Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2016, 16:16   #1
patriko0202
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 24-07-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie źle działające wycieraczkami, wydobywający sie nieprzyjemny zapach z nawiewu

Witam.
Mam taki problem

Czasami palił mi sie bezpiecznik od wycieraczek, to wymienialem. Ostatnio wymienilem, pojeździłem troche i podczas uzywania wycieraczek cos sie stalo. Bezpiecznik byl przypalony, włóżyłem nastepny i pojawił sie problem.
Wlaczam wycieraczki na 1 poziom, nie dzialaja, właczam na 2 poziom to działają jak powinny dzialac na 1. 3 poziom normalnie najszybciej sie ruszają,
Ale jest problem.
Jeżeli włącze spryskiwacz, to wycieraczki sie potem nie wyłączają, Musze wyłączyć auto.


Drugi problem to nawiew.
Mam focusa na gaz

Teraz gdy tylko przełączy mi sie na gaz, włączając ciepły nawiew, czuc gaz okropnie. Musze tzw przewiać i problem znika..
Dzieje sie tak za kazdym razem, jeżeli tylko sekwencja przełączy na gaz.
pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez patriko0202 ; 09-02-2016 o 22:06
patriko0202 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 20:58   #2
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: Problem z wycieraczkami i smrodem z nawiewu

Siemanko,
Może po prostu manetka Ci padła. Jak masz jakiegoś znajomego z focusem przełóż tylko na chwilę od niego manetkę i zobaczysz czy jest poprawa. Wymiana manetki to minuta. Wystarczy zdjąć górną maskownicę kliknąć w zatrzask i manetka sama wyskakuje.
Co do smrodu to może jakaś nieszczelność gazu? bo domyślam się że masz otwarty obieg więc powietrze idzie z zewnątrz a co za tym idzie zaciąga zapachy.
Pzdr.
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 09:18   #3
swm7
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Chocianów
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 Ti-vct
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: źle działające wycieraczkami, wydobywający sie nieprzyjemny zapach z nawiewu

Odnośnie zapachu to płyn do sprawdzania nieszczelności lub woda z płynem, mydłem i spryskać pod maską instalację być może jakiś oring nie trzyma lub opaska na wężu.
swm7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 09:55   #4
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: źle działające wycieraczkami, wydobywający sie nieprzyjemny zapach z nawiewu

Co do pierwszego sądzę, że wina właśnie może leżeć po stronie manetki.

Jak chodzi o gaz to u mnie o dziwo spryskiwanie nic nie wykazało, nie wiem jakim cudem, no ale miałem to samo i akurat miałem nieszczelność na przewodzie od reduktora do listwy, na szczęście udało się na węch wykryć, wtedy chwilowo przeleciałem przewód taśmą i ustało, ale radzę wymienić jak coś znajdziesz, może, że tak jak poprzednik mówił, jakaś opaska się poluzowała.
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 12:58   #5
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: źle działające wycieraczkami, wydobywający sie nieprzyjemny zapach z nawiewu

Co do zapachu gazu... czy to się dzieje tylko na zimnym silniku?
Czy problem jest przy każdym przełączeniu na gaz?

Jeżeli tylko na zimnym to sprawdź stan szczelności reduktora (chodzi tu o membranę) przerabiałem ostatnio taki temat i okazało się, że membrana nie trzymała na zimno. Po zagrzaniu nie było czuć gazu. A instalacja tylko dwu letnia.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.