Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2010, 12:57   #1
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Filtr kabinowy jeszcze raz

WitamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko pięknie ładnie, przeczytałem instrukcję kupiłem filtr. Odkręciłem 3 śrubki/wkręty od tej plastikowej obudowy żeby dostać się do filtra i du*pa. Nie mogę jej zdjąć... Obudowa ta lekko w lewo się przesuwa i to wszystko. Jak ją zdjąć?? Proszę o poradę gdyż nie chcę jej wyłamać. Mondeo 2.0TDDi 2002r.


Pozdrawiam, TomeKGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


EDIT

Chłopaki pomóżcie coś, gdyż nie mam pomysłu jak ją zdemontować. A, że jest tam sporo syfu tj. liści itp. Więc chciałbym to wyczyścić i założyć z powrotem.


Ostatnio edytowane przez toomekk6 ; 16-11-2010 o 15:44
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 16:15   #2
Dawid849
ford::advanced
 
Avatar Dawid849
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 15-09-2007
Skąd: Głogów
Model: S-Max
Silnik: TDCI 2.0 140km Power Shift
Rocznik: 2012
Postów: 398
Domyślnie Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz

Musisz bardzo mocno pociągnąć w lewo a później do góry , pierwszym razem też mi nie chciała zejść , pociągnij mocno a na pewno zejdzie
__________________
Były: Vectra A 90r 115km, Mondeo mk II 99r 90km. Mondeo mk III 03r 115km , Fiat Stilo 06r 120km, Mondeo mkIV 2.0TDCI 140km
Jest: S-Max 2.0 TDCI 140km Power Shift 2012
Dawid849 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 17:32   #3
zanzare
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2006
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz

Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WitamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko pięknie ładnie, przeczytałem instrukcję kupiłem filtr. Odkręciłem 3 śrubki/wkręty od tej plastikowej obudowy żeby dostać się do filtra i du*pa. Nie mogę jej zdjąć... Obudowa ta lekko w lewo się przesuwa i to wszystko. Jak ją zdjąć?? Proszę o poradę gdyż nie chcę jej wyłamać. Mondeo 2.0TDDi 2002r.


Pozdrawiam, TomeKGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


EDIT

Chłopaki pomóżcie coś, gdyż nie mam pomysłu jak ją zdemontować. A, że jest tam sporo syfu tj. liści itp. Więc chciałbym to wyczyścić i założyć z powrotem.

Ja zrobiłem tak:
bierzesz duży śrubokręt, od lewej strony wkładasz jego końcówkę w szczelinę w którą jest wciśnięty plastik podszybia (ten który odkręciłeś) i rozginasz tak aby uwolnić tą część która w nią jest wciskana

DOLNA CZĘŚĆ SZYBY GRANICZY Z TYM ROWKIEM TAKŻE MUSISZ UWAŻAĆ ŻEBY NIE USZCZERBIĆ SZYBY ALBO CO GORSZE ŻEBY CI NIE PĘKŁA

jak ta prowadnica jest rozgięta ciągniesz do góry Z WYCZUCIEM lewą cześc plastikowej obudowy podszybia, (jest mocowana na wcisk)
potem jak ci trochę wyjdzie to podważaj dalej aż całość wyskoczy z prowadnicy

zakładaj i dokręcaj też z wyczuciem żeby ci szyba nie pękła
zanzare jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 17:58   #4
Alfioso
ford::average
 
Avatar Alfioso
 
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Warmińsko-Mazurskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 95
Domyślnie Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz

Tu masz sporo na ten temat:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Alfioso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 20:09   #5
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz

DziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po dość głębokim zanalizowaniu wielu tematów na forum, znalałem co trzeba.
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 20:45   #6
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz

Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po dość głębokim zanalizowaniu wielu tematów na forum, znalałem co trzeba.


Witaj a czy mozesz podac linka cos na temat tego plastiku jak zdjąc bo sam chce sprawdzić filtr i wyczyszcić ten brud bo jest go dużo pozdrawiam
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 20:57   #7
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz

Cytat:
Napisał jarkmerk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj a czy mozesz podac linka cos na temat tego plastiku jak zdjąc bo sam chce sprawdzić filtr i wyczyszcić ten brud bo jest go dużo pozdrawiam
Proszę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .


Jak odkręcisz te 3 śrubki/wkręty od tej obudowy to spróbuj poprzesuwać ten plastik w lewo i z powrotem tak żeby w miarę lekko się przesuwał. Potem stań z boku samochodu przy kole od pasażera. Chwyć dobrze za koniec tej obudowy i powoli zdecydowanym ruchem z jednakową siła ciągnij do góry. I jak zacznie wychodzić to pójdzie jak po maśle. Nie szarp mocno. To jest zamocowane na zasadzie takiego "haczyka".
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 13:04   #8
marcinmg2
ford::average
 
Avatar marcinmg2
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: okolice Płocka
Model: Insignia 2013 ST BiTurbo 195 KM i było mondeo mk3
Silnik: 2.0 195 KM i 1.6 Pb 120KM
Rocznik: Suzuki SX4
Postów: 117
Domyślnie Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz

A sam filtr wchłania wam zapachy czy nie bo u mnie tylko zamknięcie obiegu, jest skuteczne. Myślałem, żę filtr węglowy jest skuteczniejszy od zwykłego.
marcinmg2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 13:20   #9
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz

Cytat:
Napisał marcinmg2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sam filtr wchłania wam zapachy czy nie bo u mnie tylko zamknięcie obiegu, jest skuteczne. Myślałem, żę filtr węglowy jest skuteczniejszy od zwykłego.
U mnie słabo wchłania a też mam węglowy. Generalnie w mieście czuć spaliny dlatego jeżdżę na zamkniętym.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 14:09   #10
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Filtr kabinowy jeszcze raz

Szczególnie, że tam jest tyle tego węgla co kot napłakał, ale siła marketingu robi swojeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.