Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2010, 19:29   #81
stachumal
ford::advanced
 
Avatar stachumal
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Świecie kuj pomorskie
Model: galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1995r
Postów: 341
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

witam. Moja klima( manualna ) raz działa raz nie . Czy któryś z kolegów na forum ma schemat układu klimatyzacji lub wie z kąt go ściągnąć?? Chodzi mi o to że chciałbym wiedzieć gdzie szukać tych wszystkich czujników , parowników itp.

Klimiarzom przestałem już ufać bo co zajadę to tylko maszyna w ruch , ciśnienia dobre, kasa i najlepiej by mi powiedział sp....aj
Piszcie na PW podam email

Pozdrawiam Staszek

__________________
Akwarystyka jest super!!!!
stachumal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 20:03   #82
greg1971
ford::average
 
Avatar greg1971
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Lublin
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI 110 KM (AFN)
Rocznik: 1997
Postów: 113
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

Cytat:
Napisał witex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wentylator musi pracować jak klimatyzacja jest włączona
To może być jedna z przyczyn tego, że klima "raz działa raz nie" - wentylator, który nie działa, lub (jeszcze gorzej, bo ciężko wykryć) słabo działa. Wtedy działa podczas jazdy, gdy powietrze "owiewa" skraplacz, a przestaje działać podczas postoju (światła, korek, jazda z niewielką prędkością). Co gorsze - przy wzroście ciśnienia związanym ze wzrostem temperatury, może dojść do wyrzucenia czynnika na zewnątrz - klimiarze nabijają 700 a odciągają 400.

Inną sprawą jest uszkodzony - przekłamujący czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Jeżeli czujnik podaję, że silnik jest cieplejszy niż w rzeczywistości, sterownik wyłącza klimę, aby obniżyć obciążenie silnika. To tłumaczy sytuację, kiedy klima działa dobrze przy średniej teperaturze (rano) a przestaje działać przy wysokiej (po południu).
Nie twierdzę, że powyzsze wyjaśnia większość przypadków, ale jeśli komuś pomogę - będę zadowolony.

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez greg1971 ; 30-06-2010 o 20:14
greg1971 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 20:10   #83
Biernaś
ford::advanced
 
Avatar Biernaś
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Syców
Model: Galaxy; Transit 2014; Transit 2015
Silnik: 1.9 TDI 150 KM; 2.2 155 KM; 2.2 125 KM
Rocznik: 10.2005 r.; 2014 r.; 2015 r.
Postów: 450
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

U mnie klima manualna raz działała raz nie. Pojechałem do elektryka i okazało się, że do wymiany przekaźnik 404
Biernaś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2010, 20:31   #84
egonmonia
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: hhhhhh
Model: dch
Silnik: fgfdg
Rocznik: dfg
Postów: 61
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

Cytat:
Napisał witex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś rano na zewnątrz 22-24 stopnie klimatyzacja działa super nawet troche zmarzłem bo nastawiłem na 18 stopni, zamontawałem termometr [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] przy nawiewie i czasem dochodziło nawet do 7 stopni. No, myślę to kłopoty się skończyły. Po godzinie jazdy temperatura na zewnątrz się podniosła i maszynka przestała działać zaczeła dmuchać powietrzem takim jak na zewnątrz. Po południu doszło do 30 stopni i tralala klimatyzacja dmucha 42 stopnie przy ustawieniu na 18 albo LO. Teraz na zewnątrz 28 a w dmuchawie 18-20. Nie wiem czy wymieniac kompresor czy cos innego. Mam przeczucie że jak wymienię kompresor to będzie dobrze ale w ciągu ostatniego miesiąca takich przeczuć miałem kilka. Pozdrowienia dla wszystkich mających problemy z klimatyzacją.
za dużo czynnika w organizmie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez egonmonia ; 03-04-2016 o 19:08
egonmonia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 12:57   #85
stachumal
ford::advanced
 
Avatar stachumal
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Świecie kuj pomorskie
Model: galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1995r
Postów: 341
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

Cytat:
Napisał Biernaś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie klima manualna raz działała raz nie. Pojechałem do elektryka i okazało się, że do wymiany przekaźnik 404
A gdzie on się znajduję???
__________________
Akwarystyka jest super!!!!
stachumal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 13:02   #86
stachumal
ford::advanced
 
Avatar stachumal
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Świecie kuj pomorskie
Model: galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1995r
Postów: 341
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

Dzisiaj wypryskałem kostki WD40 od tego prestar coś tam i tą kostkę przy cewce co przyciągać ma to sprzęgiełko ( nie wiem czy używam dobrego nazewnictwa ) I już się cieszyłem że ok bo włączyłem i wyłączyłem kilka razy a po wymianie oleju odpalam i nic. Sprawdziłem czy jest zasilanie w kostce przy cewce ale nie było .

Więc może ktoś podpowie co dalej???
Pozdrawiam Staszek.
__________________
Akwarystyka jest super!!!!
stachumal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2010, 17:55   #87
witex
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Eton Wick, England
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi 143ps
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

Tak jak pisalem wczesniej powyzej 25 stopni na zewnatrz klimatyzacja przestaje dzialac. Wczesniej na jakims angielskim forum przeczytalem ze jak jest za duzo gazu to pod wplywem zwiekszonej temperatury cisnienie gazu tez moze sie zwiekszyc i system wylacza sprezarke. Przy wlaczonym silniku i klimatyzacji zaczalem wypuszczac powoli gaz, sprezarka ruszyla ale zaraz sie wylaczyla to ja jeszcze raz srubokretem po zaworkach. I mam problem z glowy na zewnatrz 28 stopni i klimatyzacja dziala. Mam tez zapasowa sprezarke ktora dostalem od dealera, moze kiedys sie przyda. Tak jak pisze Stefano trzeba sprawdzac cisnienie na obu zaworach o ile dobrze pamietam to przed wlaczeniem powinno byc po szesc a w trakcie pracy sprezarki na lewym dwa a na prawym dziesiec albo odwrotnie.
Mam nadzieje ze moja klimatyzacja jutro tez bedzie chodzic.
Czesc Egonomia wlasnie przeczytalem twoj post miales racje to bylo to szkoda ze nie przeczytalem twojego postu wczesniej, mialbym dzis rano sucha koszule na plecach. Dzieki i pozdrowienia dla wszystkich miejacych problemy z klimatyzacja.

Ostatnio edytowane przez witex ; 20-07-2010 o 18:00
witex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2010, 20:06   #88
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

A może po prostu masz brudna chłodnice i nie sposób jej wychłodzić dlatego rozłącza?
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 19:08   #89
jim78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-03-2010
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

Witam, w mojej "kaczuszce" 2000 r. problem wygląda następująco...temperatura ok. 30 st. klima działa, śmigam po mieście - działa, robię krótki postój i po uruchomieniu silnika "wali" gorącym powietrzem, żar nie do wytrzymania, nic nie pomaga nawet pokrętło temperatury, jedyna rada wyłączyć wentylator i otworzyć szyby. Po krótkiej jeździe włączam klimę ponownie i wszystko jest ok. Pomocy, o co może chodzić?????
jim78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2010, 09:58   #90
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

Cytat:
Napisał jim78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, w mojej "kaczuszce" 2000 r. problem wygląda następująco...temperatura ok. 30 st. klima działa, śmigam po mieście - działa, robię krótki postój i po uruchomieniu silnika "wali" gorącym powietrzem, żar nie do wytrzymania, nic nie pomaga nawet pokrętło temperatury, jedyna rada wyłączyć wentylator i otworzyć szyby. Po krótkiej jeździe włączam klimę ponownie i wszystko jest ok. Pomocy, o co może chodzić?????
Masz problem z wychłodzeniem układu klimatyzacji.
Jak stoją wentylatory na chłodnicy z przodu, albo nie załączają się na drugi szybszy bieg, to wtedy masz za duże ciśnienie czynnika i klima się wyłacza, a w czasie jazdy chłodnica klimy jest schładzana poprzez ruch samochodu i wtedy ci chłodzi.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.