Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2009, 20:47   #1
feja
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2008
Postów: 6
Domyślnie Germaz serwis

Witam
Proszę o odp.chcę oddac fuzję 05 na przegląd 35kkm.Poprzedni 21 kkm.
Jestem drugim włascicielem i chce wiedzieć czym jezdzę,póki nie narzekam , uczciwy sprzedający.Podpowiedzcie na czym może polegać taki przegląd ile kosztuje i co robią w Germazie? A może
lepiej na Kamiennej.Nie mam doświadczenia w serwisach forda ani prywatnych warsztatach naprawiających takie fury.Jeśli ktoś chce namiary na dobrego mechaniora marki Skoda lub lakiernika to czekam na pytanie.

Pozdro
Darek

__________________
Felicia '99 1.3
Fusion '05 1.4

Fusionem 160 km/h na dwójce ?!
Na drodze Nr 2. Świecko-Terespol
feja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2009, 15:11   #2
Barley
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-06-2006
Model: Inny
Silnik: Inny
Rocznik: Inny
Postów: 27
Domyślnie Re: Germaz serwis

Standardowy przegląd w Twoim przypadku będzie kosztował ok. 500-550 zł.

Z dwóch wrocławskich serwisów nie polecę żadnego, jeśli masz w miarę blisko słyszałem dobre opinie o DFS Motors w Świdnicy jesli chodzi o serwis, ale nie byłem tam. Mam doswiadczenia z Germazem i Pol-Motorsem przy flocie firmowych aut i są, powiedzmy, średnie. Może ktoś inny bardziej zdecydowanie poleci Ci któreś wrocławskie ASO.
Barley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2009, 21:25   #3
Posiadacz Forda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1,2
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Re: Germaz serwis

A ja zdecydowanie odradzam Germaza. Zakup u nich auta był moim życiowym błędem. Pol-Motorsa nie znam, ale przynajmniej są mili. Germazowi nawet tej cechy brakuje.

Mam doswiadczenia z Germazem i Pol-Motorsem przy flocie firmowych aut i są, powiedzmy, średnie. Może ktoś inny bardziej zdecydowanie poleci Ci któreś wrocławskie ASO.[/QUOTE]
Posiadacz Forda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2009, 08:29   #4
kaszel_73
ford::beginner
 
Avatar kaszel_73
 
Zarejestrowany: 05-06-2009
Skąd: Strzelin
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Germaz serwis

Mnie tam cechy charakteru serwisantów nie interesują, dla mnie ważne jest aby auto obsłużyli jak należy. Moje od nowego serwisowane jest w Germaz-ie, ma 208 tyś i odpukać nie ma problemów.
kaszel_73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2009, 09:33   #5
andy71
ford::beginner
 
Avatar andy71
 
Zarejestrowany: 27-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Germaz serwis

Mam złe doświadczenia i tu i tu. U mnie gorzej wypada Pol-motors - ponad 2 tygodnie trzymali mi samochód - wymiana tylniego zderzaka, wzmocnienia i drobne lakierowanie ledwo widocznego wgniecenia na klapie bagażnika. Do tego oddali auto z połamanymi zaślepkami na kolumanch przedniego zawieszenia! Nie wiem co tam robili - kierownik serwisu stwierdził, że "musieli sobie zmierzyć odległości, bo mieli do robienia drugie mondeo!. Skandal! No i jeszcze teraz po roku widać, że zaczyna odstawać...

Co do Germaza to zastrzeżenia tylko co do czasu oczekiwania na wymianę przedniego zderzaka (ponad miesiąc), no ale powiedzmy, że trudno było dostać część (z przodu mam od rs z tyłu od st). No i później ponad tydzień czekałem aż polakierują zaślepkę od starego zderzaka, bo ponoć do nowych nie ma w komplecie...

Słyszałem od znajomego, który pracował w Germazie, jak niektórzy mistrzowie tam działają - np. wymiana oleju - wylać ze 2 litry, dolać nowego.

Następnym razem jak będę musiał coś robić w ASO (ciągle mi ktoś się pakuje w zderzaki, które ciężko dostać) to chyba poszukam poza Wrocławiem.

Ale poprzedni właściciel mojego samochodu regularnie zostawiał 3, 4 tysie rocznie serwisując tylko w Germazie i auto jest w dobrym stanie.

Ostatnio edytowane przez andy71 ; 09-06-2009 o 09:37
andy71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2009, 12:33   #6
GREGSON
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2009
Model: FORD FOCUS 2
Silnik: 1,6 DIESEL
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Germaz serwis

Ello

pytanko kogo polecacie na dolnym śląsku -mam foczke 2 po 64 tys i chce oddać w dobre ręce-po doświadczeniach z kalisza mogę jechać wszędzie byle nie tam
GREGSON jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2009, 18:46   #7
dario_PL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Brzeg Dolny
Model: Mondeo
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 1993
Postów: 1
Domyślnie Odp: Germaz serwis

Ja autko odstawiam do Re-Wo w Lubinie profesjonalna obsługa nigdy nie narzekalem. Poza tym auta z firmy w ktorej pracuje takze sa tam serwisowane z uwagi na to iz w Germazie zdzieraja kase i nie wywiazuja sie z terminow.
dario_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2009, 20:59   #8
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie Odp: Germaz serwis

Cytat:
Napisał feja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lub lakiernika to czekam na pytanie.
dobrego i taniego lakiernika jak i również blacharza zaczynam szukać, gość ma nie robić tego dorywczo a zawodowo (chyba, że naprawdę robi super dorywczo, bo wydać kasę partaczowi to mi się nie widzi...)
GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.