Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-07-2015, 15:54   #1
gnat80
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-06-2014
Skąd: Tuchola
Model: MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT115KM
Rocznik: 2005
Postów: 52
Domyślnie Głośna praca Klimatyzacji 1.6 TI-VCT

Witajcie,problem polega na tym że po włączeniu Klimatyzacji słychać w środku w kabinie dziwny dźwięk po prawej stronie (od pasażera)jakby gwizd taki,klima chłodzi normalnie,od silnika jak patrze to nie jest to tak słyszalne,bo wiadomo motor chodzi itd.
Dźwięk po dodaniu gazu minimalnie się nasila,nie wiem czy to jakieś łożysko,czy mało czynnika,i czy mogę tak na włączonej klimie jeździć?
Auto to Focus Mk2 1.6 PB Ti-Vct.
Może ktoś z was miał podobny problem?
Pozdrawiam.

gnat80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2015, 18:10   #2
szkodnik85
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 461
Domyślnie Odp: Głośna praca Klimatyzacji 1.6 TI-VCT

Mam dokładnie ten sam problem, czyli dźwięk w środku po włączeniu klimatyzacji. Nie jest to wina małej ilości środka bo uzupełniłem do pełna i dalej jest to samo, prawdopodobnie nie jest też to łożysko bo mniemam że jakby to było ono to dźwięk byłby też również pod maską. Któryś z mechaników stwierdził że może to być zawór rozprężny czy jakoś tak ale nie chce mi się w to wierzyć bo u mnie dźwięk wzrasta wraz z obrotami silnika. Ja z tym tak funkcjonuję i czekam aż po prostu padnie wtedy wymienię całą sprężarkę.
szkodnik85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2015, 00:31   #3
ford_serwis_marki
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-07-2015
Skąd: Marki pod Warszawą
Model: FORD
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Odp: Głośna praca Klimatyzacji 1.6 TI-VCT

Witam,
z naszego doświadczenia w naprawach klimatyzacji, a mamy je już ponad 8 letnie wynika że najczęściej dziwne dźwięki pojawiają się przy niskiej ilości czynnika. Z tymże przypomina to raczej bulgotanie albo syczenie. Trudno jest oczywiście stwierdzić jednoznacznie w czym leży u Was przyczyna, ale może to być też pasek na którym napędzana jest sprężarka, albo po prostu koło sprzęgła na sprężarce.
ford_serwis_marki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2015, 20:21   #4
gnat80
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-06-2014
Skąd: Tuchola
Model: MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT115KM
Rocznik: 2005
Postów: 52
Domyślnie Odp: Głośna praca Klimatyzacji 1.6 TI-VCT

No jest to na pewno pisk mechaniczny jakiś,klimę i tak dobije bo nie wiem kiedy miała ostatnio przegląd,napomknę mechanikom żeby zwrócili uwagę na ten dźwięk,pewnie powiedzą że nic nie słyszą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gnat80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 08:31   #5
szkodnik85
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 461
Domyślnie Odp: Głośna praca Klimatyzacji 1.6 TI-VCT

U mnie przy dobiciu klimy w serwisie aso zgłosiłem problem, przy odbiorze auta otrzymałem info ze mechanik nic specjalnego nie usłyszał ..
szkodnik85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 12:49   #6
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Głośna praca Klimatyzacji 1.6 TI-VCT

pytanie czy klimatyzacja dobrze chlodzi?

bo jezeli brakuje czynnika to mogą pojawiać sie pecherzyki powietrza w gazie przed zaworem rozprężnym wówczas takie syczenie-charpanie-delikatne stuki wydobywającego sie na przemian gazu z cieczą mogą sie pojawiać z zaworu rozprężnego- i to się słyszy w kabinie.

A moze poprostu zawór tak pracować-bo całkowitej ciszy niemoze byc jak klima pracuje-bo gaz non stop odparowywuje i sie gotuje w parowniku.


Inna mozliwosc to wiekszy układ albo zbyt mala ilosc oleju w układzie i wowczas zaczyna brakowac czynnika do wypełnienia luki po oleju.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 13:28   #7
szkodnik85
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 461
Domyślnie Odp: Głośna praca Klimatyzacji 1.6 TI-VCT

jak na mój gust to dobrze chłodzi, u mnie dźwięk zmienia się wraz z obrotami silnika
szkodnik85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2015, 09:07   #8
zoren86
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: Poznań
Model: MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Głośna praca Klimatyzacji 1.6 TI-VCT

Cytat:
Napisał gnat80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie,problem polega na tym że po włączeniu Klimatyzacji słychać w środku w kabinie dziwny dźwięk po prawej stronie (od pasażera)jakby gwizd taki,klima chłodzi normalnie,od silnika jak patrze to nie jest to tak słyszalne,bo wiadomo motor chodzi itd.
Dźwięk po dodaniu gazu minimalnie się nasila,nie wiem czy to jakieś łożysko,czy mało czynnika,i czy mogę tak na włączonej klimie jeździć?
Auto to Focus Mk2 1.6 PB Ti-Vct.
Może ktoś z was miał podobny problem?
Pozdrawiam.
Auto zakupiłem dwa tygodnie temu. Klimatyzacje napełniłem, szczelna była i dokładnie występował ten sam problem (silnik 1.6 VCT). Niestety po tygodniu klima odmówiła posłuszeństwa.

Być może rozwiązaniem tego problemu będzie wpis użytkowanika miko1972 z tego wątku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Cytat:
Napisał miko1972 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawa już wyjaśnionaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyną był nieszczelny przewód łączący skraplacz ze sprężarką powodował ubytek azotu w obiegu i przez to sprężarka brzęczała, raz załączając klimę, a raz ją wyłączającGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście korzystałem z innego serwisu niż pierwotnie!

P.S.
Nowy przewód w ASO - 410 zł, w ABC Focus - 392 zł.
Dorobienie przewodu w Krakowie - 500 złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dorobienie przewodu w Skawinie - 40 złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zoren86 ; 22-07-2015 o 09:26
zoren86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.