jak olej skrapla się na końcówce urwanej gumy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wrzucam fotki, niestety nie są najlepszej jakości ale ciężko się pstryka nie mając kanału tylko wciskając się pod autko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Widok na przód silnika pod kolektorem

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Podgląd na miskę

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Widok silnika od strony kokpitu

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Tutaj widać świeży olej wychodzący z okolic łączenia się dwóch powierzchni (mniej więcej na środku fotki)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Zbliżenie, na którym i tak nie widać jak na końcówce gumy skrapla się olej

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Tutaj widać oberwaną gumę od jakiejś "łapy"

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Jeżeli coś źle opisałem to proszę o korektę i ewentualne dalsze podpowiedzi.

Dziękuję za zainteresowanie.

Ostatnio edytowane przez M.A.G. ; 03-10-2014 o 22:59
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 18:54   #7
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia

Jeszcze jedno konkretne pytanie:

- czy da się wyjąć skrzynię biegów bez wyciągania silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jestem ciekaw bo nie wiem, czy mechanior nie próbuje mnie na koszta naciągnąć - różnica w robociźnie 500zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 08:30   #8
ravelkepno
ford::average
 
Avatar ravelkepno
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Kępno - Wielkopolska
Model: Ford Galaxy GHIA
Silnik: 1.9 TDI 110KM (AFN)
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia

Da sie wyjac sama skrzynie .
ravelkepno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2010, 08:19   #9
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia

Dzięki ravelkepno, ale zaczynam mieć wątpliwości...

Mechanik u którego byłem nie wie czy da radę bez wyjmowania silnika, mówił, że wcześniej robili Galaxy w dieslu i musieli silnik wyjąć.

Za dwa lub trzy dni wraca mój znajomy z "dojczlandu" i wtedy powinienem mieć pewne info bo już dwa razy skrzynie wywalał (ma silnik 2.0).

W poniedziałek mam zamiar pojeździć też po innych zakładach i tam dowiedzieć się o koszty takiej operacji, ale jak na razie to zapowiada się "grubsza" inwestycja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dam znać co z tego będzie...

Pozdrawiam.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2010, 10:04   #10
Paintbox_team
ford::advanced
 
Avatar Paintbox_team
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: pomorskie
Model: Galaxy GHIA-WOLF CONCEPT
Silnik: 1.9 TDI 143 PS 360 Nm
Rocznik: 2003
Postów: 314
Domyślnie Odp: Cieknący olej na łączeniu silnik/skrzynia

Cytat:
Napisał M.A.G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mechanik u którego byłem nie wie czy da radę bez wyjmowania silnika, mówił, że wcześniej robili Galaxy w dieslu i musieli silnik wyjąć.
Absolutne bzdury...robiłem dwumase,sprzęgło,docisk i bez wyciągania motoru.Faktem jest że mechanior troche się naścierał zanim wyjął kastę.pozdro
__________________
Pozdrawiam Marcin,niżej pozujący galuś
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=94
Paintbox_team jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.