Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2014, 22:17   #1
piotrek_k_81
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-05-2014
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie pęknięta deska rozdzielcza

Czy ktos z Was ma pomysl jak poradzic sobie z takim pęknięciem kokpitu? Trochę szkoda wydawać mi tyle kasy za deske jak cała reszta jest ok. Całość mam wyciągniętą z auta więc dostęp dobry jest.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A może zrobić fotoporadnik z demontażu deski?? Przyda się, bo chyba nigdzie nie ma?

piotrek_k_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 22:38   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: pęknięta deska rozdzielcza

wpisz w google flokowanie
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 22:52   #3
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: pęknięta deska rozdzielcza

Robią deski po wystrzale poduszek i to pewnie też zrobią . Widziałem na allegro zregenerowaną deskę za 450 zł
Swoją drogą to autko chyba nieźle dostało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapodaj uszkodzenia auta na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2014, 06:57   #4
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: pęknięta deska rozdzielcza

Cytat:
Napisał piotrek_k_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może zrobić fotoporadnik z demontażu deski?? Przyda się, bo chyba nigdzie nie ma?
Pewnie że się przyda
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2014, 07:40   #5
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: pęknięta deska rozdzielcza

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapodaj uszkodzenia auta na forum
to kto go wtedy kupi ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robią deski po wystrzale poduszek
robia, tylko poduszek potem sie nie wklada bo przy kolejnym strzale mozna dostac kawalkiem deski ktory bardziej cie uszkodzi niz brak poduszki.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2014, 08:24   #6
piotrek_k_81
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-05-2014
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: pęknięta deska rozdzielcza

Nie robię tego auta na sprzedaż tylko dla siebie. A co uszkodzeń to zależy co kto uważa za poważne. Dla mnie to auto nie jest bardzo rozbite. Parę części się wymieni i będzie jak nowe. Kupując je spodziewałem się , że będę je musiał wstawić na płytę i ponaciągać, a jak porozbierałem to wstępne oględziny wykazały, że podłużnice są nienaruszone, żadna poducha nie poszła, nawet kurtyny, nawet osłona słupka ( słupek w górnej części wyrwało ) jest tylko delikatnie pęknięta w dolnym rogu.

Ale najbardziej podoba mi sie jak byli znajomi i kiedy auto było w stanie jak przywiozłem to mówili ze lekko, a jak porozbierałem przygotowując do naprawy to już im wyglądało na wrak, nawet odkręcenie błotnika działa na ludzi odstraszająco. A już ubawiłem się jak jedna znajoma zajrzała do środka i stwierdziła, że auta sie nie da naprawić bo zastała taki widok. Zaznaczam, ze środek oprócz pokazanego pęknięcia deski przed demontażem był w stanie idealnym

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


A niestety dla mnie najwiekszym jego plusem jest, ze ja i moja rodzina bedziemy jezdzic wygodnym i bezpiecznym samochodem za polowe jego wartosci.

Ostatnio edytowane przez piotrek_k_81 ; 22-05-2014 o 21:54
piotrek_k_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2014, 19:23   #7
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: pęknięta deska rozdzielcza

No to pozostaje powodzenia życzyć w tej operacji i by zakładany budżet zbytnio nie został przekroczony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A każda fotorelacja będzie mile widziana.

Edit. Ciekawe dlaczego poduszki nie wypaliły, brakuje zdjęć, ale czyżby uderzenie było na tyle punktowe że ścięło słupek, a opóźnienie ruchu było za małe by wyzwolić poduszki.

Ostatnio edytowane przez Markoo ; 20-05-2014 o 19:27
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2014, 21:34   #8
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: pęknięta deska rozdzielcza

Po raz - jak nowy to on był jak wyjeżdżał z salonu i krótką chwilę po tym i tej wersji lepiej się trzymać.

Idąc tym tropem, to niedługo zostanie cudownie ozdrowiony i będzie bezwypadkowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli rzeczywiście jest za połowę ceny i rzeczywiście robisz go dla siebie, to czy to rzeczywiście aż tak drogo wyjdzie kupić deskę w normalnym stanie z jakiegoś "dawcy", który w tym miejscu nie ucierpiał? Narobisz się jak dziki, a potem będzie Cię w oczy kuło, że coś jednak w tym miejscu, które pokazałeś z nim nie tak.
Pamiętaj o dużych wahaniach temperatur (w ciągu roku różnica temperatur we wnętrzu auta w Polsce może znacząco przekroczyć 100 stopni Celsjusza). Nawet fabryczne powłoki potrafią się poddać w takich warunkach, co dopiero klejone/spawane czy jak to będzie naprawiane.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 22:36   #9
bruneros
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-02-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 2.0 TDCI Ghia
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 203
Domyślnie Odp: pęknięta deska rozdzielcza

Cytat:
Napisał piotrek_k_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A niestety dla mnie najwiekszym jego plusem jest, ze ja i moja rodzina bedziemy jezdzic wygodnym i bezpiecznym samochodem za polowe jego wartosci.
no taki bezpieczny to on już nie będzie....
bruneros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2014, 21:58   #10
piotrek_k_81
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-05-2014
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: pęknięta deska rozdzielcza

A niby czemu nie?? Wszystkie pogięte części zostały zastąpione dobrymi. Słupek został wstawiony nowy, zarówno wewnętrzny, środkowy jak i poszycie zewnętrzne. Strefy zgniotu zachowane, elementy spasowane idealnie. Więc dlaczego już nie jest bezpieczny?

wrzoch - ano drogo, deski po ile chodzą możesz sobie sprawdzić, a moja poza pęknięciem czysto wizualnym nie ma żadnego uszkodzenia. Jakoś wolałbym kupić coś mojej córeczce niż wydawać ponad 1kzł bo będzie raziło. A czy zostanie cudownie ozdrowiony? znachorem nie jestem, zrobiłem wieeele aut powypadkowych i wole mieć auto zrobione przez siebie niż kupić od pierwszego, niepalącego, zapomniłem przecież to kobieta, więc niepalącej, z książką serwisową itp, itd.
piotrek_k_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.