Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2021, 22:03   #391
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Przebieg mam 202 tysiące. Oryginalny bo mam go od nowości. I nigdy nie miałem żadnych problemów z DPF-em. Aż byłem w szoku bo każdy narzeka a ja nawet nie wiem że coś takiego mam w aucie. Wiem kiedy się wypala, nie przerywam. Wypali się, dopiero gaszę i zawsze było super. Wiesz, wszystko było by super ale te sto kilka km to trochę za mało. Wypalanie filtra co drugi dzień to nawet dla samego filtra nie jest zdrowe. A że tak nie było to muszę znaleźć przyczynę bo jakaś jest na pewno. Nie wierzę że nagle bez powodu zaczął się wypalać zamiast co 700 to co 150km. Ok, filtr na pewno nie ma takiej pojemności co nowy ale ta pojemność maleje stopniowo a nie bach i nagle pół filtra zapchane i koniec.

mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 22:12   #392
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

tez tak mialem, i nie my jedyni, dla mnie to wyglada jakby byl jakis algorytm ktory zaczyna z jakims przebiegiem otwierac mocniej EGR przez co silnik kopci jak lokomotywa i zapycha dpf. Jedyne czego nie zrobilem to czujniki temp wydechu i sam uklad wydechowy z katem, jakby gdzies cos sie przypchalo to moglo by dac podobny efekt bo wzrosnie cisnienie spalin i przy otwarciu EGR wpadnie ich wiecej, ale z 2 strony powinno to wplynac na moc, a raczej nie ma tego problemu.
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 22:41   #393
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

A ja jeszcze z jednym pytaniem. Czy ktoś z Was robił test szczelności dolotu w DW10C i mógłby podpowiedzieć gdzie o co należało by zaślepić i którędy wprowadzić najlepiej powietrze? Bo jeszcze w sumie można by to sprawdzić. Często bagatelizowana rzecz a kiedyś jak miałem jeszcze vectre C bez DPF-a to samochód mi mocno dymił na czarno. Mechanik stwierdził że to EGR. Wyczyścił. Nie pomogło. No to stwierdził że uszkodzony. Wymienił. Dałem 800zł. Dalej to samo. Zmieniłem mechanika a ten od razu, nieszczelność w dolocie. Szybki test, zrobił go przy mnie. 5min przygotować i już przy 0.5 bara wyszło gdzie ucieka. A dziura była spora. Był pęknięty wąż i to od dołu tak że kompletnie nie było widać tego. 30zł za wąż, z robocizną wyszła stówka i problem rozwiązany. A to jestem w stanie sprawdzić sam nawet jutro tylko DW10C ma z tego co wiem odmę, więc ją pewnie trzeba zdjąć i zaślepić no i nie chciał bym nic uszkodzić. Pomoże ktoś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 22:53   #394
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Są 2 wersję, ściągasz filtr i zatykasz dziurę, odpinasz odmę i zatykasz, ja dmucham przez map sensor po jego wyciągnięciu, idealnie pasuje ten cały wentyl z koła, wchodzi na wcisk, druga opcja trudniejsza, trzeba odpiąć plastikowa rurę zasilając turbo, zatkać wej do turbo, ja używałem pokrywy od spreya i org uszczelki, idealnie pasowało, i też dmuchasz przez map, 1 opcja łatwiejsza ale nie można przesadzić z ciśnieniem bo plastik może nie wytrzymać
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 23:08   #395
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Super. Dzięki wielkie. A jak zatkam przy filtrze i odmie ale zostawię podpięte pod turbo to turbina nie uszkodzi się? Jakie ciśnienie Twoim zdaniem będzie bezpieczne? 1bar będzie ok? Raczej więcej pompować to nie chcę. 1bar max.

Siedzę, czytam i nie mogę znaleźć na jakieś podstawie on wylicza tą wartość DPF_LOAD. Skąd mu się to bierze. Niby wszyscy piszą że to jest na podstawie różnicy ciśnień no ale jak skoro u mnie ta różnica jest niewielka. Ludzie w nowych samochodach mieli większe. Ona przez cały czas oscyluje podczas jazdy między 2 a 7 - 8kPa. Czasem przekroczy 10 jak naprawdę mocno depnę ale to na sekundę i za moment wyrównuje. Więc skąd to się bierze to ja pojęcia nie mam.

Ostatnio edytowane przez mondeo_owner ; 25-05-2021 o 23:21
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2021, 06:26   #396
mdxmd
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał mondeo_owner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super. Dzięki wielkie. A jak zatkam przy filtrze i odmie ale zostawię podpięte pod turbo to turbina nie uszkodzi się? Jakie ciśnienie Twoim zdaniem będzie bezpieczne? 1bar będzie ok? Raczej więcej pompować to nie chcę. 1bar max.

Siedzę, czytam i nie mogę znaleźć na jakieś podstawie on wylicza tą wartość DPF_LOAD. Skąd mu się to bierze. Niby wszyscy piszą że to jest na podstawie różnicy ciśnień no ale jak skoro u mnie ta różnica jest niewielka. Ludzie w nowych samochodach mieli większe. Ona przez cały czas oscyluje podczas jazdy między 2 a 7 - 8kPa. Czasem przekroczy 10 jak naprawdę mocno depnę ale to na sekundę i za moment wyrównuje. Więc skąd to się bierze to ja pojęcia nie mam.
A może zresetować strategię obsługi DPF, tak jakby był on nowy, może faktycznie ten sterownik ma coś nasrane, odnośnie EGR to mi też się wydaje, że jego mapa to jakieś nieporozumienie np. turbina pompuje 0,8bar a egr wali spalin na 50% to po jaką choler..e to ciśnienie doładowania skoro jest go zbytu dużo i musi dopompować z taką ilość spalin?? chyba tylko po to aby się NOXy i inne dupoXy dopaliły bo nie znajduję innego wytłumaczenia.

Gdzieś czytałem, że normę euro 5 pojazd musi utrzymać przez całe swoje życie (co jest kompletnie nie realne) , więc sterownik zarżnie silnik i cały osprzęt aby tak się stało, więc my szukamy wszystkiego, wymieniamy połowę auta i dalej to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a producent i producenci osprzętu tylko zacierają ręce bo będą frajerzy wymieniać dobre podzespoły na nowe.


proszę powyższe potraktować z Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale czy na pewno....

Ostatnio edytowane przez mdxmd ; 26-05-2021 o 06:36
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2021, 09:03   #397
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

No właśnie chciałem o to zapytać. Wczoraj natrafiłem tu na naszym forum na post kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] który miał podobne problemy i zastosował u siebie zerowanie wartości czujnika różnicy ciśnień, następnie wyzerował wartości filtra DPF i na końcu reset modułu PCM. I teraz chciałem Was zapytać, czy taka operacja niesie ze sobą jakieś ryzyko? Może np okazać się że za moment pojawią mi się jakieś błędy? Filtr się zapcha? Bo ja bym to zrobił tylko właśnie mam tego typu obawy że to przyniesie więcej problemu niż pożytku.
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2021, 09:15   #398
mdxmd
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał mondeo_owner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie chciałem o to zapytać. Wczoraj natrafiłem tu na naszym forum na post kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] który miał podobne problemy i zastosował u siebie zerowanie wartości czujnika różnicy ciśnień, następnie wyzerował wartości filtra DPF i na końcu reset modułu PCM. I teraz chciałem Was zapytać, czy taka operacja niesie ze sobą jakieś ryzyko? Może np okazać się że za moment pojawią mi się jakieś błędy? Filtr się zapcha? Bo ja bym to zrobił tylko właśnie mam tego typu obawy że to przyniesie więcej problemu niż pożytku.
ja u siebie zrobiłem reset adaptacji sterowania tubo, czyli tak jakby był wymieniony zawór N72 i jest dużo lepiej teraz wysterowanie maksymalne zmiennej geometrii to 3.26V wcześniej było 3.15V turbina szbciej startuje i nie mam już takiego dołka przy szybkim dodaniu gazu z niskich obrotów. Robiłem też reset EGR i MAF (ten ostatni był wymieniany) nic się nie zepsuło, błędów także nie ma żadnych.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2021, 15:08   #399
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

ja robilem resety, wgrywalem chyba wszytkie dostepne kalibracje dla PCM nic nie pomaga i z jakiegos powodu on za mocno otwiera egr, gdy porownywalem wartosci otwarcia EGR i MAF ( mafspada im wiecej egr otwarty) z kims kto nie ma problemu z wypalaniem to okazalo sie ze przy tej samej predkosci y mnie egr jest wiecej otwart i maf duzo nizszy a co za tym idzie duzo mnije czystego powietrza wpada. Wywalenie egr rozwiazalo problem, ciekawe jakby po hamsku cofnac przebieg czy PCM by zareagowal i otwieral mniej EGR, ale w swietle dzisiejszych przepisow i mozliwej kontroli moze byc to problematyczne
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2021, 15:58   #400
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Nie no jasne, ja to oczywiście rozumiem ale wychodzę też z założenia, że to że komuś coś nie pomogło, nie pomoże też innej osobie bo jak sobie czytam tematy na tym forum dotyczące częstego wypalania DPF-a, czytam też fora zagraniczne to widać że ludzie mają z tym problem i wielu z nich go rozwiązuje. Jednemu pomaga czyszczenie DPF-a. Drugiemu czyszczenie EGR-a. Ktoś inny zmienił olej na lepsze albo stację na której zawsze tankuje i problemy ustąpiły. Ty też jak sam piszesz, nie zaślepiłeś EGR-a od razu tylko jednak szukałeś rozwiązania problemu dlatego też próbuję go szukać i ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A zaślepienie wolał bym sobie zostawić jako ostateczność.

Mam jeszcze jedno pytanie. Bo jestem jeszcze w pracy i nie zaglądałem teraz do FORScana. Czy reset wskazań DPF-a to jest to samo co opcja która mówi że DPF został wymieniony na nowy i się go tam programuje czy to są zupełnie dwie różne rzeczy?

A i jeszcze jedno. Czy bezpieczne jest robienie adaptacji EGR bez jego wymiany czy lepiej nie ruszać?

Ostatnio edytowane przez mondeo_owner ; 26-05-2021 o 16:08
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , dymi , egr



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.