Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2007, 17:55   #1
and_f
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2007
Postów: 17
Domyślnie woda pod nogami pasażera.

Postanowilem zalozyc nowy post na ten temat, poniewaz jak sie przekonalem jest to powazny problem do ktorego niechetnie przyznaje sie producent.
Znalazlem kilka post'ów na temat 'woda ... focus' ale temat wody w focus'ie jest haotycznie porozrzucany po roznych tematach

Opis Problemu
Po stronie pasazera na przednim dywaniku ( i nie tylko ) po deszczeu znajduje sie woda

moj przypadek
U mnie wszystko sie zaczelo od wymiany przedniej szyby w ASO. Potem zostalo zrobione:
  • 1. dokladniesze uszczelnienie specjalna guma (lepka mazista guma ) podszybia po stronie pasazera (guma pomiedzy szyba i podszybiem)
  • 2. dodano mase uszczelniajaca wokol otworu na ktory jest mocowana ramka na ktora wchodzi filtr powietrza
  • 3. zalozono jeszcze nowe podszybie, aby wyeliminowac ze moze to stare jest juz "zuzyte"

Ostatmio musialem postawic Focus'a pod chmurka, tak sie pechowa zlozylo ze cala noc lalo i rano w aucie mialem jeziorko po stronie pasazera z przodu i

takie samo jeziorko po stronie pasazera z tylu. CZY MOZE TYLE WODY NAKAPAC PRZEZ FILTR POWIETRZA ?. Poza tym przeciez podszybie ma specjalna rynienke

ktore POWINNA chyba wylapywac wode ktorej uda sie dostac pod podszybie .

Dzwonilem po innych serwisach w 2 wypadkach powiedzano mi ze jest jeszcze mozliwa jedna przyczyna . Podczas zakladania/wklejania nowej szyby, w

kleju ktory jest pomiedzy szyba a ramka w ktora sie ja wkleja moglo powstac szczelinka.

Poniewaz w serwisie juz prawie rozkladaja rece mam jeszcze umowiona jedną ( 6-tą ) wizyta, dlatego wydaje mi sie ze chyba musze zaczac liczyc na siebie

dlatego szukam pomocy na forum.

W innym post'cie znalazlem ze przyczyna moze byc obudowa nagrzewnicy i/lub obudowa parownika
1. Czy moglby mi ktos wyjasnic co to jest obudowa nagrzewnicy
Cytat:
przecieki przez obudowę nagrzewnicy. (cyctat z MARIO82)
2. Czy moglby mi ktoś wyjasnic co to jest obudowa parownika
Cytat:
przecieki będą przez obudowę parownika.

dodatkowe materialy na ten temat, moze komus sie przydadza, w moim przypadku niestety nie pomogły

1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] gdy tylko dostane potwierdzenie rejestracja na FordForum.com dolacze zdjecia, ktore w tym post'cie sa dostepne po zalogowaniu
3.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
4.
Cytat:
13th Aug 2003, 22:44
I have a 2000 Ford Focus with a water leak on the front passenger side floor board. It is coming from around the air intake vent underneath the dashboard on the left side of the passenger compartment. It has always come from that spot and I have had the water leak verified multiple times by service advisers and service managers, but always get the car back with the comment that leak could not be replicated or leak is fixed. I have even had the dealership tell me they could not find the leak after dropping it off with it actively leaking. They have replaced the plenum cover and cowl panel multiple times, inspected various things for damage, checked all tubing, checked fire wall for burn holes, checked a/c for leaks by running it for several hours multiple times, resealed roof seam and windshield, resealed seam between cowl and windshield, and finally replaced the windshield... and it still leaks. After 9 service visits to the dealership (just for the h20 leak), countless waisted hours going round and round with the service manager and the worthless people in customer service, and over 50 days in the shop for water leak, recalls, and every other problem under the sun, Ford has finally agreed to send me a dispute settlement board application for outside arbitration. The worst part about this is that Ford knows this is a problem, as the service manager told me that the regional rep. knows this is a problem with the 2000 Focus, but they don't know how to fix it. Also, it is an intermittent problem and only seems to happen after driving in heavy rain, but will leak for hours afterwords, sometimes enough to saturate the floorboard immediately and sometimes its just a trickle. If anyone would like to talk more about this problem and their experiences with Ford about it, please e-mail me at [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. I have also looked into the Magnuson-Moss Warranty act and Uniform Commercial Code, but have not gotten very far with either without a lawyer.


Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie odpowiedzi
and_f


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 10-09-2014 o 08:16
and_f jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 18:39   #2
JAB02
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-05-2007
Skąd: Koszalin
Postów: 234
Domyślnie

Woda może jescze przedostawać się przez antenę. Otwór od anteny znajduję się dokładnie tam gdzie jest lampka oświetlenia. Wymontuj lampkę i sprawdź co się tam dzieje. Czasami pod uszczelkę dostają się różnego rodzaju nieczystości i bardzo często przecieka.

Po wymontowaniu lampy, odkręć anteną, oczyść dokłądnie uszczelkę, daj silikon i zakręć. Ale zrób to dopiero jak stwierdzisz, że jest to przyczyną.

Sprawdzenie jest bardzo proste.
JAB02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2007, 07:41   #3
Kondzio
ford::advanced
 
Avatar Kondzio
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: mieszkam w Warszawie, pochodzę z Łęcznej
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 143PS
Rocznik: 2008
Postów: 390
Domyślnie

No to sprawa wygląda dość poważnie.
W moim mondku na szczęście po ponownym wklejeniu szyby woda nie leci.
A w moim widać było normalnie biały osad (ścieżkę) którędy woda sobie spływała - poszukaj może to rozjaśni sytuację.
A w Peugeocie 306 miałem sytuację jak opisuje JAB02, wyczyściłem, zasilikonowałem i przestało. Tylko z anteny za dużo nie ciekło.
__________________
Witam po przerwie - Kondzio
- Ford Fiesta Senso Plus 1,25 16V 2007
- Ford Mondeo mk4 kombi Titanium 2.0 TDCI 2008
Kondzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2007, 14:01   #4
zala_z1
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 05-01-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 448
Domyślnie

Witam,jezeli wystepuje to tylko po deszczu to nagrzewnice i cala reszte mozesz sobie odpusic
Podjedz gdzies gdzie masz mozliwosc podlaczenia wezw z woda,lub karcher wsiadz do srodka a druga osoba niech leje na szybe dzwi itp.Siedzac w srodku popatrz co sie dzieje,moze cos zauwazysz.
Pozdrawiam powodzenia
zala_z1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2007, 18:54   #5
JAB02
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-05-2007
Skąd: Koszalin
Postów: 234
Domyślnie

A po co wodą. Bardziej skuteczny jest sposób na sprężone powietrze i papier toaletowy. Od środka podkleić - jednym końcem, wzdłóż całej szyby papier toaletowy, ale nie w całości lecz w takich 10 - 15 cm kawałkach.
Wężem ze ze sprężonym powietrzem od zewnątrz mm po mm sprawdzać wzdłuż całej uszczelki szyby i obserwować papier toaletowy.
JAB02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2007, 21:18   #6
junior 007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-08-2007
Postów: 5
Domyślnie

Nie przejmuj sie , w mojej foce zawsze po wiekszym deszczu jest troszeczke wody od pasażera , wydaje mi sie ze leci gdzies z pod maski.
junior 007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2007, 22:06   #7
and_f
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2007
Postów: 17
Domyślnie

PUNKT dla JABO02, Twoj pomysl z papierem toalatowym powinien byc opatentowany !!!.
Jeszcze tego nioe sprawdzilem ale od razu wydaje sie w genialny, na pewno to sprawdze, Dzieki,
tymczasem

cd. 'Focus - woda pod nogami pasazera'

... moja juz 6-ta wizyta w serwisie gdzie wymienili szybe. Tym razem poprawiono
1. poprawiono przewody od klimatyzacji ktore wchodza do kabiny, poprawiono w ten sposob aby spadek byl na zewnatrz a nie jak bylo w kierunku do kabiny
2.doszczelniono jeszcze raz podszybie[/b]

Rezultatem tego jak sie pewnie domyslacie ==> Po pierwszym umyciu auta okolo ćwiartki szklanki wody na gumowym dywaniuku.

3. ciagle nie chcą wyciac szyby i ponownie wkleic nowej, gdy tymaczasem juz chyba tylko to zostalo do zrobienia. Nie upieram sie jak na razie aby to zrobic bo nierozumiem, nawet gdyby byly szparki w kleju, to przeciez jest jeszcze uszczelka na ktorej jest osadzona szyba, jak przez szparki w kleju moze sie dostawac woda do kabina, a dokladnie plynac po sciankach przewodow nawiewowych, i dlaczego akurat po stronie pasazera ???, zbyt wiele pytan, ....

Potem sam lałem (ale sie nie zalalem choc mailem na to ochote) i zauwazyłem co tez powiedzieli mi w serwisie ze:
Woda sączy się NIE W KANALACH NAWIEWOWYCH ale NA ZEWNATRZ, PO SCIANKACH TYCHZE KANALOW, kropla po kropli.
Zamowilem "Sam naprawiam Ford Focus", musze sie dowiedziec jaki jest uklad tych kanalow i jak sa rozprowadzone, moze wiecie, jesli tak to prosze o podpowiedzi.

Z drugiej strony skoro problem powstal po wymianie szyby w ASO to czy nie powinienem wymagac aby ASO usunelo ta usterke ???
Tez pracuje w penym sensie jako serwisant tylko dbam o inny sprzet niz auta ale jak mam jakis proble to tak dlugo go draze az znajde przyczyne, dlatego troche nie rozumiem ze ASO rozklada ... czy naprawde wszyscy wysokiej klasy specjalisci wyjechali za granice ???.

odnosnie odpowiedzi Junior_007
Cytat:
Nie przejmuj sie , w mojej foce zawsze po wiekszym deszczu jest troszeczke wody od pasażera
... naprawde dziekuje ze chcesz mnie pocieszyc i uspokoic, ale jak mam sie nie przejmowac skoro wywalilem na auto wszystki moje oszczednosci, i po 2.5 lat uzytkowania, po wymianie szyby w ASO Autoryzowanym !!!, nie u Pan Gienka ( z całym szacunkiem dla serwisów tego typu - bo sa to naprawde WIELCY specjalisci, ktorzy z podtawowym sprzetem potrafia wiele , a przy okazji szukam Car Diagnostic Interface do Focus'a moze wiecie gdzi to mozna kupic ( software+kabelek ).
and_f jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2007, 03:37   #8
piffqo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-08-2007
Model: focus zx3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie

woda pod nogami pasażera
pierwszy raz- wczoraj. Wracałem po totalnie wielkich kałużach (max50 km/h), nie jest to żaden przeciek z szyby jak również z drzwi, ponieważ nigdy podczas deszczu mi sie nic takiego nie przytrafiło.
maxymalnie mokra wykładzina (3cm wody na niej) i nic więcej, może ktoś ma jakiś pomysł którędy ta woda mogła sie dostać, bym mógł zapobiec temu następnym razem.
jak również chciałbym zażyć info na temat jak wysuszyć tą wykładzinę (i wszystkie gąbki pod nią) ... wydostanie jej to jak wymontowanie wszystkiego ze środka- łącznie z panelem pomiędzy siedzeniami- może jest jakiś łatwiejszy sposób....
pozdrawiam
:fcp14
__________________
/piffqo
piffqo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2007, 07:16   #9
Kondzio
ford::advanced
 
Avatar Kondzio
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: mieszkam w Warszawie, pochodzę z Łęcznej
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 143PS
Rocznik: 2008
Postów: 390
Domyślnie

piffqo - ja w moim mondku dostawałem się od listwy progowej i chyba to jest najłatwieszy sposób dało się to wszystko poodsłaniać i wysuszyć, ale czy foka się "zgodzi" na taką czynność :fcp4
__________________
Witam po przerwie - Kondzio
- Ford Fiesta Senso Plus 1,25 16V 2007
- Ford Mondeo mk4 kombi Titanium 2.0 TDCI 2008
Kondzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2007, 10:41   #10
KleXon
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: Częstochowa
Postów: 136
Domyślnie

piffqo, a moze w upalny dzien wystawic go na slonce z otwartymi dzrzwiami?
__________________
Focus 1.8 TDDi 2002 rok
jak narazie niezawodny - odpukac
KleXon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.