Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2013, 14:29   #11
sumator
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kalkulacja szkody przez ubezpieczyciela Allianz

w kosztorysie jaki mi wstępnie przedstawiono wyliczono amortyzację części.. mnie jedynie irytuje sposób ich działania... mają czarno na białym jakie elementy skradziono, a na bezczelnego liczą "felgę" i "oponę" z sufitu.. to tak jakby komuś ukradli focusa z 2.0 a oni mu wyliczyli za takiego z silnikiem np. 1.5 bo taka im średnia wychodzi... wstyd i tyle.. mydlą oczy statystycznymi danymi w przypadku w którym sytuacja tego nie wymaga..

gdyby chodziło o naprawę po uszkodzeniu pojazdu to bym się nawet nie zastanawiał nad załatwieniem sprawy bezgotówkowo.. jednak tutaj chodzi o brak odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa...tak naprawdę brak potrzeby naprawy.. na tą chwilę nie chce nowych felg i nie mam zamiaru przechodzić tego całego cyrku po raz kolejny..
chcę taką kwotę jaką policzyłby serwis za to co u nich kupiłem a co mi skradziono

jak wspomniałem nie mam gwarancji że nie zostaną skradzione a od ubezpieczyciela oczekuję takiego zachowania i profesjonalizmu jakim się wykazywał przy podpisywaniu umowy... nie ważne jak zaczynasz ważne jak kończysz..

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 15:00   #12
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Kalkulacja szkody przez ubezpieczyciela Allianz

A jakie w ogóle Ci wpisali felgi w tym kosztorysie, standardowe 16 dla Titanium, chociaż one i tak są niewiele tańsze niż 17?
Bo przecież te 17 to najbardziej typowa felga dla nowego Focusa i C-maxa. Mało tego po VIN-ie maja możliwość sprawdzenia na jakich kołach samochód wyjechał z fabryki (Allianz / Ford ubezpieczenia ma cały spis wyposażenia fabrycznego), czyli że właśnie na tych co Ci ukradli. Przecież nawet bez informacji od Ciebie powinni o tym wiedzieć.
Co innego opony, bo tutaj to już w zależności co było w fabryce, ale koszt z grubsza podobny.
Na alle widziałem już wiele razy te felgi, ale pewnie większość z rozbitków. Muszę swoje obfotografować, bo mam identyczny komplet.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 16:55   #13
sumator
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kalkulacja szkody przez ubezpieczyciela Allianz

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. boncio ja biegły w temacie motoryzacyjnym nie jestem ale wydawało mi się że z racji prowadzonej działalności mają dostęp do tego typu informacji... w kosztorys wpisano np:

kod części 7210 nazwa FELGA P L
kod części 7227 nazwa OPONA P L i zużycie 30%
nie da się ukryć że starają się podtrzymać atmosferę napięcia między nimi a klientem.. i doskonale im to wychodzi..
te % to chyba mocno przeszacowali .. auto ma przejechane 30000km z czego dwa razy miało okazję jeździć w sezonie letnim... ale nie wiem jak się to liczy więc nie będę się póki co spierałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 18:19   #14
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: Kalkulacja szkody przez ubezpieczyciela Allianz

A jakby tak kupić nowe felgi teraz aby dostać tą fakturę i dać je do przechowalni u gumiarza póki Ci nie założą monitoringu?
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 18:36   #15
arttk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.3 Duratec (SEBA) 160KM benz + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 255
Domyślnie Odp: Kalkulacja szkody przez ubezpieczyciela Allianz

Zużycie musisz powiązać z obecną wartością auta. Jeśli wartość auta wg wyceny przy zawieraniu polisy była niższa o 30% od wartości nowego auto lub trochę więcej, to nic dziwnego że tak samo wyliczyli zużycie, ale jeśli jest istotna dysproporcja, to się odwołuj.

Jak pisali koledzy, mają VIN więc wiedzą jaki był rozmiar felg, być może nawet wiedzieli jakie to były felgi, bez problemu dowiesz się w Ford jakie były opony, więc napisz odwołanie, żeby sobie w kulki nie lecieli.

Pierwsza wycena zawsze jest od czapki, dlatego ja zawsze daję do ASO i niech się z nimi bujają.
arttk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 19:14   #16
maciekmisi
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 31-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6, 100KM, benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 51
Domyślnie Odp: Kalkulacja szkody przez ubezpieczyciela Allianz

Koledze sumator to nie pomoże, ale potwierdzam wypowiedzi kolegów wcześniej. Jak likwidacja szkody z ubezpieczenia Allianz, to tylko bezgotówkowo w AZNN ASO Forda. Likwidowałem dwie szkody z AC i zawsze bezproblemowo, było auto zastępcze z wypożyczalni Forda obok itp. Moim zdaniem wynika to z następującego faktu: nasze interesy z ASO są zbieżne, my chcemy dobrze naprawić auto, a oni chcą dużo zrobić żeby na tym więcej zarobić. I to ASO robi zdjęcia, wycenę itp i przekazuje do akceptacji Allianz. A jak przyjeżdża rzeczoznawca, to chce zrobić jak najniższą wycenę dla ubezpieczyciela i nie ma interesu w tym, żebyś był zadowolony.
maciekmisi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2013, 09:41   #17
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Kalkulacja szkody przez ubezpieczyciela Allianz

Cytat:
Napisał maciekmisi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie ma interesu w tym, żebyś był zadowolony.
Ma interes, żeby wypłacić jak najmniej... niestety. Mój kumpel robił w Warcie i powiedział mi kiedyś jaka jest pierwsza zasada likwidatora: szukać możliwości odmowy wypłaty odszkodowania, a jak się nie da, to dać jak najmniej. Wiele osób niestety to łyka.
Pomysł z przechowaniem jest ok, ale kupując na wiosnę jest szansa na pół roku młodsze opony albo też i nowszy model.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2013, 10:41   #18
sumator
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kalkulacja szkody przez ubezpieczyciela Allianz

przez długi weekend napiszę odwołanie.. to co odpiszą przedstawię w wątku... co do kół i trzymania w przechowalni... nie bardzo mi się to widzi bo jaką mam gwarancję że na wiosnę będzie monitoring a w przypadku gdy jednak go nie będzie ja będę musiał założyć koła które dostałem z ASO i historia wróci do punktu wyjścia... pojazd z nowymi felgami będzie stał w garażu z którego poprzedni komplet wykradziono...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2013, 11:25   #19
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Kalkulacja szkody przez ubezpieczyciela Allianz

To jak chcesz inaczej tę sprawę rozwiązać? Przecież na czymś musisz jeździć po zimie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2013, 18:05   #20
alex2006
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Kęty
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2016 grudzień
Postów: 132
Domyślnie Odp: Kalkulacja szkody przez ubezpieczyciela Allianz

A może założyć śruby zabezpieczające?
alex2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.