Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2019, 10:01   #981
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał technikaserwis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Leciał naprawdę brudny olej , że strach.
Kolego, w dieslu każdy olej (silnikowy) robi się czarny prawie od razu. To normalne zjawisko...

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 09:54   #982
technikaserwis
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 25-08-2018
Skąd: GRODZISK MAZOWIECKI
Model: transit custom van
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Wiem kolego, już paręnaście lat jeżdżę dieslem. Problem w tym ,że olej ma 8000 km i jest w nim dużo zanieczyszczeń stałych.
technikaserwis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 14:15   #983
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał technikaserwis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem w tym ,że olej ma 8000 km i jest w nim dużo zanieczyszczeń stałych.
No.. ale to chyba nie jest wina oleju?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 20:02   #984
radekn2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-03-2016
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał technikaserwis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem kolego, już paręnaście lat jeżdżę dieslem. Problem w tym ,że olej ma 8000 km i jest w nim dużo zanieczyszczeń stałych.
I właśnie dlatego chciałem zmienić pierwszy raz olej dużo wcześniej np po 3000. Raczej na pewno nie zaszkodzi to silnikowi a myślę że może pomóc.
radekn2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2019, 11:06   #985
skvarek
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-10-2017
Model: transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

[QUOTE=Desper82;3062027]Tadaaam po raz drugi:
63tyś - turbina padła. Jestem już po regeneracji (gwarancja się skończyła i leasing leci po kosztach). Zobaczymy jak te nowe i małe turbinki, kręcące się dużo szybciej od tych w 2.2 będą znosić takie regeneracje...
W trakcie ostatniej wizyty w Fordzie wyciągnęli mi na deskę info o stanie zapełnienia DPF, co jest z jednej strony użyteczne, ale też czasem nieco zajmujące, bo czasem wracając do domu potrafię przegonić się rundkę, jak widzę że filtr pełny ;]
Jest też możliwość uruchomienia wypalania z poziomu menu informacyjnego: jak zapełnienie przekroczy 80% i auto stoi na włączonym silniku, a żaden pedał nie jest wciśnięty, pojawia się napis "aby oczyścić wciś. OK" => wciskam, potwierdzam, że pozycja wydechu jest bezpieczna i fru: 40 minut warczy na obrotach 2krpm.

Witam.
Również posiadam Transita 2.0 170 km ecoblue rok 2017 przebieg 42000 Do tej pory nie było problemów z autem.
Po ostatniej wizycie w ASO (wymiana klocków) na gwarancji wgrali mi tak jak koledze info o o stanie zapełnienia dpf , tak jak kolega mówi jest to info przydatne . Ale co mnie martwi do wizyty i wgrania oprogramowania nie było żadnych problemów z dpf-em auto użytkowane w cyklu mieszanym . Teraz po oczyszczeniu filtra i przejechaniu ok 160 km pokazuje mi filtr pełny w 45% ( auto było przegonione w większości po autostradzie ). Na to wychodzi że musiałbym co 2 dzień go wypalać na postoju.
Chyba to nie jest normalna rzecz tym bardziej że do wizyty było wszystko ok.
Czy ktoś miał może taki problem?
skvarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2019, 19:12   #986
arasweb1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2014
Model: Ford Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

[QUOTE=skvarek;3086179]
Cytat:
Napisał Desper82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tadaaam po raz drugi:
63tyś - turbina padła. Jestem już po regeneracji (gwarancja się skończyła i leasing leci po kosztach). Zobaczymy jak te nowe i małe turbinki, kręcące się dużo szybciej od tych w 2.2 będą znosić takie regeneracje...
W trakcie ostatniej wizyty w Fordzie wyciągnęli mi na deskę info o stanie zapełnienia DPF, co jest z jednej strony użyteczne, ale też czasem nieco zajmujące, bo czasem wracając do domu potrafię przegonić się rundkę, jak widzę że filtr pełny ;]
Jest też możliwość uruchomienia wypalania z poziomu menu informacyjnego: jak zapełnienie przekroczy 80% i auto stoi na włączonym silniku, a żaden pedał nie jest wciśnięty, pojawia się napis "aby oczyścić wciś. OK" => wciskam, potwierdzam, że pozycja wydechu jest bezpieczna i fru: 40 minut warczy na obrotach 2krpm.

Witam.
Również posiadam Transita 2.0 170 km ecoblue rok 2017 przebieg 42000 Do tej pory nie było problemów z autem.
Po ostatniej wizycie w ASO (wymiana klocków) na gwarancji wgrali mi tak jak koledze info o o stanie zapełnienia dpf , tak jak kolega mówi jest to info przydatne . Ale co mnie martwi do wizyty i wgrania oprogramowania nie było żadnych problemów z dpf-em auto użytkowane w cyklu mieszanym . Teraz po oczyszczeniu filtra i przejechaniu ok 160 km pokazuje mi filtr pełny w 45% ( auto było przegonione w większości po autostradzie ). Na to wychodzi że musiałbym co 2 dzień go wypalać na postoju.
Chyba to nie jest normalna rzecz tym bardziej że do wizyty było wszystko ok.
Czy ktoś miał może taki problem?

Mi wypala każdego dnia, gdy jest pełny w 75/90% podczas jazdy wypalanie włącza się automatycznie przeważnie gdy jadę powyżej 90km/h na 6 biegu i trwa około 10min, na postoju trwa jakieś 40min. Jeśli jeździsz dużo autostradami to nie będziesz praktycznie korzystał z wypalania na postoju.
arasweb1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2019, 09:06   #987
skvarek
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-10-2017
Model: transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Kolego może źle się wyraziłem .Auto generalnie jeździ po mieście , i po za a ten przebieg odnosił się do konkretnego dnia . Ale rozumiem że to jest normalne ze ten filtr się szybko zapełnia . Rozumiem że wyjazd za miasto żeby go przegonić załatwi w pewien sposób sprawę. Już się martwiłem że po każdym dniu będę musiał go czyścić . Dzięki za info. Pozdrawiam
skvarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2019, 23:00   #988
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał yatzek.tm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
byłem o krok od zakupu, a teraz wątpię, żeby padło w ogóle na Forda.
No i nie padło na Forda

Nie padło też na żaden nowy samochód

Jakoś nie mam przekonania do silnika 2.0 w aucie dostawczym mającym ważyć (w moim przypadku) non stop 3,5 tony
Nie mam też przekonania do ekowynalazków typu adblue itp. Za dużo z tym problemów o czym praktycznie na co dzień się przekonuję serwisując ciężarówki.
Padło na 4-letniego (już teraz rocznikowo 5-letniego) Peugeota Boxera 3.0 HDi czyli tak naprawdę Fiata Ducato z silnikiem od Iveco.
Auto poleasingowe, z polskiego salonu, od znanego mi użytkownika więc liczę na to, że jak zadbam o niego godziwie, to on mi się tym samym odwdzięczy.

A Ford? Może będzie w przyszłości, może nie. Zobaczymy. Poza tym mam przecież dalej mojego Euroline, który na chwilę obecną jest najbardziej niezawodnym autem, jakie miałem kiedykolwiek.
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 18:29   #989
galux20
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: wielkopolska
Model: mk3 passeratii
Silnik: 2,2tdci 2.0tdi
Rocznik: 2005 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Ostatnio dostAlem craftera w automacie
Komfort jazdy

Rewelacja
Cena b.dobrze wyposazonego w manualu 140 ps
108 tys netto.
Ale wysokosc paki i drzwi mi nie pasuje tak do konca

Zastanawiam sie nad silnikiem 2.0 hdi w boxerze
Moim zdaniem wart grzechu przy cenie 83 netto
Ale komfort fotela sredni.
Czy spotkaliscie sie ze zlymi opiniami na temat tego hdi .
Bo tdci nowe w transicie to chyba omijac
galux20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2019, 10:23   #990
Instaler
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-02-2019
Model: Fiat Doblo 2 maxi
Silnik: 1.3
Rocznik: 2010
Postów: 0
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Witam Panów, planuje zmienić Fiata Doblo Maxi 2010 na coś większego z 3 miejscami z przodu. Do głowy przychodzi mi tylko Transit Custom, Vivaro i Trafic. Chodzi mi o auto od 2014 r., przebieg koło 150k bym chciał. Auto z Polski od pierwszego wlasciciela. Założyłem tu konto bo nie potrafię znaleźć dobrej opinii o FordzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie żeby o Vivaro/Traficu było to łatwe, wszyscy narzekają na wszystko. Myślę że 40k brutto mogę na zakup przeznaczyć. Używany byłby do jazdy na budowę, do hurtowni, na budowę, do hurtowni. Rocznie 20-30kkm go czeka.
Instaler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.