Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2015, 21:44   #1
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie auto-aktywacja grzania przedniej szyby jak?

Witam,

w focusie mojej matki (2008 mk2 fl) jest tak, że jak samochód widzi niską temperature samo się włącza I wyłącza grzanie szyby czołowej.
W s-maxie tego nie widzę sam musżę aktywować. Czy da się to odpalić forscanem lub mlconfig (posiadam oczywiście swój kabelek).

Kolejna sprawa to ogrzewanie zimą. Jakoś tak dziwnie było na naszym wyjeździe rodzinnym że coś jakby dzieciom zimno z tyłu (ja z przodu - ukrop I 24 stopnie). Mogę podpytać jak ustawiacie klimę na dłuższe trasy? Zamykacie te klapy nawiewów z przodu deski czy nie? Wiem że cudów nie będzie bo tu nie ma niezależnego ogrzewania przód-tył.

pozdrawiam - Maciek

maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2015, 21:48   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: auto-aktywacja grzania przedniej szyby jak?

Cytat:
Napisał maciek8791 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

w focusie mojej matki (2008 mk2 fl) jest tak, że jak samochód widzi niską temperature samo się włącza I wyłącza grzanie szyby czołowej.
...
Jeden z mniej mądrych patentów - przeważnie się go wyłącza. Kierowca widzi lepiej kiedy to włączyć (na pewno nie za każdym razem jak się samochód uruchamia przy niskiej temperaturze). Na platformie Mondeo też jest auto-aktywacja grzania szyby - nie jest włączona wtedy, gdy w samochodzie jest nagrzewnica PTC, bo ona ma priorytet. U ciebie zapewne jest PTC, więc tego auto-grzania nie włączysz.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2015, 21:52   #3
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: auto-aktywacja grzania przedniej szyby jak?

kolega wyżej mnie uprzedził
Pewnie masz nagrzewnicę elektryczną , która ma priorytet przy odpaleniu auta w niskiej temp. Co za tym idzie nie można jednocześnie odpalić grzania przedniej szyby . Gdy naciśniesz przycisk grzania szyby , nagrzewnica wyłącza się . Poczytaj wątki o nagrzewnicy elektrycznej , to dowiesz się więcej .
__________________
pozdrowionka

Ostatnio edytowane przez gregor75 ; 04-01-2015 o 21:53 Powód: dopisek
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2015, 22:13   #4
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: auto-aktywacja grzania przedniej szyby jak?

calkiem się nie wylacza niby, chodzi na jakies 1/4, tak pokazuje mój wskaznik
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 18:27   #5
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: auto-aktywacja grzania przedniej szyby jak?

Cytat:
Napisał maciek8791 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

w focusie mojej matki (2008 mk2 fl) jest tak, że jak samochód widzi niską temperature samo się włącza I wyłącza grzanie szyby czołowej.
W s-maxie tego nie widzę sam musżę aktywować. Czy da się to odpalić forscanem lub mlconfig (posiadam oczywiście swój kabelek).

Kolejna sprawa to ogrzewanie zimą. Jakoś tak dziwnie było na naszym wyjeździe rodzinnym że coś jakby dzieciom zimno z tyłu (ja z przodu - ukrop I 24 stopnie). Mogę podpytać jak ustawiacie klimę na dłuższe trasy? Zamykacie te klapy nawiewów z przodu deski czy nie? Wiem że cudów nie będzie bo tu nie ma niezależnego ogrzewania przód-tył.

pozdrawiam - Maciek
Na trasy ciepły kocyk w drugim rzędzie i śpią aż miło ;-)

Bump: Poza tym to ogrzewanie przedniej szyby wyłączy się po max 3 minutach. Niezaleznie od tego czy szyba już jest rozmrożona. Poza tym ogrzewanie szyby nie działa na jej końcach więc jak pada śnieg to tam gdzie wycieraczki zawracają robi się lodowa banda i pióra za każdym razem w nią uderzają. PTC lepiej się w tym temacie sprawdza.
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 23:00   #6
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: auto-aktywacja grzania przedniej szyby jak?

Cytat:
Bump: Poza tym to ogrzewanie przedniej szyby wyłączy się po max 3 minutach. Niezaleznie od tego czy szyba już jest rozmrożona. Poza tym ogrzewanie szyby nie działa na jej końcach więc jak pada śnieg to tam gdzie wycieraczki zawracają robi się lodowa banda i pióra za każdym razem w nią uderzają. PTC lepiej się w tym temacie sprawdza.
Poza tym to świetny patent to ogrzewanie. Moja matka nie chce słyszeć o żadnym samochodzie poza tym który ma grzaną szybę czołową. Działa to tak : jak odpala auto, to po chwili ma pięknie odmrożoną szybę, bez żadnych skrobaczek itp. Żadna lodowata banda się nie robi. Tyle o focusie, w kwestii maxia i elektrycznej nagrzewnicy pojeżdżę i zobaczę, ale nie widzę żeby jakoś dramatycznie szybko robiło się ciepło.

pozdrawiam - Maciek
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 09:28   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: auto-aktywacja grzania przedniej szyby jak?

Nikt nie pisze, że ogrzewana szyba to zły patent. Automatyczne włączanie tej szyby przy każdym uruchomieniu silnika to kiepski pomysł Forda. Uruchamiając silnik wyraźnie widać, czy tym razem jest sens szybę odmrażać czy takiej potrzeby nie ma. Naciśnięcie przycisku w sytuacji, gdy jest sens włączać na prawdę nie jest problemem... Doświadczenie uczy, że włącza się szybę mniej więcej przy co 3-4 uruchomieniu samochodu! Na pewno nie częściej! A automat robi to za każdym razem bez sensu...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 09:48   #8
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: auto-aktywacja grzania przedniej szyby jak?

Cytat:
Napisał Gregonio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PTC lepiej się w tym temacie sprawdza.
Nie wiem czy lepiej, ale tylko to mam i PTC używam do odmrożenia szyby czołowej. Działa długo, jak nie grzeje na postoju na 100%, to zwiększam lekko obroty i % grzania się zwiększa. Potem, jak lód puści, omiatam szybę szczotką.

Zgadzam się, że automatyczne grzanie (czy to przodu czy tyłu+lusterka) jest wkurzające-wyłączyłem to przy pierwszym użyciu kabelka.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 20:21   #9
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: auto-aktywacja grzania przedniej szyby jak?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy lepiej, ale tylko to mam i PTC używam do odmrożenia szyby czołowej. Działa długo, jak nie grzeje na postoju na 100%, to zwiększam lekko obroty i % grzania się zwiększa. Potem, jak lód puści, omiatam szybę szczotką.

Zgadzam się, że automatyczne grzanie (czy to przodu czy tyłu+lusterka) jest wkurzające-wyłączyłem to przy pierwszym użyciu kabelka.
jeden woli rybki, drugi akwarium, dla mnie zdecydowanie lepsza wygodniejsza opcja automatu zwłaszcza że to przecież chodzi chwilę i zaraz się wyłącza niczemu nie przeszkadzając, do tego to działa tylko w zimie jak termometr wskaże ujemną temperaturę

pozdrawiam - Maciej

Ostatnio edytowane przez maciek8791 ; 06-01-2015 o 22:18
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.