Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2013, 20:02   #1
jolka26
ford::amateur
 
Imię: jola
Zarejestrowany: 18-12-2010
Skąd: zagaje woj.lubuskie
Model: ford moneo mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie montaz instalacji haka

witam wszystkich,chcialabym podzielic sie z wami swoja wiedza na temat podpinania wiazki kabli od haka do lampy.poniewaz robilam to dzis sama i na stacji kontroli pojazdow zostalo mi to sprawdzone komputerowo wiec wiem ze podlaczenie jest dobre.kupilam 3 dni temu hak,wczoraj go montowalam w swoim mundku bez kanalu,a dzis przyszla kolej na instalacje.tak wiec zaczelam od szukania miejsca ktoredy przeciagnac kable z dolu do bagaznika i wybralam kolo zapasowe,poniewaz opcja blizej lewego nadkola odpadla ze wzgledu na tlumik,zbyt ryzykowne jak dla mnie.wyjelam wszystkko z bagaznika do golej blachy,sciaglam plastiki z lewej strony,odkrecilam lewa lampe,odpielam ja od kostki,i na szybkozlaczki podpielam do niej 5 kabli wlacznie z masa,i kostke wpielam spowrotem w swoje gniazdo po czym do 2 pozostalych kabli zrobilam przedluzke i puscilam je pod listwa od zamka do prawej lampy.tam tez sciaglam plastiki i wypielam kostke,podlaczylam kable i podpielam ja spowrotem.troche rozkrecania ale do zrobieniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.dorzucam jeszcze rozpiske jakie kolory kabli z haka laczyc z jakimi kolorami przy lampachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.przepraszam wszystkich za pisownie.mam nadzieje ze komus tym tematem pomoge.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 002.jpg (75.1 KB, 353 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2013-11-28 10.33.37.jpg (34.6 KB, 362 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2013-11-28 10.39.55.jpg (38.6 KB, 346 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2013-11-28 10.40.37.jpg (42.6 KB, 352 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2013-11-28 11.17.52.jpg (42.0 KB, 379 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez jolka26 ; 28-11-2013 o 20:19
jolka26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 00:19   #2
Przema
ford::average
 
Avatar Przema
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk6 van/Courier Turneo
Silnik: 1,4 68KM/1,0B 100KM
Rocznik: 2008/2017
Postów: 87
Domyślnie co się dzieje na tym świecie?

wielki szacun za taką robotę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.
Przema jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 06:59   #3
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: montaz instalacji haka

Dobra robota bo działa, ale MK3 nie grzeszy szczelnością i wszelkie połączenia do instalacji elektrycznej wykonałbym metodą lutowania (włącznie z masą instalacji Hak ) i dobrego owinięcia izolacją tego połączenia - to najpewniejszy sposób( nie trawię wszelakich szybkozłączek, które śniedzieją, nie kontaktują, przegrzewają się ). Oszczędza to na przyszłość szukania po aucie przyczyny "choinki" w podpiętym do instalacji hak, urządzeniu ( przyczepka, bagażnik rowerowy - jego dodatkowa listwa oswietleniowa itp. )

Instalację do swojego haka puściłem po prawej stronie auta ( są tam zaślepki przygotowane do tego celu, a przewody wychdzą bezpośrednio pod dywanem blisko lampy prawej - przecież są symetryczne ) wystarczyło się dobrze rozejrzeć( każde auto ma zaslepki pod wszelakiego rodzaju instalacje typu czujniki parkowania, kamera, instalacja Hak itp, wystarczy dobrze poszukać ) .
Masz tam ( moją wersja jest uboższa i tego nie mam) taką osłonę przykręcona do podłogi bagażnika widoczna na zdjęciu.Kabel jest osłonięty i nie ma niebezpieczeństwa przetarcia się/załamania instalacji np. kołem zapasowym włożonym we wnękę. Warto się do tego przyłożyć , żeby na przyszłość nie mieć problemów.
To tylko rady - nie chcesz, nie musisz ich stosować - to Twoje auto i napisze jak z reklamy - "Ty tu urządzisz "...
__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.