Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2011, 23:30   #101
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Można kupić wtryski o większej wydajności, bo juz kiedyś się za tym rozglądałem. Niestety nie pamiętam co to była za firma.

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 01:27   #102
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Cytat:
Napisał cichyp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie... litości... mam powiadamianie o nowych postach tym temacie i wasza dyskusja spamuje mi skrzynkę.

@Rijndael widać że liznąłeś trochę tematu ale daj koledze skończyć projekcik...

@INVERTER na moje pytanie gdzie można kupić mocniejsze wtryski odpowiedziałeś że nigdzie bo na razie nie sprzedajesz... rozwiń temat... Masz zamiar robić "MegaWtryski" wtryski do mondolotów?


...Tak swoją drogą ostatnio nawet myślałem nad wadą kompresorów w porównaniu do turbo i cały czas mnie zastanawia czemu nie robią kompresorów sterowanych elektryką, znaczy nie napędzanych silnikiem tylko jako osobny silnik elektryczny (najlepiej bez szczotkowy) sterowany napięciem. Problem z miejscem umieszczenia odpada a i samo sterowanie to już by była prościzna, nawet banalny czujnik położenia pedału gazu by sprawę załatwił, gaz w dechę mocno ładuje, a jak jedzie emeryt to nic.
No to juz nie moja wina ze pan (R) zawsze ma jakis problem. A raczej nie moze sie powstrzymac od uswiadamiania innym tego co juz od dawna wiedza. Chodzbys niewiem co robil i jak bardzo bylo by to ponad jego mozliwosci on zawsze jest przekonany ze bladzisz i ze niewiesz co tak naprawde robisz i ze musi ci jak najszybciej pomoc. A ze ja niemam zamiaru mu tlumaczyc ze szczegulami jak dokladnie to wszystko dziala bo niewidze takiej potrzeby to sie robi rozmowa z ktorej nic nie wynika. Musze mu przyznac ze cos tam faktycznie liznol i jego twierdzenia sa z grupsza sluszne ale niedokaca, TDCI/Delphi to nie TDI/Bosche i sprawy maja sie tu troche inaczej. Chlopak poprostu nie moze zaakceptowac faktu ze ktos moze sie naprawde na czyms znac i mimo ze sam nie posiada potrzebnej wiedzy z uporem maniaka bedzie ci wmawial ze niewiesz co robisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ludzie bez wlasnych sukcesow zawsze odbierajam sukces innych jak wlasna poraszke i musza sie jakos pocieszyc. A nic ich tak nie pociesza jak umiejszanie sukcesu innym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak narazie Snajper zamowil jeden komplet. Mysle ze sporo sie tego sprzeda w UK jak sie tylko chlopaki dowiedza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Byla jedna firma ktora zrobila skladaka z koncowkami od 2.2tdci, w sumie nic ponad to co dajam orginalne wtryski od 2.2tdci nie osiagneli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dali troche leprzy srodek przezco wtryskiwacz wtryskiwal wiecej przy wyzszych cisnieniach. Slabo sie postarali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po wstawieniu tego do 2.0tdci dalo cale 20Nm i 8KM czy cos kolo tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pracuje nad jeszcze mocniejszymi wtryskami przeznaczonymi do 2.2tdci ale niewiem czy sie uda zkrecic taki pakiet zeby sie to zgrywalo. Musze rozwazyc takie czynniki jak wielkosc komory spalania, kat pod jakim dana koncowka wtryskuje paliwo( sam rozne katy rozpylania), rodzaj iglicy(ma wplyw na szerokosc i glebokosc rozpylania) no i samom harakterystyke wtryskiwacza tak zeby nadal wtryskiwal akceptowalnom dawke pilotowa, ale zato znacznie wieksza(o jaies 40%) dawka glowna. No niestety tak to trzeba zrobic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo inaczej albo sie auto bedzie checkowac albo wypali dziure w tlokach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 01:45   #103
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Re: Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ludzie bez wlasnych sukcesow zawsze odbierajam sukces innych jak wlasna poraszke i musza sie jakos pocieszyc. A nic ich tak nie pociesza jak umiejszanie sukcesu innym :roll
Daruj sobie tego typu komentarze, jak zwykle nie potrafisz dyskutować merytorycznie tylko wyjeżdżasz z przedszkolnymi wycieczkami osobistymi z błędami ortograficznymi w co drugim słowie. Riposty w stylu "nie znasz się", "ja wiem lepiej, ale nie chce mi się tłumaczyć" czy jakieś pseudo psychoanalizy są typowe dla osób, które nie mają zbyt wiele do powiedzenia na dany temat. Mnie dyskusja na tym poziomie nie interesuje i nie dam się w nią wciągnąć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To, że (jak mówisz) udało Ci się zrobić wtryski o większej wydajności to jedno (i to dobrze), to że piszesz, jakoby nadawały się do zastosowania w każdym TDCI ot tak, bez strojenia to drugie i jest to po prostu nieprawda (i to źle).
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 02:47   #104
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Re: Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daruj sobie tego typu komentarze, jak zwykle nie potrafisz dyskutować merytorycznie tylko wyjeżdżasz z przedszkolnymi wycieczkami osobistymi z błędami ortograficznymi w co drugim słowie. Riposty w stylu "nie znasz się", "ja wiem lepiej, ale nie chce mi się tłumaczyć" czy jakieś pseudo psychoanalizy są typowe dla osób, które nie mają zbyt wiele do powiedzenia na dany temat. Mnie dyskusja na tym poziomie nie interesuje i nie dam się w nią wciągnąć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To, że (jak mówisz) udało Ci się zrobić wtryski o większej wydajności to jedno (i to dobrze), to że piszesz, jakoby nadawały się do zastosowania w każdym TDCI ot tak, bez strojenia to drugie i jest to po prostu nieprawda (i to źle).

Rijndael, z toba sie nieda prowadzic normalnej dyskusji. Albo sam sobie zadajesz pytania i na nie odpowiadasz interpretujac na swoj sposob wypowiedzi innych, albo zaczynasz wmawiac im cos czego nie powiedzieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Traktowalem cie na poziomie tak dlugo jak nie przekraczales pewnej granicy przyzwoitosci, sam jam przekroczyles to teraz nie nazekaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak, bo pewnie te ostatnie 10postow to jest to jak sie nie wdajesz w dyskusje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za kazdym razem jak sie zrobi goraco i juz niewiesz co zrobic piszesz ze ktos nie potrafi merytorycznie dyskutowac i sie nie bedziesz sie wdawal w dyskusje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale ja tylko rozmawiam z toba na twoich zasadach. Za bardzo przywykles do tego ze bedac anonimowym urzytkownikiem internetu mozes sobie pozwolic na ocenianie innych i podwazanie zasadnosci ich pracy bez zadnych konsekwecji. Faktycznie odnalazles sie w tym jak malo kto, jezdzisz se po kazdym jak jakis krytyk oper mydlanych. No wkoncu przez klawiature nikt ci nie przy..... , to sobie pozwalasz. Dziwny se znalazles sposob dowartosciowania wlasnej osoby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moze sprobuj kiedys gdzy bedziesz mial watpliwosci co do zasadnosci moich dzialan poprostu zapytac dlaczego tak robie/twierdze, i czy moge to wytlumaczyc bo ty masz inne zdanie zamiast pisac ze to czy tamto jest glupota. No chyba z tak u ciebie wyglada merytoryczna rozmowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprobuj , to nie boli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ciekaw jestem na jak dlugo nie bedziesz sie wdawal w niemerytoryczne rozmowy , pewnie do nastepnego razu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jesli ktos z Administracji postanowu wykasowac pare zbednych postow to byl bym wdzieczny.
__________________
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 03:00   #105
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Traktowalem cie na poziomie tak dlugo jak nie przekraczales pewnej granicy przyzwoitosci, sam jam przekroczyles to teraz nie nazekaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba sobie kpisz, wyraziłem w sposób merytoryczny i kulturalny swoją opinie, generalnie w zasadzie pozytywną, pomijając jedną uwagę, a Ty zacząłeś od razu po swojemu "że się nie znam", potem trochę błędów ortograficznych, a na koniec coś o "łojeniu dupska" (???). Kto nie wierzy, niech [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. To tyle z mojej strony.

Ostatnio edytowane przez Rijndael ; 24-05-2011 o 03:07
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 03:07   #106
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba sobie kpisz, wyraziłem w sposób merytoryczny i kulturalny swoją opinie, generalnie w zasadzie pozytywną, pomijając jedną uwagę, a Ty zacząłeś od razu po swojemu "że się nie znam", potem trochę błędów ortograficznych, a na koniec coś o "łojeniu dupska" (???). Kto nie wierzy, niech [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. To tyle z mojej strony.

Bylo jeszcze "pseldo" ST220 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja ide spac, dobranoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 03:18   #107
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bylo jeszcze "pseldo" ST220 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Pseudo", nie "psełdo". Gdybyś wiedział cokolwiek o silnikach V6 w mk3 to wiedziałbyś też, że, 2,5 jest lepszą bazą do modyfikacji, bo ma krótszą skrzynię, obsługę VLIM w ecu i kilka innych istotnych szczegółów, które były dla mnie istotne. Silnik i tak był składany od podstaw, więc pojemność starego nie miała znaczenia.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 03:22   #108
jedros1
ford::advanced
 
Avatar jedros1
 
Zarejestrowany: 02-01-2006
Skąd: Nowy Dwór Maz
Model: Mondeo MKII, Mondeo MK III Fuul Option RS pakiiet , MK V Titanium.
Silnik: 2.o Pb , 2.o TDCi , 2.0 TDCi( 180KM)
Rocznik: 1999 , 2004 , 2016
Postów: 224
Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Pseudo", nie "psełdo". Gdybyś wiedział cokolwiek o silnikach V6 w mk3 to wiedziałbyś też, że, 2,5 jest lepszą bazą do modyfikacji, bo ma krótszą skrzynię, obsługę VLIM w ecu i kilka innych istotnych szczegółów, które były dla mnie istotne. Silnik i tak był składany od podstaw, więc pojemność starego nie miała znaczenia.

Badger , uspokój się .... Idz spać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jedros1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 08:09   #109
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Tak Snajper zamówił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Snajper będzie pierwszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Snajper ma TurboHybryda !

Chciałem grzecznie zapytać, przestaniecie *************?




Na forum nie używamy wulgaryzmów

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 24-05-2011 o 20:07
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 15:34   #110
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałem grzecznie zapytać, przestaniecie ***********?
Chyba za grubo pojechałeś.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie tylko ciebie kolega Rijndael irytuje ale bez przesady.
INVERTER trzymam kciuki za twój projekt.temat z wtryskami bardzo mnie interesuje i ciekawi.
__________________

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 24-05-2011 o 20:07
Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.