Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2013, 15:06   #1
ThyLight
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-08-2011
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie 2.0 split port bicie/tłuczenie w silniku

Witam.

Jakiś czas temu podjechałem na parking, robiąc przedtem ok 60km, zgasiłem auto. Po 10 minutach chciałem jechać do garażu, odpalam i złapał na 3 cylindry, zawsze pomagało dociśnięcie fajki na świecy i po odpaleniu zawsze grał. No nic odpalam ponownie, znow 3 gary i straszne tłuczenie się czegoś w silniku. Zgasiłem auto, po paru minutach chciałem odpalić ale zero reakcji prócz tykania jak na rozładowanym aku. Okazało się, że rozrusznik się zblokował, Kręcę i puch, puch, puch powolutku kręci, odpalił ma strasznie niskich obrotach i 3 garach, brzmiał jakby nie miał siły, głośne bicie dalej słyszalne. Laweta pod garaż, naładowałem aku ale nie kręci, opukanie rozrusznika go ożywiło. Sprawdziłem świece, 3 miesieczne platynowe Beru. Jedna ze świec miała wbitą do środka tą igiełkę ale ta zakrzywiona blaszka była tak, jak być powinna. Wkręciłem stare świece i odpalił ładnie na 4 gary jednak coś strasznie głośno się w nim tłucze i nie mam pojęcia co. Olej ok ale czuć paliwo zapewne po pracy na 3 garach, Spalil w płynie brak, płyn czysty. Co sprawdzić zanim oddam go do fachowca? Silnik 2.0 split port, rok 2001/2002(31.12.2001) Mk1.

ThyLight jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 15:17   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 split port bicie/tłuczenie w silniku

Odezwała sie bratnia dusza, kolego masz silnik do roboty, powypadały ci gniazda zaworowe. To jest wada fabryczna tych silników. Ja 2 lata temu, kupiłem właśnie Focusa z taką usterką, z silnikiem rozebranym w bagażniku, i walcze do tej pory. Mam w tej chwili silnik rozebrany, i w tym tygodniu przystepuję już do składania.
Moja rada, jeżeli chcesz dalej jeżdzic tym autem, to szukaj drugiego silnika, ale takiego samego, sam słupek. Zaden inny nie bedzie pasował. Jeżeli nie chcesz dalej wkładać kasę, to sprzedaj tak jak stoi, nawet bez rozbierania, chętni sie znajdą.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 15:24   #3
ThyLight
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-08-2011
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: 2.0 split port bicie/tłuczenie w silniku

QUOTE=salom;2101593]Odezwała sie bratnia dusza, kolego masz silnik do roboty, powypadały ci gniazda zaworowe. To jest wada fabryczna tych silników. Ja 2 lata temu, kupiłem właśnie Focusa z taką usterką, z silnikiem rozebranym w bagażniku, i walcze do tej pory. Mam w tej chwili silnik rozebrany, i w tym tygodniu przystepuję już do składania.
Moja rada, jeżeli chcesz dalej jeżdzic tym autem, to szukaj drugiego silnika, ale takiego samego, sam słupek. Zaden inny nie bedzie pasował. Jeżeli nie chcesz dalej wkładać kasę, to sprzedaj tak jak stoi, nawet bez rozbierania, chętni sie znajdą.[/QUOTE]


Dzięki za odpowiedź, auto ma ponad 180tys mil i jest to jego pierwsza usterka. Ciężko znaleźć do niego silnik ale czasem widywałem na allegro. Da się to jakoś zrobić żeby jeszcze pojeździł bez wymiany silnika? Uwielbiam to auto i żal go sprzedać, zero rdzy, podwozie jak fabryczne, suchy. Nie wiesz czy da rade włożyć inny silnik, niekoniecznie fordowski?
ThyLight jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 15:26   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 split port bicie/tłuczenie w silniku

Czy sie da , pisałem wyżej. Napisz teraz na priva, skąd jesteś itd..
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 05:22   #5
mariogoral
ford::amateur
 
Imię: mario
Zarejestrowany: 02-07-2012
Skąd: góry
Model: ford focus usa
Silnik: 2l
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 split port bicie/tłuczenie w silniku

A czy można jakoś wzmocnić gniazda zaworów? Pozdrawiam

Bump:
mariogoral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 08:08   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 split port bicie/tłuczenie w silniku

Jedynie specjalistyczny warsztat, co zajmuje sie głowicami i obróbką silników, jak powiesz, że wadą tych głowic jest, że wypadają gniazda, to dorobi ciaśniejsze i wiedzą w jaki sposób je obsadzić.

Na Forum amerykańskim pisszą że to jest wada fabryczna tych silników, bardzo cżęsto wypadają.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 19:09   #7
mariogoral
ford::amateur
 
Imię: mario
Zarejestrowany: 02-07-2012
Skąd: góry
Model: ford focus usa
Silnik: 2l
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 split port bicie/tłuczenie w silniku

Ok. Dziękuję za informację. Jeśli mogę jeszcze skorzystać z Twej wiedzy to mam pytanie. Mój focus z 2001 silnik SOHC split pork już 3 razy miał planowaną głowice mechanik stwierdził że nie ma sensu robić kolejny raz a tym razem cały płyn chłodniczy miesza się z olejem. I znalazłem silnik do tego auta ten sam za 1tys zł niby gość daje gwarancję rozruchowa ale wiadomo co będzie za jakiś czas po pracy na LPG. I teraz pytanie czy od razu rozbierać ten silnik i wzmacniać gniazda czy poczekać aż się zepsuje? Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
mariogoral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 20:53   #8
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 split port bicie/tłuczenie w silniku

Czy sprzedaje kompletny silnik, czy sam słupek ??
Jeżeli w Twoim silniku płyn miesza sie z olejem, to nie od planowania lub nie, tylko przyczyna jest inna.
Ale aby ją usunąć wcale nie potrzeba planować głowicy kolejny raz.

1000 ZŁ, JAK BY NIE BYŁO, CAŁY CZY SŁUPEK, ZAMYKAĆ OCZZY ,ZACISNĄĆ ZĘBY, ZMIERZYĆ W NIM CIŚNIENIE SPRĘŻANIA, DA SIE , NAWET JAK JEST WYJĘTY Z RAMY, I PŁACIĆ.
ć, jak bedziesz zainteresowany daj znać na Priv-a.

Silnika nie rozbierać tego co masz zamiar kupic, bo wyniesie 2 razy tyle.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.