Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2008, 21:21   #11
Ghia X
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2008
Postów: 28
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Cytat:
Napisał WARCHOL
Witam, mam recepte na przypadlosc Twojej klimki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki gosciowi o niku dempsej ja juz pozbylem sie tego problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w skrócie problem jest w tym, że w wysokich tempraturach zewnętrznych przy dużej szczelinie między kołem pasowym a sprzęgłem elektromagnez który ma za zadanie przyciągnąc sprzęgło i trzymac je nie ma siły więc puszcza je i to właśnie powoduje włączanie się i wyłączanie klimy. Żeby dostać się do tego musisz podnieść prawy przód autka ściągniesz koło i odkręcasz osłone nadkola ale tylko tą która zakrywa paski i sprężarkę klimy. U mnie jest ta osłona na 3 śrubki 8mm. Jak już ściągniesz osłonę to po prawej stronie będzie widoczne koło pasowe wraz ze sprzęgłem. Trzeba odkręcić jedna śrubke w osi sprzęgła trzymającą właśnie to sprzęgło u mnie ta śrubka również jest rozmiaru 8mm. Po odkręceniu ściągasz tarczę w środku powinna być podkładka regulacyjna którą musisz wyciągnąć w celu zmniejszenia szczeliny.
Dokladnie tak jak Warchol napisal. Ja mialem ten sam problem i tez myslalem, ze klima jest zle nabita. Szybko jednak okazalo sie, ze nie o to chodzi. Wybralem sie do specow, ktorzy od lat robia klimy w wszelkiego rodzaju pojazdach. Jeden rzut oka i byla diagnoza. Sprzeglo. Cala robota trwala jakies 20min. Wyciagneli podkladke i od tej pory (bedzie jakies 2 miesiace) klima smiga jak zloto.

Ghia X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2008, 13:27   #12
Killer_su
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2007
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

A możecie polecić jakiś zakładzik po zachodniej stronie WAWY (Pruszków - te rejony)
Killer_su jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2008, 01:43   #13
WARCHOL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-06-2008
Postów: 16
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Panowie dacie rade. Wiem ze miejsca jest mało ale warto sie pogimnastykowac. Ja przystrzymalem tarczke rurchakiem a druga reka odkrecalem, ale jak chcecie to ktos moze potrzymac ja wam z gory jakims kluczem albo kombinerkami mocno scisnac.
Najwazniejsze ze po tej operacji juz tydzien minal i klima smiga jak zloto, zero problemow.

Takze do dziela, i chyba szkoda kase pchac w d... jakims zakladom.

Pozdrawiam
WARCHOL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2008, 01:47   #14
WARCHOL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-06-2008
Postów: 16
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

tomdom jak sie chce to mozna, pogimnastykuj sie troche Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :fcp2 :fcp2
WARCHOL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 12:49   #15
daniellisz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-07-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

WARCHOL,
witam cie kolego mam problrm z klimą raz się włancza raz nie,byłem w serwisie dobić gaz ale wszystko jest ok gaz,cisnienie,wentylatory,pompa,ciekawi mnie twoja wypowiedz na temat podkładki myslisz że to mogło by pomuc w moim przypadku.
pozdrawiam.
daniellisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 13:08   #16
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

To ja mam takie pytanie:
Skoro podczas składania sprężarki klimatyzacji wkłada się taką podkładkę, to na pewno w jakimś konkretnym celu.
Czy po jej demontażu sprzęgło nie jest narażone na nadmierną eksploatację?
elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 13:27   #17
przemek.ku80
ford::average
 
Avatar przemek.ku80
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Skąd: Forst DE
Model: Mk3
Silnik: 2,0 16V DI
Rocznik: 2001
Postów: 160
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

A umnie przy nabijaniu niby ,, spec od klimy,, Zauważył że wentylator przy włączonej klimie włancza się na najwyższy bieg , chodzi chwile potem na chwile staje i zńow zaczyna działac. Ja na początku myślałem że tak powinno być ale żeczywiście dość że chodzi szybko i głośno to włancza sie i wyłancza tzn. wentylator. A klima też chłodzi i po krutkim czasie zaczyna lecieć ciepłe powietrze. A podczas jazdy wieczorem na światłach momentami gdy włączona jest klima i załancza się wentylator to w tym momencie jest mały spadek napięcia co widoczne jest poprzez mrugnięcie świateł . Komuś kto ma pojęcie otym co pisze wydaje się to proste i nie skąplikowane lecz dlamnie jest to czarna magia. I jeszcze jedno ile atmosfer powinno być w klimie? Ponieważ te ,,niby spec,, powiedział mi że umnie było aż 23 a powinno być około 15.
__________________
...Nie jeździj szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
przemek.ku80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 18:18   #18
WARCHOL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-06-2008
Postów: 16
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Cisnienie w ukladize klimatyzacji zalezy od temperatury zewnetrznej i temperatury jaka chcemu uzyskac.


A co do nadmiernego obciarzenia sprzegla to wydaje mi sie ze nie ma to zadnego znaczenia. Chodzi o to ze elektromagnes ma lzej przyciagnac i utrzymac tarcze sprzegla bo szczelina jest mniejsza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie juz ponad miesiac fuka bez problemow.
WARCHOL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 18:45   #19
przemek.ku80
ford::average
 
Avatar przemek.ku80
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Skąd: Forst DE
Model: Mk3
Silnik: 2,0 16V DI
Rocznik: 2001
Postów: 160
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

No o.k ale co z tym wentylatorem czy on ma tak sie co chwile załanczać, na najwyższy bieg?
__________________
...Nie jeździj szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
przemek.ku80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 19:14   #20
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Czyli może wystąpić sytuacja, że ciśnienie jest na tyle wysokie, że kompresor chodzi, ale zbyt małe by zrobić w aucie zimno :fcp1 ???
elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.