Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2012, 10:22   #1
chupas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDDI 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Dziwne objawy spadku mocy i temperatury w kabinie

Witam, mój problem dotyczy spadku mocy i temperatury w kabinie. Pojechałem w Alpy do Włoch. W Niemczech zatankowałem paliwo. Przejechałem jakieś 400 km i stanąłem w korku bo zeszły 3 lawiny. Ostatni odcinek drogi (90km) to już wysokie góry 1800n.p.m i tu pojawił się problem. Auto załadowane w 3os, 3 torby i sprzęt snowboardowy. Mondek nie miał siły by podjechać pod górki, dopiero redukcja na 2 bieg, obroty do 3,5 tyś i jakoś szedł. Pomyślałem, że wysoko, ciężki może tak ma. Jednak w drodze powrotnej na autostradzie problem pojawił się ponownie. Jadąc 140 km/h pod średnią górkę auto traciło prędkość, obroty raczej stały w miejscu, dopiero redukcja na niższy bieg dała mu troszkę kopa. Po powrocie spisywał się normalnie (przez 4 dni) do dziś. Poczytałem trochę wcześniej i obserwowałem auto. Dziś jak był ciepły nagle przy ruszaniu ze świateł stracił moc. Nie zapalała się lampka od świec. Wczoraj go testowałem na obwodnicy/autostradzie i spokojnie na 5 biegu z 70km/h rwał się do 180lm/h pod górkę.
Nie kopci, węże od turbiny całe.
Dodatkowo w drodze powrotnej trochę słabo grzał jak na ustawiona temperaturę. Po powrocie było ok, do wczoraj. Rano dmuchał zimnym, jak mu wdepnąłem do 180km/h to zaczął ciepłym dmuchać. Dziś rano dmuchał ciepłym, jak stracił moc to i ciepło w kabinie.

Czy obstawialibyście na MAPSENSOR, temat poruszany wielokrotnie, czy może na coś innego.
Dwa lata temu regenerowałem pompę wtrysku i wymieniałem dodatkową pompkę paliwa.

Z góry dzięki za pomoc.

chupas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2012, 08:56   #2
chupas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDDI 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dziwne objawy spadku mocy i temperatury w kabinie

Byłem na komputerze, błąd P0235 - MAP sensor do wymiany prawdopodobnie (na rurze przy intercoolerze w zderzaku) albo do sprawdzenia kable i wtyczka tego czujnika

Co do ciepła w kabinie, to zauważyłem, że w momencie gdy wentylator wchodzi na 2 poziom to zaczyna wiać chłodnym.
chupas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.