Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2013, 21:02   #651
jacektp
ford::average
 
Avatar jacektp
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Kuga II
Silnik: 1,6 (180KM)
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Ja mam fabryczną nawigację Sony. Patrząc na nowe drogi to aktualność jest na koniec 2012 r. (samochód mam z lutego 2013). Na karcie nawigacji napisano: Western Europe SD Sat Nav (V3) 2013.
Nawigacja obejmuje całą Europę z Turcją ale bez Rosji, Ukrainy i Białorusi. Dla państw byłej Jugosławii mapa nie obejmuje dróg lokalnych i ulic.

jacektp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2013, 21:04   #652
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał jacektp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam fabryczną nawigację Sony. Patrząc na nowe drogi to aktualność jest na koniec 2012 r. (samochód mam z lutego 2013). Na karcie nawigacji napisano: Western Europe SD Sat Nav (V3) 2013.
Nawigacja obejmuje całą Europę z Turcją ale bez Rosji, Ukrainy i Białorusi. Dla państw byłej Jugosławii mapa nie obejmuje dróg lokalnych i ulic.
Mapy są aktualizowane raz do roku a rosja i ukraina są na mapie "europa wschodnia'
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 15:52   #653
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

czyli skoro auto było wyprodukowane z nawigacja fabryczna do radia sony (to i nawigacja jest sony idąc tropem jak pisze kolega jacektp)w pazdzierniku to nawigacja też jest z siecią dróg przestarzała na 2012r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 15:58   #654
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

na to wychodzi że tak
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 19:03   #655
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

zawsze klient możne nabyć sobie aktualniejszą mape za "niewielką" opłatą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. troszke traci to parodią tym bardziej że producenci map do nawigacji aktualizuja je co poł roku lub nawet kwartał.
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 19:07   #656
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Marcin-Prezes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zawsze klient możne nabyć sobie aktualniejszą mape za "niewielką" opłatą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. troszke traci to parodią tym bardziej że producenci map do nawigacji aktualizuja je co poł roku lub nawet kwartał.
Ciekaw jestem jaki jest koszt aktualizacji u Forda? W Volkswagenie to były grube tysiące zł i to na zamówienie, bo dilerzy nie inwestowali w trzymanie tego na stanie, bo nikt normalny nie zapłaciłby za poprawienie kilku ulic takich pieniędzy.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 19:25   #657
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

nie wiem czy dobrze widziałem ale nowa karta SD do nawigacji to chyba u forda coś koło 500 lub 600 zł, ale to i tak patrząc przez pryzmat nabycia nawigacji zewnętrznej wraz z mapami i aktualizacją darmowa tych map np przez rok czy dwa lata wydaje sie sporo. Auto- mapa nowa jakby ktoś chciał co roku kupować sobie nową to koszt rzędu chyba ok 370 zł.
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 21:37   #658
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

W tym roku po forumowej akcji zakupu hurtowego można było kupić promocyjną aktualizację każdego typu za ok 370zł. Było info o promocji na stronie Forda.
Mapy Navteqa do Beckera kosztują 320zł. Nie zapominajcie też, że mapa mapie nie równa, więc jeśli porównujecie, to z TomTomem, a nie Auto mapą no i o tym samym zakresie terytorialnym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 07:52   #659
Syntehol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2013
Model: Kuga II FWD
Silnik: 1.6, 150 KM
Rocznik: 2013
Postów: 26
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Marcin-Prezes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto- mapa nowa jakby ktoś chciał co roku kupować sobie nową to koszt rzędu chyba ok 370 zł.
Jaki jest sens kupowania co roku nowej Auto Mapy?
Kupujesz raz za ok. 370 zł, przez rok masz darmowe aktualizacje, a po tym okresie wykupujesz subskrypcje za jakieś 80 - 90 zł rocznie.
W Garminie można za 250 zł wykupić Garmin Lifetime Map Update czyli dożywotnią aktualizację map.
Syntehol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 12:55   #660
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Synethol- dla ścisłości ja tylko podałem orientacyjną cenę, a wcale nie mówiłem że co roku trzeba kupowac nowe mapy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.