Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2014, 21:04   #1661
jupi1227
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-05-2014
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo Kombi MK 3
Silnik: Diesel
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka

Czyli przed mechanikiem mogę zrobić test przelewowy wtrysków i jeśli będzie któryś lać to do regeneracji? czy wszystkie zregenerować? A jeśli nie będzie żaden się przelewać to co to może być?

jupi1227 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2014, 11:47   #1662
kihers
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-06-2014
Skąd: Białystok
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam wszystkich.
Posiadam Mondeo 2.0 TDDI 2001... i u mnie jest problem z nieszczęsną sprężynką. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samochód mam od 6 miesięcy, a problem migającej od 5miesięcy. Na początku migała raz w tygodniu, czasami raz w miesiącu...a co z tym idzie oczywiście niemożność odpalenia auta. Po paru próbach przekręcania stacyjki (nie odpalania) błąd ustępował. W tym miesiącu tj. czerwcu...owa migająca sprężynka dała mocno popalić, przy odpaleniu na zimno paliła z pierwszego kopa bez żadnego dymienia. Auto nie gasło podczas jady nigdy. Po pełnym rozgrzaniu silnika i wyłączeniu, ponowne uruchomienie było, jest nie możliwe. Po odczekaniu kilku godzin np ostygnięciu pali z pierwszego i tak do zaj...a! W stacji diagnostycznej przy podpięciu do komputera wyryło nieznany błąd pompy i podlewanie jednego z wtrysków. Przy podpiętym do komputera aucie gaszono silnik i odpalano za każdym razem (nawet po przerwie 15-20minutowej). Wtrysk został zrobiony, ale problem pozostał. Nie ma problemów z obrotami, kopceniem, nie równą pracą...mechaniory twierdzą sterownik, drugi czujnik położenia wałka rozrządu, trzeci pompa.
Także szukam u was pomocy drodzy właściciele Mondeo TDDI, mechanicy i inni znachorzy...co może być problemem, czy któryś z mechaników ma rację?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie chcę po prostu naciąć się na nieuczciwego mechanika który zamiast 85zł za czujnik skasuje mnie za pompę 2,5 tysiąca. Z góry przepraszam że może ponowiłem temat ale nie znalazłem odp. na forum dotyczące moich utrapień i silnika tddi.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kihers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2014, 11:56   #1663
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał kihers Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich.
Posiadam Mondeo 2.0 TDDI 2001... i u mnie jest problem z nieszczęsną sprężynką. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samochód mam od 6 miesięcy, a problem migającej od 5miesięcy. Na początku migała raz w tygodniu, czasami raz w miesiącu...a co z tym idzie oczywiście niemożność odpalenia auta. Po paru próbach przekręcania stacyjki (nie odpalania) błąd ustępował. W tym miesiącu tj. czerwcu...owa migająca sprężynka dała mocno popalić, przy odpaleniu na zimno paliła z pierwszego kopa bez żadnego dymienia. Auto nie gasło podczas jady nigdy. Po pełnym rozgrzaniu silnika i wyłączeniu, ponowne uruchomienie było, jest nie możliwe. Po odczekaniu kilku godzin np ostygnięciu pali z pierwszego i tak do zaj...a! W stacji diagnostycznej przy podpięciu do komputera wyryło nieznany błąd pompy i podlewanie jednego z wtrysków. Przy podpiętym do komputera aucie gaszono silnik i odpalano za każdym razem (nawet po przerwie 15-20minutowej). Wtrysk został zrobiony, ale problem pozostał. Nie ma problemów z obrotami, kopceniem, nie równą pracą...mechaniory twierdzą sterownik, drugi czujnik położenia wałka rozrządu, trzeci pompa.
Także szukam u was pomocy drodzy właściciele Mondeo TDDI, mechanicy i inni znachorzy...co może być problemem, czy któryś z mechaników ma rację?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie chcę po prostu naciąć się na nieuczciwego mechanika który zamiast 85zł za czujnik skasuje mnie za pompę 2,5 tysiąca. Z góry przepraszam że może ponowiłem temat ale nie znalazłem odp. na forum dotyczące moich utrapień i silnika tddi.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To podaj jeszcze trochę danych
1.Jakie błędy?
2. Przebieg?
3 Jaki olej i częstotliwość wymiany
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2014, 12:06   #1664
kihers
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-06-2014
Skąd: Białystok
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

*Kodów błędu nie znam (jak wspomniałem pokazało nie znany błąd pompy, powiedziano że pewnie czujnik, a nie pompa) i wtrysk który od razu zrobiono (nie był do wymiany). Po wyczyszczeniu wtrysku powiedziano że jednak pompa (inny warsztat że jednak czujnik).
**Przebieg 169tys.
***Auto kupione przy 160tys. nie wymienialiśmy oleju, bodajże właściciel wymieniał przed sprzedażą.

Bump: Także co mechanik to inna opcja...były wcześniej jeszcze inne powody podane przez mechaników takie jak sterownik pompy. Inny natomiast mówił o obejściu błędu za pomocą zakładania rezystora i problem ginie na jakiś czas, czasami nawet na zawsze. Czy ktoś zna taką opcję?
kihers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2014, 15:23   #1665
kihers
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-06-2014
Skąd: Białystok
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Jakieś podpowiedzi? Rady? Ktokolwiek? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kihers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2014, 14:12   #1666
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Migająca sprężynka- to dużo możliwości usterek
Możesz mieć uszkodzony układ paliwowy-filtr, pompa, wtryski, złe paliwo
układ zasilania powietrza-zapchany kolektor, nieszczelności
możesz mieć też uszkodzony napinacz rozrządu
Dość dużo jest możliwości
Znajdź jakiś normalny warsztat, który poza skasowaniem błędów popatrzy na osiągi silnika
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 21:05   #1667
jupi1227
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-05-2014
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo Kombi MK 3
Silnik: Diesel
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam ja miałem taki objaw :
jadąc auto gasło i słynna sprężynka OBROTOMIERZ POZOSTAŁ NA TYCH OBROTACH CO AUTO ZGASŁO wyłączyłem zapłon i ok. po 20-30 kilometrach to samo. A przed tym szarpanie na 1.5 tys obrotów kilka tygodni wcześniej pod sam koniec brak mocy od dołu po prostu słabe ciśnienie na wtryskach jak się okazało. Pod koniec życia pompy auto gasło po kilku minutach i już nie mozna było odpalic tylko z rana jak ostygł a z rana przy odpaleniu czarny dymek i jak ciepły to tez. diagnostyka i okazało się że pompa wtryskowa od strony mechanicznej > Kupiłem założyli i śmiga jak ta lala. Już wcześniej musiało się coś z nią dziać ponieważ teraz ma lepsze kopyto i lepiej się zbiera od niskich obrotów ZOBACZYMY JAK DŁUGOGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.A przed tym wymiana filtra pompki paliwa przekażnik pod akumulatorem czujnik wału i du.................zzzzooo nerwów i kasy lepiej od razu jechać do dobrego mechanika na porządną diagnostykę szkoda że jest ich juz coraz mniej... POZDRAWIAM

Ostatnio edytowane przez jupi1227 ; 24-06-2014 o 21:12
jupi1227 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2014, 09:27   #1668
kihers
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-06-2014
Skąd: Białystok
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam
Powodem była spalona część sterownika pompy. Szukajcie dobrych, uczciwych fachowców, w jednym chcieli od 2,5tys. do 4,5tys. u innego od 1,5tys do 2tys. ... usterka naprawiona za 500zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
kihers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2014, 21:38   #1669
zurek234
 
Postów: n/a
Domyślnie Migająca kontrolka świec.

Witam. Jestem posiadaczem pierwszego Forda w moim życiu. Mam mały problem z migającą kontrolką świec, mianowicie kontrolka zapala się po gwałtownym dodaniu gazu. Samochód traci moc lecz nie gaśnie. Po ponownym odpaleniu silnik pracuje normalnie. Dodam do tego że kupując samochód odpalałem go na resztkach starego oleju napędowego skończyło się to wymianą filtra paliwa (samochód trochę stał przed kupnem). Mondeo odpala na strzała jeździ płynnie ma moc, nie kopci z rury. Jest to wersja 2.0 130km. Za wszystkie odpowiedzi porady bardzo dziękuję.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2014, 21:51   #1670
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,768
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec.

Wpisz hasło "sprężynka" i miłej lektury. Tak w skrócie sprawdzenie korekt na wtryskiwaczach, ciśnienia na szynie itd.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.