Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2008, 19:41   #121
bendzi
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-09-2007
Skąd: dolnośląskie
Postów: 68
Domyślnie Re: zawór EGR

witam
(sorki kiedyś mi sie wyświetlało skąd jestem i jaka bryka)
mam MKI 1,8 TD 96Rok ghia
wiem że zawór jest pod intercoolem,tylko nie idzie go rozkręcić,chyba że sie myle,
dzieki za podpowiedzi
pozdrawiam

bendzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2008, 19:55   #122
bendzi
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-09-2007
Skąd: dolnośląskie
Postów: 68
Domyślnie Re: zawór EGR

znalazłem zawór egr jak go zaślepić w MKI
bendzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2008, 15:18   #123
Pawel Jar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: jarosław (okolice)
Postów: 33
Domyślnie Re: zawór EGR

Witam wszystkich. wczoraj zaślepiłem swojego EGR-a i jakież było moje zdziweinie gdy się przejechałem. mianowicie odnośnie kopcenie to chyba mniej nie kopci. ale wzrósł moment obrotowy. od 1500 obrotów już zaczyna jechać aż to czuć. a jak turbina się włączy to dopiero jest jazda.
Pawel Jar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2008, 12:05   #124
llukas17
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2007
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 246
Domyślnie Re: zawór EGR

Witam.

Czy w fordzie escorcie (95 r)1.8 zwykły diesel tez jest EGR ??
Jeśli tak to gdzie się on znajduje

Pozdrawiam
llukas17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2008, 23:27   #125
radek1988
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Ruda Śląska
Postów: 38
Domyślnie Re: zawór EGR

przyłączam się do pytania wyżej. Czy w zwykłych dieslach też jest EGR? czy tylko w tych z turbiną?

Pozdrawiam :fcp14
radek1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2008, 21:25   #126
wt
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-12-2007
Skąd: Mazowsze
Model: ford mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Re: zawór EGR

Membranowy zawór podciśnieniowy działa poprawnie. Elektrozawór sterujący zaworem podciśnieniowym został rozebrany, sprawdzony, przeszliforany i jest sprawny ale nie dostaje sterowania. Po dodaniu gazu zawór membranowy nie przepuszcza spalin, ciśnienie wzrasta i rurki doprowadzające gaz do czujnika ciśnienia spadają z rurek, co grozi nawet pożarem. Gdzie może być uszkodzenie.
wt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2008, 15:56   #127
armindusza
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2008
Model: Galaxy MK III
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Re: zawór EGR

Witam, ajk nie jednemu z was mnie rowniez pali sie kontrolka silnika. Bylem na kompie i kilka testow ewidentnie wskazuje na zator EGRu. Mialem sie zabrac dzis do niego lecz na pozna pore przesune to do soboty bo nie dysponuje garazem a nie mam zamiaru zostawic rozebranego samochodu na ulicy by cos sie nie dostalo do silnika i tp. Lecz mam pytanie takie gdy zdjolem plastik pokrywy silnika i "lokalizowalem" egr i sposob dostania sie do niego to moja uwage przykulo cos w rodzaju koncowki tloczka, ktora jak wydaje mi sie wchodzila do EGRu, bylo to rozlaczone, gdy polaczylem to uslyszalem drobny syk jak by cos sie otwarlo lub domknelo. Mala jazda testowa i wynik byl typu tego jak by sie troche obroty wyregolowaly nie spada po nizej 700 - 800 obr/min. pytanie typu do czego ten tloczek sluzy? Silnik benzyna 1,8 zetech model mk3 w Mondeo.
P.S.
kontrolka dalej swieci, ale moze to byc tez, ze trzeba rozjezdzic (czasem po dolaniu clinera lub nie, to po kilkunastu km kontrolka gasla.


Dzis majac czas rozkrecilem to wszystko i jak wydaje mi sie dostalem sie do EGRu, ale na wszystkich zdjeciach zawor jest metalowy ja mam cos co przypomina ten zawor lecz jest plastikowe i ze wspomnianym wyzej tloczkiem, malo tego to jest tam tylko jeden wezyk i nic po zatym (chyba powinny byc dwa wlou i wylotu) tak wiec juz nic nie wiem
armindusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2009, 12:53   #128
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: zawór EGR

Po przeczytaniu tych wszystkich postów też planuje sobie zaślepić EGR. Tak pomyślałem sobie, że przy okazji dobrze by było wyczyścić dolot. Mam pytanie: czy jest sens to robić i czy pod nim jest jakaś uszczelka, żeby wyposażyć się w nią na zapas?? Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2009, 19:45   #129
djkurek
ford::beginner
 
Avatar djkurek
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Opoczno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115PS
Rocznik: 2001
Postów: 32
Domyślnie Odp: zawór EGR

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po przeczytaniu tych wszystkich postów też planuje sobie zaślepić EGR. Tak pomyślałem sobie, że przy okazji dobrze by było wyczyścić dolot. Mam pytanie: czy jest sens to robić i czy pod nim jest jakaś uszczelka, żeby wyposażyć się w nią na zapas?? Pozdrawiam
Kolego pod dolotem powinny być uszczelki, jak u siebie myłem dolot to uszczelki sie nie uszkodziły, tu trzeba liczyć na szczęście, albo będą ok albo trzeba wymienić. Dobrze kombinujesz że przy zaślepieniu EGR'a chcesz przeczyścić dolot. Daję rezultaty.
djkurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2009, 21:12   #130
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: zawór EGR

No zaryzykuje, że się nie uszkodą... a jeśli tak to zawsze można przesmarować silikonem wysokotemperaturowym.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.