Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2014, 07:26   #131
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

To sprawdź chociaż w jednym duży termostat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie też wszystkie świece sprawne. Dodatkowo tak jak wcześniej już wspominałem mam mate założoną przed chłodnicami, to też coś poprawia, nawiew na 1 maks 2 bieg (do rozgrzania silnika).

__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 08:39   #132
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To sprawdź chociaż w jednym duży termostat
Spróbuję - ciekawe ile przy tym płynu do kanału spuszczę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 13:01   #133
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Wyciągnij akumulator i podstaw jakąś płaską brytfannę przy odkręcaniu termostatu to za dużo nie stracisz. Ogólnie to ja wyciągałem duży 2 miesiące temu bo zaczęło spod niego kapać i bez wyciągania akumulatora i ocalania płynu straciłem ok 2 litrów. Dolałem 1 litr koncentratu forda plus niecały litr wody. Tak na marginesie to okazało się, że kapało bo puściła nakrętka zatopiona w plastiku. Naprawiłem domowym sposobem. Na drugi dzień dowiedziałem się, że na szrocie ten kawałem 20zł kosztuje ale nie mam zamiaru znów tego ruszać.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 21:27   #134
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

W jednym (z niewymienianym żadnym termostatem) przy temperaturze silnika ok 70 st zweryfikowałem dzisiaj temperaturę rur po jednej i drugiej stronie dużego termostatu - po stronie silnika cieplutka - po drugiej stronie zimna - po tej stronie ciepła tylko w najbliższej okolicy termostatu ale to pewnie ze względu na ogólną wysoką temperaturę przy termostacie całego trójnika. Czy tak samo można sprawdzić mały? Nie zaglądałem tam więc nie wiem czy jest co "macać"
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 07:44   #135
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Można tylko tam będzie Ci to ciężko wyczuć. Wiesz zimne ręce, mało miejsc, małe rurki. Jak już ktoś wyżej pisał to możesz sobie rurkę idącą od małego termostatu zacisnąć czymś. Generalnie ta rurka jeżeli mały się nie otworzy powinna być całkiem zimna bo sprawny mały nie przepuszcza wcale płynu (duży zawsze trochę puści).
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 12:53   #136
Patryk85
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-12-2012
Skąd: Biały Młyn
Model: Mondeo mk III Focus mk1
Silnik: 2.0 tddi 1.8 tddi
Rocznik: 2001 1999
Postów: 51
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Ja u siebie rozwiązałem temat małego termostatu(tylko pytanie na jak długo to podziała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ),(narazie 1,5roku jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Wszystkie termostaty (małe) ktore wymieniłem mialy ten sam ból, tzn. pracowały w zakresie temperatur ,tylko sie nie domykaly do końca i przepuszczaly plyn wyziębiając silnik.Winą okazala sie ( jak macie stary to sobie sprawdzcie) laska, ta z biometalu co popycha ten złotawy grzybek ze spręzyną. Ona się rozciągała, ale nie kurczyla się do pierwotnego kształtu i zostawala za długa , przez to grzybek nie przylegiwal szczelnie do obódowy termostatu i płyn przepływal swobodnie(objawiało się to w korkach, spadala temp silnika)skróciłem ją ok 1-1,5mm teraz grzybek przylega w srodku b.dobrze i termostat jest szczelny .
Patryk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 15:11   #137
slawek1908
ford::beginner
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 25-10-2011
Skąd: Kolobrzeg
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0TDCI 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Koledzy ja jestem świeżo po wymianie malego termostatu(wczoraj) i wszystko jest w porządku. Wskazówka w pionie i nie potrzeba zaslaniania chłodnicy przy temp. zewnętrznej -5.A drugą zimę był nie dogrzewany silnik i już nie moglem patrzec na lezacą na lewo wskazówkę.
slawek1908 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 17:21   #138
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

A jak bardzo leżała w Twoim wypadku? Pierwsza kreska osiągalna?
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 17:41   #139
slawek1908
ford::beginner
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 25-10-2011
Skąd: Kolobrzeg
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0TDCI 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak bardzo leżała w Twoim wypadku? Pierwsza kreska osiągalna?
Tak osiągalna ale po długim grzaniu auta. Teraz jest chyba tak jak powinno byc po jakis 2,5-3 km w mieście zaczyna się ruszac, myśle, że teraz jest ok.
slawek1908 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2014, 21:37   #140
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Cytat:
Napisał slawek1908 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy ja jestem świeżo po wymianie malego termostatu(wczoraj) i wszystko jest w porządku. Wskazówka w pionie i nie potrzeba zaslaniania chłodnicy przy temp. zewnętrznej -5.A drugą zimę był nie dogrzewany silnik i już nie moglem patrzec na lezacą na lewo wskazówkę.
Potwierdzam. Jestem również po wymianie małego termostatu i wszystko OK! Wskazówka stoi w pionie jak drut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A propos: straciłem tak około 200ml płynu, bez zdejmowania kolektora.
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.