Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2014, 15:49   #1
reoladed
ford::amateur
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 23-11-2011
Skąd: gizycko
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 1996
Postów: 2
Domyślnie 1,9tdi 90km niedobór mocy -turbina?

Witam.
Moj galaxy 1,9tdi 90km ma taki trochę niedobór mocy. Z ciekawości sprawdziłem co mogłem vagiem (posprawdzałem bloki bo gdzieś tak wyczytałem.
Chodzi mi o to, może ktoś z Was tutaj wie, otóż, gdy jadę to czuć tą turbinę, czuć, że ona ciągnie od tych 2 tyś. około ale tylko do 3 tyś a później auto tak słabiutko jedzie. Nie wiem czy to coś kogoś naprowadzi, ale spalanie mniej jak 6L wychodzi. Tak ogólnie auto sprawuje się dobrze, tylko trochę mnie to już wkurza jeżdżę już nim tak około 4 lat. Na tych blokach funkcji były pokazane dwa wykresy dając lekko lub gwałtownie gazu zawsze unosiły się razem, dopiero od ~2900 jeden z nich szedł dalej w górę a drugi tylko się trzymał i leciuteńko podnosił. Co mam zrobić, żeby zdiagnozować co jej dolega?
Pozdrawiam.

reoladed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 16:09   #2
piker 1
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-10-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Galaxy 1,9tdi 90km turbina.

Kiedys mialem passata b4 z tym samym silnikiem i intyczne objawy. Przeplywomierz okazal sie walniety.
piker 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 16:30   #3
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: 1,9tdi 90km niedobór mocy -turbina.

Cytat:
Napisał reoladed Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Moj galaxy 1,9tdi 90km ma taki trochę niedobór mocy. Z ciekawości sprawdziłem co mogłem vagiem (posprawdzałem bloki bo gdzieś tak wyczytałem.
....
aj kolego jamiałem Mondeo z silnikiem 90 KM i to za słaby silnik już do Mondeo nie mówiąc o Galaxy. moim zdaniem to tylko moc silnika nic innego skorospalanie masz koło 6l i nic z tym nie zrobisz no chyba ze chiptunning
__________________
były: Golf III 1,9 TD; Carisma 1,9 TD; Mondeo 2,0 TDDI, Galaxy MK2 1,9 TDI, jest Galaxy MK3 1,8 TDCi
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 21:12   #4
dominik_jasiak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-10-2013
Model: mondeo
Silnik: 2,2
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1,9tdi 90km niedobór mocy -turbina?

brak mocy odczuwalny jest cay czas, czy jest zjawisko zawieszania sie turbiny??? W Twojim roczniku, tj 1999 silnik powinien byc na pompie, a turbina jeszcze bez zmiennej geometri. Jezeli zaobserwowales SPADEK spalania stawiam na przeplywomierz
dominik_jasiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 09:49   #5
reoladed
ford::amateur
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 23-11-2011
Skąd: gizycko
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 1996
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1,9tdi 90km niedobór mocy -turbina?

Brak mocy jest odczuwalny cały czas, tylko, że czuć te turbo jak one się włącza ale tylko przez dosłownie kawałeczek spalanie wychodzi 5L w trasie
reoladed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 10:07   #6
ExpressParts
ford::advanced
 
Avatar ExpressParts
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Ford Transit Courier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 205
Domyślnie Odp: 1,9tdi 90km niedobór mocy -turbina?

Kolego, jeśli masz VAGa, to zrób logi (najlepiej komplet od razu) i wrzuć na forum, bo teraz to wróżenie z fusów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Oleje Motul (CERTYFIKAT), Penrite, Liqui Moly i wszystkie części do Waszych Fordów (i nie tylko)! Sprzęgła i dwumasy! Najtaniej!!! tel. 888 530 456, GG: 3543322https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=300134
ExpressParts jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.