Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2006, 20:40   #1
grzeboch
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-04-2005
Skąd: Tarnobrzeg
Postów: 22
Domyślnie Ubywający płyn chłodzenia

Witam Wszystkich.
Posiadam mondziaka 97r 2,0 GHIA automat i problem jak w tytule Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Problem polega na tym, ze ciagle mi ubywa plynu chlodzacego. Sukcesywnie ... po trochu. Wyciekow zadnych nie ma. To wyglada tak jak by gdzies wyparowywal ale nie mam pomyslu gdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Problem sie wzial od momentu wymiany rozrzadu i pompy wodnej. Bylem w zakladzie w ktorym to robilem i nic nie znalezli. Moze ktos sie spotkal z czyms takim? Z gory dzieki za podpowiedzi.

grzeboch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2006, 22:54   #2
mark
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-02-2006
Skąd: Czestochowa
Model: mondeo
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 2001
Postów: 100
Domyślnie

a oleju nie przybywa bo wtedy zimmering poszedl i masz nie lada problem
mark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2006, 23:07   #3
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzeboch
Wyciekow zadnych nie ma. To wyglada tak jak by gdzies wyparowywal ale nie mam pomyslu gdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Problem sie wzial od momentu wymiany rozrzadu i pompy wodnej. Bylem w zakladzie w ktorym to robilem i nic nie znalezli.
identycznie ja tak miałem :fcp24 wymieniłem rozrzad a później pompe i tez płyn mi wcinało :fcp24

teraz przestało(a dolałem chyba z litr, czy nawet wiecej). A przestało po tym, jak niedawno pojechałem na działke i usłyszałem jak cos bulgoce pod machą, otwieram i słysze jak płyn gotuje sie w okolicy termostatu, wystraszyłem się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. powolutku i delikatnie odkreciłem korek w zbiorniczku wyrównawczym(tak jakbys odkrecał korek od coca-coli mocno wzburzonej i ciepłej i to w taki sposób aby nic nie wyleciało) poczekałem az przestanie "bulgotac" w okolicy termostatu i od tamtej pory spokój.

aha, silnik strasznie szybko mi sie nagrzewał i wentylator zbyt często sie właczał. Teraz jest normalnie. Zadziej włacza sie niz jak było 5-10st.C . Oczywiscie taka sama droga i takie same korki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A i bym zapomniał. Rozruszałem i udrożniłem zaworek w korku zbiorniczka wyrównawczego.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2006, 12:00   #4
grzeboch
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-04-2005
Skąd: Tarnobrzeg
Postów: 22
Domyślnie

Dzieki za pomoc.
Nie oleju silnikowego nie przybywa na szczescie. Chyba za bardzo zaufalem mechanikom z zakladu i uwierzylem na slowo ze nigdzie nie wycieka, bo to oni sprawdzali a nie ja. Pod silnikiem mam oslonke i na ziemi pod samochodem to nawet jak cieknie to nie widac. Zabralem sie wczoraj za niego i calkiem przypadkiem natrafilem na cos mogrego w okolicy termostatu. O ile sie nie myle to w obrebie termostatu sa jakies dwa czujniki jeden na gorze a drugi na dole. I tam na dole gdzie ten czujnik jest wkrecony przecieka. To by byc moze wyjasnialo wczesniejsze moje problemy ze wskazaniami temp. plynu chlodzocego. Czasem nic wskazowka nie pokazywala a czasem normalnie wskazywala. Ale od pewnego czasu juz zawsze wskazuje. Tylko nie wiem czy dobrze. Wiatraczek sie zalacza w gornej skali wskazan wskazowki i wtedy temp. spada ale tylko nieznacznie.
Czy jest sens jechac z tym do zakladu (nie bardzo mam do nich zaufanie teraz) czy da rade to samemu wymienic. Nie trzeba tego jakos specjalnie uszczelniac?
grzeboch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2006, 12:49   #5
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

grzeboch, ten dolny to czujnik podający wskazania na konsolę właśnie. Za włączanie dmuchawy odpowiada ten drugi. Ja mam nowy i chcę wymienić ale dostęp tam jest taki, że niech szlag trafi (ja mam nad tym miejscem parownik od LPG, ale i bez niego byłoby problematycznie). Na samym nowym czujniku nie widzę specjalnie żadnej uszczelki, więc pewnie jest jakaś w silniku w miejscu, gdzie się wkręca. Skoro czunik ci podaje wskazania to nie on jest dowymiany tylko uszczelnienie.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2006, 13:34   #6
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

ja mam podobnie u siebie, odkrecanie i spuszczanie pary nie pomoglo ale dolalem zamiast dynagelu wody destylowanej i przez o wiele dluzszy czas jest ok ale i tak trzeba dolac co jakis czas Oleju tez mi nie miesza z woda. Rozruszam jeszcze korek jak Slawko ale on jest chyba sprawny bo syczy.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2006, 18:14   #7
waldek79
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-01-2006
Skąd: łask
Model: mondeo
Silnik: 1.8 lpg
Rocznik: 94'
Postów: 249
Domyślnie

proponuję wymienić korek mój nie trzymał szczelności na zaworku upustowym parowało może być inny fordowski ja mam od fiesty i jest gites pozdro
waldek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2006, 13:05   #8
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

Kupilem korek na zlomie za 5 zl, ale jak podnioslem maske uslyszalem ze syczy mi u dolu silnika gdzies w miejscu polaczenia chyba dolnej rury od chlodnicy z silnikiem. Wczesniej tam nic nie syczalo, przynajmniej ja nie zauwazylem. Polaczenie to jest po stronie zbiorniczka wyrownawczego. Niestety silnik goracy, rur pelno wiec malo co widac. Zobacze jak ostygnie czy tam nie ma gdzies nieszczelnosci a wydaje mi sie ze jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . W kazdym razie mogl by ktos kto ma dostep do microcata wrzucic to polaczenie dla silnika 2.5 V6 zeby bylo wiadomo czego szukac. Oczywiscie jak lacza sie tam jakies inne rury od chlodzenia to tez byl bym wdzieczny. Bo rur naprawde tyle ze z gory nic nie widac.

[ Dodano: 2006-06-07, 22:41 ]
waldek79, rzeczywiscie wymiana korka pomogla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Masz u mnie :fcp29 A to syczenie u dolu silnika to byla dziura w oponie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2006-06-16, 19:13 ]
niestety nadal ubywa wody, a co najgorsze ze wycieka z pod glowicy :fcp11 i teraz musze wymienic uszczelki pod glowicami a troche to mnie bedzie kosztowalo :fcp11
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.