Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2011, 22:02   #1
abuk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: DolnyŚląsk
Model: Mondeo
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 1993
Postów: 9
Domyślnie Zamek w drzwiach - nie mogę otworzyć z klucza

Witam. Od jakiegoś czasu nie mogę otworzyć drzwi od strony kierowcy tylko od pasażera. Przekręcając kluczyk w prawo(otwierając) klucz nie idzie. Czy miał ktoś podobny problem, i czy można coś z tym zrobić? Czy też trzeba nowy zamek ?

abuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2011, 22:56   #2
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: Zamek w drzwiach

Zamki w fordach są tak zrobione, że zamkniesz każdym kluczem, surowym lub od innego auta. Otworzyć możesz tylko właściwym. Wg mnie wytarły się blaszki we wkładce lub zasyfiły. Na początek wyjmij wkładkę, oczyść i nasmaruj. Jak nie pomoże to blaszki do wymiany. W niektórych pktach dorabiania kluczy oferują takie usługi.
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 16:29   #3
zarzy
ford::beginner
 
Avatar zarzy
 
Zarejestrowany: 07-01-2010
Skąd: Prudnik
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1995r.
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zamek w drzwiach - nie mogę otworzyć z klucza

Ja mam podobny problem tylko że nie mogę otwierać drzwi kluczykiem od strony pasażera tylko od strony kierowcy sie otwierają i w dodatku muszę otwierac drzwi na wyczucie. Moja mama jak chciała otworzyć drzwi od auta to męczyła się z jakieś 10 minut bo nie umiała otworzyć drzwi. Ja to juz nabrałem wprawy przy tym. A tak poza tematem to nie wiem czemu przy przekręcaniu kluczykiem drzwi auto się otwiera ale jak nie otworzę szybko drzwi to się samo zamyka auto. od czego to jest?
zarzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 19:13   #4
krajan1984
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Skąd: Pionki
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 TD ENDURA DE
Rocznik: 1997
Postów: 21
Domyślnie Odp: Zamek w drzwiach - nie mogę otworzyć z klucza

Cytat:
Napisał zarzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak poza tematem to nie wiem czemu przy przekręcaniu kluczykiem drzwi auto się otwiera ale jak nie otworzę szybko drzwi to się samo zamyka auto. od czego to jest?
U mnie jest to samo, a najgorsze, że przez przypadłość opisaną przez abuk przekręciłem już jeden kluczyk i wypadł z plastiku, więc mam tylko jeden kluczyk. Przytrafiła mi się kiedyś taka akcja, że odpaliłem samochód i zostawiłem na chwilę żeby się zagrzało w środku [a była zima] i poszedłem ubrać synka... a on się skubany zamknął.... Musiałem się włamywać do własnego autka, ale teraz wiem jak to zrobić w 20 sec. POZDRAWIAM
PS:Aby moje udzielenie się w temacie było troszkę przydatne, to mogę powiedzieć, że dorobienie kluczyka z programem kosztuje ok 150PLN, a w samochodziku szwagra [który też sam się potrafił zamknąć i również miał tylko jeden kluczyk] zrobiliśmy mały myk... dorobiliśmy 3 kluczyki zapasowe (zwykłe - bez programu) a ten oryginał przykleiliśmy w ukrytym miejscu do masy. Immo nie stwarza problemu. Za 3 kluczyki wyszło 90 zł a nie 300zł za dwa zapasowe.
__________________
Nie wszyscy, którzy znajdują, szukają całe życie, a nie wszyscy, którzy szukają całe życie, znajdują...(~krajan1984 XXI w n.e.)

Ostatnio edytowane przez krajan1984 ; 23-03-2011 o 19:14 Powód: błąd pisowni
krajan1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 16:26   #5
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: Zamek w drzwiach - nie mogę otworzyć z klucza

Cytat:
Napisał zarzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak poza tematem to nie wiem czemu przy przekręcaniu kluczykiem drzwi auto się otwiera ale jak nie otworzę szybko drzwi to się samo zamyka auto. od czego to jest?
Taki efekt daje centralny zamek.

Panowie, zamki na zewnątrz, wyczyścić, nasmarować, wkładki przejrzeć. Jedyna metoda.
Wkładki mogą być wyrobione (lub kluczyk). Trza to sprawdzić. A na pewno porządnie wyczyścić i nasmarować.
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 13:43   #6
Ssebek75
ford::amateur
 
Avatar Ssebek75
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 28-12-2010
Skąd: Legnica
Model: mondeo mk1 kombi
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1994
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zamek w drzwiach - nie mogę otworzyć z klucza

Dobry ślusarz od kluczy, dorobi ci kluczyki bez kluczyków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , to znaczy, że z wkładki. Ja dorabiałem w Legnicy w Realu. Po prostu zaniosłem gościowi schowek (mam na kluczyk) bo jest najmniej wyrobiony. Koszt 180 pln za 3 nowe kluczyki - zwykłe.
Ssebek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2013, 21:39   #7
wieleba
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-03-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: mk1
Silnik: 1.8 B dohc
Rocznik: 1994
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zamek w drzwiach - nie mogę otworzyć z klucza

Witam. Jestem tu nowy i może ktoś zechce mi pomóc. Mam problem z drzwiami od strony kierowcy. Po pierwsze wkładka zamka działa tylko przy zamykaniu, przekręcenie kluczyka w prawo jest niemożliwe, więc nie mogę otworzyć. Niestety teraz to już nawet zamykać się nie da, mogę w lewo kręcić, ale to nic nie daje.
Drugi problem jest taki, że centralka zamyka drzwi, ale od strony kierowcy mogę otworzyć klamką od zew. mimo, że jest NIBY zamknięty. Nie mam już pojęcia jak to naprawić. Centralka jest na 4 piny. Odkręciłem, sprawdziłem i skręciłem, ale nadal nie działa. Nawet jeśli odłączę centralkę i zamknę samochód od środka to pociągnięciem zew. klamki otwieram samochód. Tzn., że każdy może podejść i otworzyć mój samochód kiedy ja będę spać. Co robić???
Czy muszę ustawić w jakimś odpowiednim położeniu zamek i dopiero wtedy przykręcić centralkę? Pomocy.
wieleba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2013, 20:12   #8
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Zamek w drzwiach - nie mogę otworzyć z klucza

Cytat:
Napisał wieleba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drugi problem jest taki, że centralka zamyka drzwi, ale od strony kierowcy mogę otworzyć klamką od zew. mimo, że jest NIBY zamknięty. Nie mam już pojęcia jak to naprawić. Centralka jest na 4 piny. Odkręciłem, sprawdziłem i skręciłem, ale nadal nie działa. Nawet jeśli odłączę centralkę i zamknę samochód od środka to pociągnięciem zew. klamki otwieram samochód. Tzn., że każdy może podejść i otworzyć mój samochód kiedy ja będę spać. Co robić???
Czy muszę ustawić w jakimś odpowiednim położeniu zamek i dopiero wtedy przykręcić centralkę? Pomocy.
Miałem to samo u siebie, okazało się, że jedno plastikowe popychadło, które współpracowało z ... metalową częścią się wytarło trochę i dosłownie 0.5mm brakowało mu aby popchnąć to metalowe i zaryglować zamek. Co prawda był to C-Max, drzwi tylnie a nie przednie, ale objawy identyczne. Nawet gość w ASO się dziwił, że to możliwe.
Naprawiłem własnym sumptem - gdzieś nawet na tym forum jest fotorelacja, ale nie gwarantuję, że w Mondeo jest tak samo albo nawet podobnie.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.