Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2023, 08:11   #1
x5d
ford::beginner
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 04-05-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Przycisk power czasem nie reaguje...

Cześć wszystkim. Zdarzyło mi się już kilka razy że przycisk power nie reagował a ostatnio kręcił ale nie odpalił (nie wiem czy można połączyć te dwa zachowania) przy czym w obu przypadkach po zamknięciu auta z pilota i ponownym otwarciu problem znika. Można coś z tym zrobić żeby nie padło na dobre gdzieś 200 km od domu?


(Kuga 08, 2.0 TDCI, Manual)


Ostatnio edytowane przez x5d ; 07-04-2023 o 08:41
x5d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2023, 20:18   #2
syscorp
ford::beginner
 
Avatar syscorp
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-04-2006
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: Klekot 2.0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: Przycisk power czasem nie reaguje...

Cytat:
Cześć wszystkim. Zdarzyło mi się już kilka razy że przycisk power nie reagował a ostatnio kręcił ale nie odpalił (nie wiem czy można połączyć te dwa zachowania) przy czym w obu przypadkach po zamknięciu auta z pilota i ponownym otwarciu problem znika. Można coś z tym zrobić żeby nie padło na dobre gdzieś 200 km od domu?


(Kuga 08, 2.0 TDCI, Manual)
ja już się przyzwyczaiłem, że sporadycznie po włączeniu zapłonu przycisk power przestaje reagować. Następnie pozwala się wyłączyć i już działa normalnie.
Raz zdarzyło się na A2, że jadąc nocą zasypiałem, więc się zatrzymałem po soczek i nie mogłem uruchomić przez 30min. Poza tym nie mam z nim problemów i nie naprawiałem.
Jeśli ktoś podpowie czego szukać, to mogę sprawdzić przy kolejnej okazji. Również wolę nie stanąć w polu... szczególnie nocą, a jeszcze gorzej zimą.
syscorp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2023, 20:40   #3
wienio1000
ford::beginner
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 29-08-2019
Skąd: Tychy
Model: Kuga MK1
Silnik: 2000TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Przycisk power czasem nie reaguje...

w takich przypadkach koniecznie do głębokiego sprawdzenia moduł komfortu, na początek wtyki gniazda, czyszczenie styków i przesmarowanie wazelinką, a później komputer i będzie dobrze
wienio1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2024, 10:04   #4
patrykrog
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 30-01-2019
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Fokus mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Przycisk power czasem nie reaguje...

Cześć, odświeżam temat, bo mam niestety coś podobnego.

Pacjent: Ford kuga mk1 2.0 Tdci 2008r

Od kilku miesięcy sporadycznie pojawia się problem odpalenia auta z systemem bezkluczykowym.

Auto wtedy nie reaguje na przycisk power i nie może się uruchomić. Testowane były 3 różne kluczyki z nowymi bateriami i na wszystkich pojawiał się ten problem, więc kluczyki odpadają. Zazwyczaj pomagało odpięcie akumulatora na dłużej lub krócej i po jakimś czasie auto odpalało.

Ostatnio jeden z mechaników wspomniał o możliwym uszkodzeniu modułu BSI. Podczas incydentu, kiedy auto nie reagowało na power i nie chciało odpalić, poruszałem skrzynka bezpieczników umiejscowioną przy pasażerze i auto odpaliło. Z tego co wiem tam właśnie jest moduł BSI.

Chciałbym poradzić się Was, czy jest to możliwe że właśnie moduł BSI odpowiada za te problemy? Jeśli tak, to jak wygląda proces naprawy/wymiany ? Co jeszcze ewentualnie mógłbym sprawdzić aby potwierdzić, że to ten moduł jest uszkodzony, a może to jeszcze coś innego?

Z góry dzięki za pomoc!!
patrykrog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2024, 10:35   #5
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,516
Domyślnie Odp: Przycisk power czasem nie reaguje...

Wiązki, wtyczki, albo sam GEM.

Koszt z programowaniem pod VIN auta 400zl, także upewnij się ze to "musi" być GEM.

Oczywiście, najprościej jest wstawić drugi GEM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,bo to raptem 10minut roboty (przynajmiej dla mnie).
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2024, 11:04   #6
patrykrog
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 30-01-2019
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Fokus mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Przycisk power czasem nie reaguje...

Dzięki za odpowiedź.

Problem z podpięciem innego GEM-a jest taki, że musiałbym z nim jeździć trochę, żeby zobaczyć czy kiedyś w końcu nie odpali. Ciężko by było w ten sposób jednoznacznie stwierdzić, czy to jest przyczyną kłopotów.

Jeśli to GEM, to kupować nowy, czy używany? Kto mógłby wykonać takie programowanie pod mój VIN? Doradzisz jeszcze na jakie wiązki/ wtyczki szczególnie zwrócić uwagę ?

Pozdrawiam
patrykrog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2024, 12:02   #7
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,516
Domyślnie Odp: Przycisk power czasem nie reaguje...

Nowy w ASO w 2020 kosztował 2400zl, możesz zapytać ile teraz kosztuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Każdą wiązkę od GEM warto obejrzeć, na co się skupiać, warto spojrzeć do schematu do pobrania z forum.

Co do reszty, to chyba oczywiste że nie piszę "z powietrza".
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2024, 12:43   #8
patrykrog
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 30-01-2019
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Fokus mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Przycisk power czasem nie reaguje...

Dzięki wielkie za pomoc! Będę sprawdzał temat.
patrykrog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.