Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2018, 18:51   #61
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nabita R600a zamiast R134a

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nielegalnosc takiego zabiegu jest jasna, ryzyko awarii nieznane.
Dorosly czlowiek musi sam sobie odpowiedziec czy warto.
tylko jak mam dać 500 zł za nabicie klimatyzacji to kupuje za tą cenę cały zestaw do wymiany czynnika albo jadę w podziemie i uzupełnie czynnik za 80 zł

załóżmy że nabicie klimy w przyszłym roku będzie po 3000 zł

też będziecie zęby suszyć i mówić, że jest ok ? klepać się po plecach ?

litości

Bump:
Cytat:
Napisał lukeros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pracuje ponad 25lat w chłodnictwie synku. I od tylu lat pracuje na czynnikach R290 i R600a i znam je od a do z a ty przeczytasz dwie strony w Google i wyedukowany jesteśGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jak ja zaczynałem prace w tym zawodzie to ty oglądałeś myszkę miki przed telewizorem.

kolego, więc aby zakończyć wątek, bo o to tutaj chodziło

czy fordowska sprężarka da radę na r600a ?

Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 18:54   #62
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nabita R600a zamiast R134a

Jak bedzie po 3000 tys to albo mało kto będzie miał sprawną klime albo będą już takie zamienniki , których nazwy pewnie tu jeszcze nie padałyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w podziemiach oczywiścieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 18:54   #63
valhalem
ford::average
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
Model: FF3
Silnik: 1.6EB 182
Rocznik: 2011
Postów: 92
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nabita R600a zamiast R134a

wiele w tym wątku padło już mądrych głosów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w kazdym razie,
kolega nabijał kijanke ceed 2014r R1234yf - 1480 zl ( aso; nie wiem jak ma sie to do zwyklego zakladu i jaka jest roznica; pewnie znaczna ale nie większa niż 300zl ? - generalnie osiwiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
ja natomiast ładowałem r134a w zeszłym tygodniu (za 25pln/100 ) + 70 podłączenie maszyny, załadował delikatnie ponad 300 ...

jak łatwo policzyć pieniądze żadne bo ~140pln, chyba nie była ładowana od 4(?) lat.
valhalem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 18:56   #64
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nabita R600a zamiast R134a

Cytat:
Napisał valhalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiele w tym wątku padło już mądrych głosów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w kazdym razie,
kolega nabijał kijanke ceed 2014r R1234yf - 1480 zl ( aso; nie wiem jak ma sie to do zwyklego zakladu i jaka jest roznica; pewnie znaczna ale nie większa niż 300zl ? - generalnie osiwiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
ja natomiast ładowałem r134a w zeszłym tygodniu (za 25pln/100 ) + 70 podłączenie maszyny, załadował delikatnie ponad 300 ...

jak łatwo policzyć pieniądze żadne bo ~140pln, chyba nie była ładowana od 4(?) lat.
kto był cfany to zrobił zapasy na 10 lat
ale i to się skończy zaraz
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 19:07   #65
valhalem
ford::average
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
Model: FF3
Silnik: 1.6EB 182
Rocznik: 2011
Postów: 92
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nabita R600a zamiast R134a

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kto był cfany to zrobił zapasy na 10 lat
ale i to się skończy zaraz
a zamiast zastanawiania się nad tym czy gaz coś ***WYMODEROWANO*** czy nie lepszym rozwiązaniem będzie dogadanie się z zakładem który ma maszynkę żeby kupili dla Ciebie butle albo dwie i odstawili na bok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?

12kg butla r134a na allegro to ok 1600 zl , łatwo policzyć ze 1000g to 133zł ...
jeśli napisałeś, że chcesz zaoszczędzić to raczej poszedłbym w tę stronę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

12kg butli nawet jesli napisałeś ze uzupełniasz co roku (co jest b.dziwne) to spokojnie ok 20 uzupełnień , czyli 20 lat ....

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 11-07-2018 o 09:01
valhalem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 19:08   #66
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nabita R600a zamiast R134a

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko jak mam dać 500 zł za nabicie klimatyzacji to kupuje za tą cenę cały zestaw do wymiany czynnika albo jadę w podziemie i uzupełnie czynnik za 80 zł

załóżmy że nabicie klimy w przyszłym roku będzie po 3000 zł

też będziecie zęby suszyć i mówić, że jest ok ? klepać się po plecach ?

litości

Bump:


kolego, więc aby zakończyć wątek, bo o to tutaj chodziło

czy fordowska sprężarka da radę na r600a ?
Nie da rady z tego względu że w układzie masz syntetyczny olej który współpracuje z R134a PAG. A czynniki takie jak R600a i R290 pracują na olejach mineralnych POA. Trzeba by płukać cały układ i dopiero zalewać mineralnym sprężarkę. I najbardziej wydajnym czynnikiem jest R290 czyli propan, ma niszą temperaturę wrzenia od r134a. Ze źródeł wiem że w następnym sezonie letnim nabicie pustego układu o pojemności 600gram. Ma kosztować około 800zł. Polecam zimny łokieć jest zdrowo i tanio.
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 19:39   #67
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nabita R600a zamiast R134a

Cytat:
Napisał valhalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a zamiast zastanawiania się nad tym czy gaz coś ***WYMODEROWANO*** czy nie lepszym rozwiązaniem będzie dogadanie się z zakładem który ma maszynkę żeby kupili dla Ciebie butle albo dwie i odstawili na bok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?

12kg butla r134a na allegro to ok 1600 zl , łatwo policzyć ze 1000g to 133zł ...
jeśli napisałeś, że chcesz zaoszczędzić to raczej poszedłbym w tę stronę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

12kg butli nawet jesli napisałeś ze uzupełniasz co roku (co jest b.dziwne) to spokojnie ok 20 uzupełnień , czyli 20 lat ....

a dlaczego ma rozwalić, skoro wasz sowiecki union jest gorszy niż wszystkie obecne do tej pory ?

Bump:
Cytat:
Napisał lukeros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie da rady z tego względu że w układzie masz syntetyczny olej który współpracuje z R134a PAG. A czynniki takie jak R600a i R290 pracują na olejach mineralnych POA. Trzeba by płukać cały układ i dopiero zalewać mineralnym sprężarkę. I najbardziej wydajnym czynnikiem jest R290 czyli propan, ma niszą temperaturę wrzenia od r134a. Ze źródeł wiem że w następnym sezonie letnim nabicie pustego układu o pojemności 600gram. Ma kosztować około 800zł. Polecam zimny łokieć jest zdrowo i tanio.
r600a nie pojdzie na PAG ? gdzieś czytałem, że przejście z r134 na r600 jest możliwe ale odwrotnie nie, bo zrobi się glut z oleju

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 11-07-2018 o 09:03
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 20:00   #68
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nabita R600a zamiast R134a

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:

r600a nie pojdzie na PAG ? gdzieś czytałem, że przejście z r134 na r600 jest możliwe ale odwrotnie nie, bo zrobi się glut z oleju
Nie pożyje ci długo sprężarka tak jak ci napisałem.

Znalazłem takie coś na YT ale to długo nie będzie mu chodzić.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez lukeros ; 10-07-2018 o 20:05
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 20:04   #69
tiga1916
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-03-2016
Skąd: Białystok
Model: Focus mk1 Mondeo mk3 2.0 tdci
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 179
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nabita R600a zamiast R134a

Wkrótce taniej bedzie zmieniać sprężarki i nabijać byle czym.
tiga1916 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 20:06   #70
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nabita R600a zamiast R134a

sprężarkę na allegro można kupić za 70 zł. trzeba się dowiedzieć, jak ją regenerować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.