Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2010, 20:09   #11
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Mój nowy IC do Mondeo Mk3

Nie szukam, tylko pytam. Natomiast Ty nie odpowiadasz (-:
Zamieść zdjęcia i zrób pomiary, bo ciekawią mnie.

__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 00:15   #12
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Mój nowy IC do Mondeo Mk3

Tu jest wykres temperatury na 5 biegu od 50-200km/h, wcześniej i po kulałem się na luzie aż mi temp. na IC spadnie do temperatury otoczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. turbo( jest podkręcone !!!) w max dało 1.8bara ( czasami wskakuje 2.5baraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) na wyjściu z turbiny przy 3000-3500obrGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A to wykres ciśnienia w kolektorze i przepływomierza czyli MAP i MAF sensorGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Normalnie jes tam 230-245 kPa, a u mnie ponad 250 kPa w przedziale 2500-3500obr

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tylko bez komentaży na temat profesjonalnego montażu, powiesiłem tak na szybkiego i jakoś nie było czasu tego poprawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od roku się zbieram Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 09-09-2010 o 13:33
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 14:05   #13
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Odp: Mój nowy IC do Mondeo Mk3

Witam, kolego Polarny czy Twój IC bez więszego problemu można zamontować w miejsce oryginalnego, chodzi o uchwyty i węże? Jakca cena, jestem zainteresowany takim cudem?
Czy montujesz dodatkową siatkę aby chronić IC przed kamykami itd ?
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 14:42   #14
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Mój nowy IC do Mondeo Mk3

"""""Po pierwsze IC montuje się w oryginalnym miejscu. Nie trzeba nic wiercić, kombinować. Wystarczy usunąć dwa plastiki (boczne zaślepki) oraz uciąć dwa elementy plastikowe, by IC mógł być większy.
Mój IC wchodzi idealnie w oryginalny zderzak i nie trzeba nic przy nim ciąć. Korzystam też z oryginalnych rur (skraciłem je o jakieś 2 cm, bo IC jest szerszy).

Każdy zapyta o cenę. Otóż mnie ten interes wyszedł 1000 zł (już z montażem). Jest to związane z tym, że to pierwsza szuka i koszt produkcji i eksperymentowania jest ciut wyższy. Kolejne można wyprodukować nieco taniej - za 750 zł. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to zachęcam do kontaktu.""""""


TRAFAL
Przeczytales wogole to co autor tematu napisal , bo zadajesz pytania na ktore sa odpwoiedzi zaraz na dziendobry . Wyglada na to ze nawet nie przeczytales jednego zdania
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 15:33   #15
karmaz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: śląsk
Model: ford fokus
Silnik: tdci 2li
Rocznik: 2004
Postów: 272
Domyślnie Odp: Mój nowy IC do Mondeo Mk3

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukasz dziury w całym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

za 500zł dostajesz polerowany IC z gwarancjom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ciągnąc na 5biegu przy 1.4bara jest 10stopni różnicy
przy 1.7bara jest 15stopni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekawi mnie czy do mojej foki też są gotowce jeśli chodzi o IC
karmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 18:06   #16
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Odp: Mój nowy IC do Mondeo Mk3

Spokojnie bez stresu (czytałem wątek), pytam aby potwierdzić fakt czy zamontuje ten IC w miejsce oryginału, a w przypadku awarii będę mógł powrócić do oryginalnego bez problemowo - to miałem na myśli ponieważ lekkie zmiany były zrobione. Mam nadzieje że teraz jest to jasne.
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png

Ostatnio edytowane przez trafal ; 09-09-2010 o 18:27
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 21:34   #17
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Mój nowy IC do Mondeo Mk3

Projekt mojego IC jest plug&play praktycznie. Ucinasz dwa plastiki, montujesz IC i po sprawie.

By wrócić do starego IC musiałbyś zakupić nowe (albo używane) rury, ponieważ je trzeba skrócić pod ten IC który ja zaprojektowałem. Z reszta nie ma problemu, ponieważ główne uchwyty zostają (nie ma tylko plastikowych od spodu). Niemniej - po co wracać do starego IC?
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 08:59   #18
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Odp: Mój nowy IC do Mondeo Mk3

Dzięki kolego Polarny za wyjaśnienie.Pytasz po co wracać - otóz tylko i wyłącznie w przypadku niespodziewanej awarii.
Jaką cene sugerujesz - od tego zależy mo zakup - ewentualnie byłbym chętny na zakup.
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 10-09-2010 o 19:08
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 09:14   #19
zabut
ford::average
 
Avatar zabut
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 94
Domyślnie Odp: Mój nowy IC do Mondeo Mk3

Polarny, a Ty coś majstrowałeś u siebie przy turbinie? Wydaje mi się, że nowy IC bez trochę mocniejszej turbiny/podkręconej nie da aż tak dużo jakby mógł.
zabut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 18:44   #20
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Mój nowy IC do Mondeo Mk3

Cytat:
Napisał trafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki kolego Polarny za wyjaśnienie.Pytasz po co wracać - otóz tylko i wyłącznie w przypadku niespodziewanej awarii.
Jakiej awarii? Tutaj nie ma co mieć awarii. Ja ogólnie też tak na początku myślałem - nawet zostawiłem swój stary IC. Ale tak logicznie myśląc tutaj nie ma po co wracać.

Cytat:
Napisał trafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaką cene sugerujesz - od tego zależy mo zakup - ewentualnie byłbym chętny na zakup.
Cena nie jest zależna ode mnie, lecz firmy która to produkuje wedle mojego projektu.

Cytat:
Napisał zabut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polarny, a Ty coś majstrowałeś u siebie przy turbinie? Wydaje mi się, że nowy IC bez trochę mocniejszej turbiny/podkręconej nie da aż tak dużo jakby mógł.
Nic a nic. Nawet jeszcze nie mam chipowanego autka.


Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu jest wykres temperatury na 5 biegu od 50-200km/h, wcześniej i po kulałem się na luzie aż mi temp. na IC spadnie do temperatury otoczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. turbo( jest podkręcone !!!) w max dało 1.8bara ( czasami wskakuje 2.5baraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) na wyjściu z turbiny przy 3000-3500obrGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A to wykres ciśnienia w kolektorze i przepływomierza czyli MAP i MAF sensorGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Normalnie jes tam 230-245 kPa, a u mnie ponad 250 kPa w przedziale 2500-3500obr

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tylko bez komentaży na temat profesjonalnego montażu, powiesiłem tak na szybkiego i jakoś nie było czasu tego poprawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od roku się zbieram Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O montażu nie wspomnę, bo jest okropny. Na dodatek nie masz tam żadnych uchwytów, więc nie ma zabardzo jak. Aż strach pomyśleć jak coś się urwie.
O ile dobrze widzę, to zachodzi on za belkę - dużo?

A co do wyników temperatury, to ja tam widzę aż 92*C, przy 11*C na zewnątrz. To jest dobry wynik? Obawiam się, że na stockowym miałbyś niewiele gorzej.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.