Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2009, 15:32   #1
arturo5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Model: focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Focus ECOnetic 4,3l/100km ???

Przymierzam się do wymiany focusa na następnego focusa i natknąłem się ostatnio na wersję ECOnetic. Przeszukałem internet i znalazłem tylko tyle, że jest bardzo ekologiczny bo emisję CO2 zredukowano do 115g/km. Dla mnie o wiele większe znaczenie ma fakt, że zredukowano zużycie paliwa i średnie wynosi zaledwie 4,3l/100km. Udało mi się ustalić, że uzyskano to poprzez:
1. Zastosowanie ekonomicznego silnika 1,6 tdci 109 KM DPF,
2. Zastosowano w nim jakiś nowatorski olej o mniejszej lepkości - owoc współpracy z BP,
3. Podobno przerobiono skrzynię biegów,
4. Poprawiono właściwości aerodynamiczne poprzez obniżenie nadwozia z tyłu o 10mm, a z przodu o 8mm, zastosowano zderzak przedni o zmienionym kształcie, inne okładziny progów oraz dodano tylny spoiler.
5. Zmniejszono opory toczenia poprzez zastosowanie odpowiednich opon.
Nigdzie nie znalazłem informacji, o jakie opony i o jaki olej chodzi i co najważniejsze - ile one kosztują.
Gdyby ktoś wiedział coś na ten temat, albo był szczęśliwym posiadaczem takiej wersji focusa, proszę o podzielenie się swoimi opiniami.

arturo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 15:39   #2
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Re: Focus ECOnetic 4,3l/100km ?

Nie chce cie zbić z tropu ,ale ...
Zastanów się czy opłaca się płacić więcej za samochód powiedzmy 5000zl ,żeby palił o pół litra mniej na 100km.
Policz sobie czy warto i po ilu kilometrach cie się ta inwestycja zwróci.
Chyba ,ze jesteś wybitnie proekologiczny ,no to wtedy zawsze warto.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 15:46   #3
Barley
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-06-2006
Model: Inny
Silnik: Inny
Rocznik: Inny
Postów: 27
Domyślnie Re: Focus ECOnetic 4,3l/100km ?

arturo5, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Barley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 18:05   #4
arturo5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Model: focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Re: Focus ECOnetic 4,3l/100km ?

Nie biorę pod uwagę nowego z salonu, tylko używany, więc różnica nie jest tak duża.
Informacje ze strony forda przeczytałem również w 20 innych artykułach, ale żaden dziennikarz nie napisał jakie to opony i jaki olej i czy są droższe od standardowych. Głównie to mnie interesuje.
arturo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 18:17   #5
Barley
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-06-2006
Model: Inny
Silnik: Inny
Rocznik: Inny
Postów: 27
Domyślnie Re: Focus ECOnetic 4,3l/100km ?

Cytat:
Napisał arturo5
Nie biorę pod uwagę nowego z salonu, tylko używany, więc różnica nie jest tak duża.
Informacje ze strony forda przeczytałem również w 20 innych artykułach, ale żaden dziennikarz nie napisał jakie to opony i jaki olej i czy są droższe od standardowych. Głównie to mnie interesuje.
Nikt tego nie opisał bo na ten samochód nie ma w Polsce żadnego popytu. Poszukaj opinii w prasie anglojęzycznej jeśli tak Ci na tym aucie zależy.

W polskich warunkach drogowych i zakorkowanych miastach zakup takiego auta ma znikomy sens IMHO.
Barley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 18:50   #6
mtoczynski
ford::advanced
 
Avatar mtoczynski
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7 | Focus MKI
Silnik: 1.6 Ti-VCT | 2.0 Zetec
Rocznik: 2010/2000
Postów: 364
Domyślnie Re: Focus ECOnetic 4,3l/100km ?

srednie spalanie nizsze o 0,5l/100km to w praktyce 2zl na 100km, czyli cale 2000zl przez 100tys km, czyli przynajmniej 3 lata dla przecietnego kierowcy - bez sensu...

opony z niskimi oporami toczenia - mniejsze spalanie ok, ale znakomicie slabsza przyczepnosc, szczegolnie na naszych ukochanych zasyfionych drogach
olej zmniejszajacy spalanie - pewnie standardowy polsyntetyk 5w30 w nowszej wersji
i wspolczynnik oporow cx=0,31, co nie jest absolutnie jakimkolwiek wyczynem
aaa, i "sportowe zawieszenie" - lepiej kupi sprezyny Eibacha obnizacja -30mm - spali jeszcze mniej...
aaa, i specjalnie zestrojony silnik = slabszy

wierze ze to auto sie czyms rozni i jest bardziej ekologiczne, ale na tym koniec... chcesz to kup, ale tylko jezeli chcesz, a nie ze wzgledu na "oszczednosc"
mtoczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 20:45   #7
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Re: Focus ECOnetic 4,3l/100km ?

Ja bym się zastanowił przed zakupem dwa razy ze względu na DPF

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest pełno postów na forum dotyczących kosztów, które mogą czekać posiadacza auta z takim filtrem.

A tak na marginesie to dane producenta dotyczące spalania warto traktować z lekkim przymrużeniem oka.
eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 20:56   #8
Barley
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-06-2006
Model: Inny
Silnik: Inny
Rocznik: Inny
Postów: 27
Domyślnie Re: Focus ECOnetic 4,3l/100km ?

Cytat:
Napisał eksar
A tak na marginesie to dane producenta dotyczące spalania warto traktować z lekkim przymrużeniem oka.
Otóż to. Żaden producent nie poda realnego spalania miasto/trasa/średnie w polskich warunkach drogowych. Żaden. Po to są m.in. fora w sieci żeby sie dowiedziec jak jest naprawdę. W tym przypadku autor raczej sie nie dowie, bo Econetic to marktingowy chwyt do których po kolei zmuszani są przez e k o p i e r d o l c ó w producenci aut na zasadzie: "Pokażcie że macie "zielone" auto w ofercie - mamy." I tyle.

Pamiętacie jak weszło Lupo 3L? I co, 1.4 TDI na wąskich oponkach, z laminatami i odchudzone z balastu. Paliło 3/100? Nie paliło, pic na wodę.

Do autora: pewnie chodzi o ten egzemplarz? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Barley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2009, 10:02   #9
Piccolo_Jr
ford::average
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: 30-05-2008
Skąd: Poznań stolica Pyrlandii ;)
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Re: Focus ECOnetic 4,3l/100km ?

Barley co do lupo to paliło te 3 litry tyle że w odpowiednich warunkach - na autostradzie lub w trasie pod warunkiem utrzymywania w miarę stałej ale nie zbyt wysokiej prędkości (między 90 a 110 zapewne bo powyżej znacznie rosną opory powietrza). Ktokolwiek komu sie wydawało że takie auto w mieście będzie 3l palić musiał byc delikatnie mówiąc niespełna rozumu....

Mtoczynski co do opon zastosowanych w tym focusie to wcale tak złej przyczepności nie mają z tego co słyszałem - na pewno są zdecydowanie lepsze od polskich wynalazków i innych opon z niższej półki.
A spalanie obniżają o 0.2 l na 100km - mi by się nie opłaciło (choć wcale specjalnie drogie nie są).
Piccolo_Jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2009, 21:16   #10
arturo5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Model: focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Focus ECOnetic 4,3l/100km ???

Dziękuje za wszystkie informacje. Ostatecznie zdecydowałem się na zakup nowej foczki z wyprzedaży rocznika 2008. Niedługo odbieram i mam do sprzedania swojego starego, kochanego fokusa.
arturo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.