Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2011, 11:14   #31
Fobos 44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Skąd: OLSZTYN
Model: FORD MONDEO 4DR
Silnik: 2.0 BENZ. 145 KM
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Witam, mam identyczny problem ze swoim Mondeo . Kupiłem jako nowy fabrycznie w kwietniu 2011 - wersje sedan z silnikiem 2.0 benzyna. Niestety od przebiegu około 800-1000 km auto zaczęło poważnie ściągać w prawo . Dwa razy zgłaszałem problem w ASO - ustawianie geometrii , przekładanie kół , założenie opon zimowych - nic nie pomaga - serwis nie ma pomysłu i chęci aby pomóc . Auto prowadzi się tragicznie , teraz ma 9.500 km - jeżdżone jest jako drugie auto tylko na trasach . Tak jak Pan pisał - sam zmienia pasy w mieście a na trasie to już kompletna porażka .
Oprócz ściągania w prawo od jakiś dwóch miesięcy przeraźliwie skrzypią ( jak stara skórzana sofa ) uszczelki wszystkich drzwi - nawet przy ruszaniu , hamowaniu na idealnie prostej drodze . Do tego dochodzą stuki szyb drzwi po lewej stronie - teraz podklejam je fizelinowymi uszczelkami bo walą nawet na minimalnych uszkodzeniach nawierzchni .Proszę o pomoc - o kontakt - co mam robić, jak Pan rozmawiał w serwisie - jestem załamany . Mój 11 letni ford focus sprawuje się o niebo lepiej niż wyczekany nowy Ford Mondeo . Proszę o pomoc .


Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 02-12-2011 o 13:26 Powód: poprawa czcionki
Fobos 44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 11:48   #32
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Przede wszystkim po pierwsze nie piszemy grubą czcionką na forum, a po drugie może masz tak jak w poprzednim poście ? Może trzeba zmienić ASO
Cytat:
Napisał salvarius Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W rozmowie z kierownikiem serwisu okazało się, że problemem był fabryczny, niedokładny montaż tylnej belki do podwozia. Prawdopodobnie jeden monter lekko źle przykręcił, na kontroli jakości wyrównali zbieżnością do wymogów normy.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 12:36   #33
Fobos 44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Skąd: OLSZTYN
Model: FORD MONDEO 4DR
Silnik: 2.0 BENZ. 145 KM
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Witam, przepraszam - jestem pierwszy raz na forum - nie wiedziałem o tych grubych literach . Czy możecie polecić w takim razie serwis który podoła tym problemom ?
Fobos 44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 14:14   #34
rimbambito
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2009
Skąd: Olsztyn
Model: Mk4 Mondeo TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCI/140 KM
Rocznik: 08 2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Witam

U mnie tez trzeszczala uszcczelka w tylnich drzwiach pojechalem do aso we wloszech (bo tam mieszkam) i wyregulowali drzwi i jak reka odjal, nastala bloga ciszaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a co do sciagania w prawo to i moje auto troche sciaga. to nie sa drogi bo jezdze po wloszech tam sa inne drogi i tez sciaga, a wiec zwalanie na polskie drogi to ja nie wiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rimbambito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 14:28   #35
Fobos 44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Skąd: OLSZTYN
Model: FORD MONDEO 4DR
Silnik: 2.0 BENZ. 145 KM
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Witam , dziękuje za odpowiedź . Tzn. że robili coś przy śrubach kotwiących drzwi do nadwozia ? W ten poniedziałek jestem umówiony w ASO i zbieram jak najwięcej informacji apropos sciagania auta w prawo i problemu tych drgajacych szyb i skrzypiacych uszczelek .

pozdrawiam
Fobos 44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 14:33   #36
rimbambito
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2009
Skąd: Olsztyn
Model: Mk4 Mondeo TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCI/140 KM
Rocznik: 08 2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

nie wiem co robili, powiedzieli, ze wyregulowali drzwi, sruby nie sa uszkodzone wiec nie wiem, jedyne co to jstem zadowolony, bo wczesniej jakies nierownosci. skrety w uliczki, podjazdy pod nierownosci to caly czas skrzypienie z tyluGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rimbambito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2011, 11:38   #37
Fobos 44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Skąd: OLSZTYN
Model: FORD MONDEO 4DR
Silnik: 2.0 BENZ. 145 KM
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Witam, niestety - byłem w serwisie , robili auto 3 dni , powiadomili mnie ze jest gotowe i że prowadzi się idealnie . Byłem pewien że jest tak jak mówią .Na jeździe testowej było odwrotnie - auto makabrycznie sciąga w prawo - na wydruku geometrii wszystko jest w tolerancji na 0.00 a auto prowadzi sie fatalnie. To trzecia korekta geometrii w nowym samochodzie - zabrałem go z serwisu - wchodzę na drogę prawną i będę domagał się wymiany auta na nowe bez wad . Wiem że czeka mnie długa , męcząca przeprawa - czy Ktoś może miał podobne doświadczenia ?

pozdrawiam
Fobos 44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2011, 19:32   #38
HPL
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2008
Skąd: Zawodowo Warszawa Czardasza 8
Model: MB GLC
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 168
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Koledzy problem ściągania w prawo w MKIV to chleb powszedni, problem nie leży po stronie zawieszenia, układu kierowniczego czy też ogumienia.
Problem tkwi w oprogramowaniu softu dla układu kierowniczego (który został stworzony przez chińczyków). Problem tkwi w błędach oprogramowania które z czasem się ujawniają własnie w opisany przez Was sposób. Błędy powodują rozkalibrowanie zaworków cisnieniowych przez co kierownica skręca sama w prawo.
__________________
Tel. 791 744 660
HPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 09:35   #39
wesmond
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Active
Silnik: 1,5 PB 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 289
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Cytat:
Koledzy problem ściągania w prawo w MKIV to chleb powszedni, problem nie leży po stronie zawieszenia, układu kierowniczego czy też ogumienia.
Problem tkwi w oprogramowaniu softu dla układu kierowniczego (który został stworzony przez chińczyków). Problem tkwi w błędach oprogramowania które z czasem się ujawniają własnie w opisany przez Was sposób. Błędy powodują rozkalibrowanie zaworków cisnieniowych przez co kierownica skręca sama w prawo.
A co w sytuacji kiedy wspomaganie jest hydrauliczne?
wesmond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 10:34   #40
Fobos 44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Skąd: OLSZTYN
Model: FORD MONDEO 4DR
Silnik: 2.0 BENZ. 145 KM
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Dowiedziałem się drogą nieformalną że serwisy i FORD jako taki nie widzi problemu w oprogramowaniu - wersja oficjalna . Uważam że w za małej ilości aut wychodzi ta wada i po prostu nie kalkuluje się FORDOWI wzywanie i ponoszenie kosztów na szeroką skalę akcji naprawczej . To przykre - bo samemu nic nie można zrobić poza oficjalnym autoryzowanym serwisem ponieważ straci się gwarancję na auto - tak naprawdę zostaje się z nowym fabrycznym autem ( za nie małe pieniądze ) i z jego wadą samemu . Pozostaje tylko na drodze sądowej domaganie się o wymianę auta na nowe bez wad - tylko nikt nie policzy straty nerwów, czasu i pieniędzy jakie trzeba ponieść w trakcie dochodzenia o swoje . Przeraża mnie ta bezczelność - bo nie wiem jak to nazwać - nie po to kupuje się nowe auto żeby mieć tyle problemów . Ford powinien się wstydzić za taką sytuację - opis auta w prospektach i na stronie www '' Nowoczesne zawieszenie zapewnia znakomitą dynamikę oraz świetne własności jezdne. '' - farsa ! Tak się składa że kupiłem Forda Mondeo bo poprzednie i obecne drugie auto Ford Focus był i jest świetnym samochodem - zaufałem marce i tak bardzo się zawiodłem - teraz czekają mnie tylko same nieprzyjemności .

-pozdrawiam
Fobos 44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.