Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2024, 05:57   #11
kajfux
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-06-2021
Skąd: Pionki
Model: Fusion
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2005
Postów: 50
Domyślnie Odp: Woda pod stopami kierowcy.

Niestety problem powrócił, tym razem nie jest to uszczelka , przelotka linki otwierania maski, bo została porządnie zalepiona uszczelniaczem dekarskim.
Nie mam już siły, wcześniej miałem Golfa z szyberdachem, i cały czas był problem z przeciekami na podsufitkę, to teraz zalana podłoga.
Jak zlokalizować ten przeciek, ściągać deskę rozdzielczą, którędy to może jeszcze ciec?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

kajfux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2024, 14:08   #12
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Woda pod stopami kierowcy.

Cytat:
Napisał kajfux Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak zlokalizować ten przeciek, ściągać deskę rozdzielczą, którędy to może jeszcze ciec?
Jeśli cieknie woda spod deski rozdzielczej, to najprostsze rozwiązanie to zatkany odpływ klimy, ale raczej nie występuje teraz, bo jeszcze za zimno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Prościej niż ściągać deskę, łatwiej jest obejrzeć gródź od strony silnika, może nie łatwiej, ale mniej demolki. Możesz mieć nieszczelne łączenie podszybia z nagrzewnicą, zatkany odpływ wody i ta się zbiera i wpływa na filtr kabinowy. Jak jest mokry, to problem znaleziony.

Pod podszybiem jest też kilka otworów technicznych na przewody elektryczne z lewej i z prawej strony. Dostęp tam nie jest łatwy. Zdejmujesz wycieraczki, odkręcasz podszybie i wyjmujesz ze szkieletem i silnikiem wycieraczek, potem demontujesz wewnętrzne podszybie (okazja do umycia z wieloletniego brudu) i dopiero widać gumowe peszle na elektrykę.

Może też woda się dostawać przez połączenie serwa z pedałem hamulca. Możesz mieć też nieszczelny plastik łączenia maglownicy z kolumną kierowniczą w podłodze. To ostatnie wątpliwe, ale jak już sprawdzać...

Albo szyba przednia się rozszczelniła.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2024, 16:47   #13
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Woda pod stopami kierowcy.

Dymiarkę zapuść. To już nie jest yeti, przyzwoity warsztat powinien mieć.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.