Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2007, 20:34   #1
profek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-04-2007
Skąd: Łódź
Postów: 9
Domyślnie zagwostka dla gazownika i dla mnie także

Witam,miesiac temu zagazowalem swojego esiego mam 1,6 zeteka.okazało sie że krokowiec padaka wymieniłem na nówke,swieczki ,przewody też wywaliłem.problem jest nastepujący:jak odpałę silnik przez chwile leciutko faluja obroty,gdy w tym momęcie przegazuję i przełączy sie na gaz potafi zgasnac,a jak go przytrzymam to chodzi bardzo nierówno.Zagwostka polega na tym że jak pochodzi z minute na bezynie i przełaczę na gaz wszystko jest ok,pomyslałem ze winny moze byc czujnik połzenia przepustnicy,łapka opiera sie o ten wkret regulacujny,ale jest troche luzu gdzies z milimetr skoku samej dźwigienki od tego czujnika jak go przytrzymam wzrastają nieco obroty.proszę o jakies sugestiee gazownik chce wymienic mi parownik na mnieszy teraz mam 100

profek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2007, 20:46   #2
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie

Cytat:
Napisał profek
jak pochodzi z minute na bezynie i przełaczę na gaz wszystko jest ok,
Przed przełączeniem na gaz powinno się silnik nieco rozgrzać na pb. To kłopot?
Jeśli to instalacja 2 gen. to raczej normalne. Pomaga tu nieco podkręcenie tej śrubki w parowniku. Mając podobny kłopot nawet po nagrzaniu motorka, gazownik pokręcił nim i jest ok. Imbus (chyba 3 lub góra 4 i przeciwnie do zegara) rozwiązał kłopot
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2007, 10:55   #3
ciaastus
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-02-2006
Skąd: Łęczyca
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2001
Postów: 417
Domyślnie

Cytat:
Napisał darnel
Przed przełączeniem na gaz powinno się silnik nieco rozgrzać na pb
Noo! Nie wiem jaka masz instalkę, ale wiekszość tych z "elektroniką" ma możliwość ustawienia temperatury przełączania na gaz. Powinno to być chociaż 14 st. C . Bo niektóre osoby to pomijaja dla "oszczędności benzyny" ale wtedy też parownik dostaje po d...ie. Tylko, że teraz jest lato i on powinien chodzić dobrze. A czy ogólnie na benzynie dobrze chodzi???? Np. nie gaśnie, nie faluje (mocno). I czy coś się zmieniło w pracy silnika na benzynie w stosunku do jego pracy przed założeniem LPG??????
ciaastus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2007, 20:17   #4
profek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-04-2007
Skąd: Łódź
Postów: 9
Domyślnie zagwostka dla gazownika i dla mnie także

Witam mam 2 generację firmy BRC z centralką Just Junior.Różnicy w pracy silnika przed i po zagazowaniu nie widzę chodzi raczej normalnie.swoja drogą to cekawy przypadek,w pracy jężdże samochodami na gaz róznych firm i takich cudów nie ma,odpalasz przegazówka i w drogę.Zresetowałem kompa jest trocę lepiej ale to wciaż nie jest to podobno BRC to dobra firma,moze którys z bardziej doswiadczonych kolegów podsunie jakieś sugestie,wymiana parownika na mniejszej mocy to raczej półsrodki,wydaje mi sie ze wina leży postronie samochodu,co jeszcze można sprawzić i zrobić we własnym zakresie?odwołałem chwilowo wizyte u gazownika w nadzieji ze ktoś coś mi podpowie.
profek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2007, 21:10   #5
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Wymiana parownika na mniejszy to bzdura jakaś. Przecież większy parownik łatwiej "skręcić" śrubą niż mniejszy potem "powiększać". :-)
Falowanie na zimnym silniku na benzynie świadczyć może o nieszczelności dolotu, przewodół podciśnienia, odpowietrzenia skrzyni, padniętych jakichś czujnikach temperatury, a najbardziej prawdopodobne to to, że mikser ci źle dobrał, albo wstawił parownik jakąś padakę i teraz "udaje mądrego", że niby mniejszy trzeba.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2007, 05:57   #6
profek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-04-2007
Skąd: Łódź
Postów: 9
Domyślnie zagwostka dla gazownika i dla mnie także

O mikserze też pomyślałem,ale naciągnięta jest na niego guma chyba zeby uszczelnić i nie można podejzeć co to za wynalazek żeby można było sprawdzić w katalogu.O tym parowniku to tez myśle ze to bzdura,co do czujników gdy kupiłem swojego esiego padnięty był termostat i wskaznik nic nie pokazywał,po wymianie termostatu jest ok.Jakiego czujnika mam jeszcze szukać?Forda mam od pół roku więc jestem nieco zielony. Jeśli chodzi o falowanie to on faluje bez wzgłędu na temperaturę nie jest to jakieś duze,ze dwa trzy razy wskazówka obrotomierza sie wachnie i potem jest już dobrze,przełączam na gaz i w drogę.Tylko tak dziwnie trzeba chwile odczekać aż obroty na pb ustabilizują sie by mozna bez problemów jęździć na gazie.To jest ta zagwozdka,jak przełączę za szybko dzieją sie cuda.:fcp7
profek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2007, 09:27   #7
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

No to może być przyczyna taka, że przydławiony dolot powoduje to falowanie.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2007, 19:56   #8
profek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-04-2007
Skąd: Łódź
Postów: 9
Domyślnie zagwostka dla gazownika i dla mnie także

A jak to sprawdzić? Mam to wszystko porozbierać?Czym może być przydławiony?
profek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2007, 20:26   #9
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Mikserem. Trza go wyjąć i sprawdzić czy na benzynie nie faluje. Albo może to uszczelnienie źle zrobił i łapie lewe powietrze?
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2007, 07:57   #10
profek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-04-2007
Skąd: Łódź
Postów: 9
Domyślnie zagwostka dla gazownika i dla mnie także

A czy przypadkiem nie folawałby cały czas?Pisałem że to falowanie to nie jest duze ,kilka razy wachnie i potem pracuje juz równo.
profek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.