Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Administracja forum > Wasze propozycje
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2010, 23:37   #1
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Wobec przedstawionych wytycznych, podejmuję jeszcze jedną próbę.
Jeśli ktoś czytając poniższe, będzie miał wrażenie deja vu, informuję że ograniczyłem się do skopiowania trzech swoich wcześniejszych wypowiedzi, które wg. mnie najdokładniej opisują poruszany problem.
Każdy może zrobić to samo - chyba już ciężko będzie wymyślić nową argumentację.




Zwracam uwagę że dwa równożędne podziały forum; ze względu na model oraz problem, są z gruntu złe, dają pole do interpretacji i sprawiają ze niemal każdy wątek można w zgodzie z regulaminem umieścić w co najmniej dwóch różnych miejscach. Albo robimy podział ze względu na jedno kryterium albo zostawiamy tak jak jest ale z zastrzeżeniem ze to autor wątku wybiera czy zamieszcza go w dziale garage( ze względu na poruszany problem) czy w dziale konkretnego modelu.
Logicznym byłoby, gdyby np. w dziale AUDIO/CB/GPS lądowały tematy typu: jaką nawigację wybrać?, jakie radio wybrać; kenwood czy JVC?, czy miał ktoś doświadczenie z radiem ALAN 102 PLUS?
Natomiast wątki dot. modułu BT w mondeo mk4 na przykład, pozostawiać w dziale mondeo.

Proponujemy zmianę na bardziej intuicyjne podejście do sprawy.
Zostając przy AUDIO/CB/GPS; ile razy się zdarza, że ktoś zakłada w dziale audio temat może i dotyczący audio, lecz odnoszący się bezpośrdnio i jednozacznie do modelu auta? Chyba wcale. Tak więc, nie proponujemy zasadniczej zmiany regulaminu, która wymagałaby od wszystkich użytkowników zmiany podejścia, proponujemy jednak dostosowanie regulaminu (zasady właściwie) do praktyki.
Przecież to nawet Wam byłoby na rękę, bo mielibyście mniej pracy. I nie wymaga żadnych specjalnych działań!


Prosiłbym aby przestrzegać tutaj jednej zasady; odnosimy się tylko i wyłącznie do poruszanego tematu. Proszę aby nikt nie powracał do tematów pobocznych z wiadomego wątku!!!


Osoby, które trafiły na ten wątek i poruszany w nim problem jest dla nich w jakiś sposób istotny a jednocześnie z jakichś względów nie chcą się przyłączyć do dyskusji, lub zwyczajnie uważają, że nie mogą już dodać nic nowego, proszę aby PO ZAPOZNANIU się z argumentacją obu stron dodawały krótką notkę, mówiącą czy są za wprowadzeniem zmiany, czy też przeciw niej.
Da nam to jakiś obraz nastrojów i będzie pomocne w toku rozważań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
G - Car solution

Ostatnio edytowane przez TiM ; 27-03-2010 o 08:02
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 00:16   #2
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Odnosząc się do w/w propozycji i biorąc pod uwagę fakt, że była ona już szeroko dyskutowana w innym wątku zwracam się z prośbą do Administratora - Jacka o określenie sposobu w jaki ma przebiegać dyskusja.

Ma to na celu zapobieżenie lawinie komentarzy, jakie mogą się tu pojawić - co skutecznie uniemożliwiłoby dialog z Administratorem.

Bardzo proszę wszystkich zainteresowanych o powstrzymanie się od jakichkolwiek komentarzy do czasu udzielenia odpowiedzi przez Jacka.

Jacku - oczywiście miło byłoby jednocześnie przeczytać Twój komentarz dot. samej propozycji.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 27-03-2010 o 00:20
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 00:30   #3
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

pozwolę sobie napisać ponieważ nie odnosi się to do propozycji zmian a jedynie do propozycji usystematyzowania dyskusji:

- wyznaczyć jakiś ograniczony - sensowny czas na propozycje

- powstanie jeden zbiorczy zestaw propozycji

- proponuje aby, tak jak keisim proponował zapobiec lawinie komentarzy, nie odnosić się do wypowiedzi poprzedników, a jedynie napisać swoje propozycje usprawnienia forum (nawet jeżeli miało by to być powielenie poprzednika) a Admini + Modowie zbiorą to w jedną całość i odniosą się jako władza nadrzędna do propozycji najlepiej z komentarzem jakie jest ich zdanie odnośnie przedstawionej propozycji

- przedstawić listę zmian które w ograniczonym czasie zostaną wprowadzone czy to do regulaminu czy do zasad funkcjonowania na forum
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 00:47   #4
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

OK, Leonzaw - dzięki za propozycję zasad.

Proszę poczekajmy teraz na odpowiedź Jacka. Jeżeli pojawią się kolejne posty to zaczniemy mnożyć wątki i uniemożliwimy Jackowi udzielenie oczekiwanej odpowiedzi.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 01:15   #5
Jacek
Administrator
 
Avatar Jacek
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-02-2004
Skąd: Dolny Śląsk
Model: C-MAX Grand
Silnik: 1,6 EcoBoost 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,172
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

To co zaproponował Leonzaw ma ręce i nogi, ale chyba mimo wszystko wolałbym jakąś merytoryczną dyskusję. Wtedy będzie można poznać zdanie osób które są za, ale i te, które są przeciw lub mają jakieś uwagi co do całości/szczegółów. Coś w tym kształcie zaczęło rysować się we wspomnianym wcześniej wątku, ale nie mam ochoty ponownie do niego zaglądać i przesiewać posty merytoryczne od reszty.
Pewnie nie na wszystkie posty będę odpowiadał, ale nie oznacza to, że tematu nie czytam i nie są prowadzone odpowiednie rozmowy/konsultacje. Zawsze gdy jestem na forum przeglądam wszystko z działu Administracja. Niestety ograniczenia czasowe sprawiają, że mogę się nie logować przez kilka dni, wtedy też proszę o cierpliwość, jeśli jakieś pytanie wymaga odpowiedzi z mojej strony.

Jeżeli ta forma nie zda egzaminu, to wtedy spróbujemy inaczej.

Co do wypowiedzi ściśle dotyczącej tej propozycji, to pozwolę sobie odpowiedzieć trochę poźniej, ponieważ zbyt świeżo mam w pamięci wspomniany wątek, a to istotnie zaburzyłoby moją ocenę na dziś.
__________________
Pozdrawiam
Jacek

[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
[Oryginalne części Ford / Motorcraft / FoMoCo - co, gdzie, jak??]

Świat się stale zmienia, więc słysząc słowa "będzie jak dawniej" nie łudź się - nigdy tak nie będzie...
Jacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 06:59   #6
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Jesli mozna, to odniósłbym sie do propozycji z pierwszego postu i przykładu tego modułu bt w mk4 mondeo.
TiM, przedstawiłeś propozycje aby bardziej techniczne sprawy dotyczące sprzętu audio/cb/gps( i nie tylko) zostawiać w danym dziale samochodu. OK. wszystko byłoby dobrze, gdyby to radio, wspomniany moduł, sposób podłączenia, sposób obsługi, programowanie itp wystepowało tylko i wyłącznie w danym modelu auta. A co jesli występuje w kilku modelach? Ma powstać wiele równoległych takich samych tematów? w zasadzie zdublowanych. Informacje zawarte w nich będa powielane. Wiem, ze w kazdym modelu beda zapewne inne kolory kabli, w innym miejscu moze byc wiązka, ale to sa minimalne róznice.
Z tego co juz zauważyłem przykładowy moduł jak i radio znajduje sie i w mondeo mk4 i w focusie mk2 i chyba w c/maxie, w zasadzie wszędzie tam, gdzie znajdzie sie ten typ radia(model). W końcu ten moduł łączymy nie z samochodem, tylko z radiem.

Jesli taki temat bedzie tylko i wyłacznie w dziale danego samochodu, to uzytkownicy innych modeli nie skorzystają.
Np. Wy( nie wszyscy) uzytkownicy mondeo mk4 oraz posiadacze innych modeli sporadycznie, albo wcale nie czytacie działów innych modeli. A gdyby juz rok temu ktos w dziale focusa ten temat rozpracował nad którym teraz walczyliście? Po co odkrywać Amerykę po raz drugi?

Juz takie przypadki były, że w kilku działach toczyły sie równlegle te same tematy, dokładnie o tym samym a autorzy nie wiedzieli o tym. Wtedy narodził sie pomysł na takie działy tematyczne jak Audio, diesel. O ile z klasyfikacją tematów z zakresu audio nie ma wiekszych problemów, to juz działem diesel są problemy. Czasami trudno sklasyfikować dany temat. Jedynie nie ma problemu z slnikami VW w galaxy. To jest silnik który wystepuje tylko i wyłacznie w galaxy(chyba, ze sie mylę, ale na dzisiaj taka jest moja wiedza). Zwróccie uwagę, że zaden temat o dieslu TDi nie trafił do działu ogólnego "diesel".
Moderator tez nie jest omnibusem, może sie mylić i sa narzędzia na forum, aby to sprostować.
Na razie kończę, bo kwalifikacje sie zaczeły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 08:28   #7
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Rozumiem to i w pewien sposób przemawia do mnie takie podejście do sprawy. Jednak, jest jeszcze druga strona medalu;
Pozostańmy przy przykładzie dot. BT - jest on chyba najbardziej wątpliwy z dotychczas przytoczonych. Ktoś, kto jest jak np. ja, średnio zorientowany w zagadnieniu od strony technicznej, jeśli nawet znajdzie taki wątek w dziale ogólnym (co jest wątpliwe, gdyż większość intuicyjnie szuka w działach modeli, którymi się poruszają) to i tak zaraz potem uda się do działu swojego modelu, aby zapytać, czy ten moduł z mondeo jest taki sam w np. focusie i tym samym i tak rozpocznie nowy wątek o podobnej lub takiej samej tematyce w dziale swojego modelu. Dalej; jeśli już ktoś jest na tyle zorientowany w strukturze forum aby przeszukać nie tylko dział swojego modelu, ale również garage, szukając takiego wątku, będzie przypuszczał, że rozwiązanie takie, w ramach marki, najprawdopodobniej zastosowane było w kilku modelach. Wówczas wpisze sobie w wyszukiwarkę odpowiednią frazę i ten wątek i tak znajdzie. Jeśli zaś nie, to otworzy nowy temat w dziale modelu.
Przy tak obszernym forum, nie da się niestety wyeliminować całkowicie dublowania tematów. W przypadku, który przytoczyłeś, można tylko liczyć na bardziej doświadczonych użytkowników, którzy wskażą, że podobny temat był już w dziale mondeo. Wielokrotnie tak się już zdarzało w przypadku mondeo mk4/S-max. A idąc tym tropem, wypadałoby wrzucić mondeo mk4 do działu S-max - tematy są tam dublowane nagminnie bo i auta są bardzo podobne.
Myślę, że kosztem tych kilku nawet zdublowanych tematów rocznie, można zadbać o poprawę przejrzystości i intuicyjności forum.

I teraz coś, czego jeszcze chyba nie było:
Wątek dotyczący jednego modelu, w dziale tego modelu wzbudza w posiadaczu innego modelu pewną wątpliwość. Posiadacz focusa, czytając taki wątek w dziale mondeo, już od samego początku zakłada, że w jego aucie, to samo rozwiązanie może być nieco odmienne.
Jeśli znajduje taki wątek w dziale ogólnym, pozbawiony zostaje pewnego odruchu, który każe mu zwrócić uwagę na to, że np. ten kolor kabelków może być inny... A wszyscy wiemy, że źle podpięte kable mogą być źródłem duuużych kłopotów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To tak półżartem, ale myślę że też coś w tym jest.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 09:52   #8
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Sugestia TIMa choc dla wielu maloprawdopodobna zdaje sie byc dosc sluszna.
Pozwole sobie tez ponownie przytoczyc argument o tematach montazu radia cb w konkretnym aucie - mimo sporej wiedzy o cb posiadaczom fokusow, smaxow czy calej masy fordow ktorych wnetrza nie znam nie doradze w ogolnym dziale - tu pomoga jedynie wspolwlasciciele danego modelu - podobnie z rozmiarami glosnikow, najlepszym miejscem na zestaw tel czy czujniki cofania a idac dalej i dobra lokalizacja na parownik pod maska danego modelu. w dziale ogolnym mozna pogadac o jakosci glosnikow, ewentualnej potrzebie wzmacniacza, regeneracji wtryskiwaczy czy slusznosci wyboru danej marki instalacji gazowej. jak rowniez wspomnialem w poprzednim watku bedzie cala masa tematow balansujaca pomiedzy tymi dzialami - np przytaczany watek alternatywy dla denso - niby mondeo ale jako ze prawi o uniwersalnym ustrojstwie to i audio pasuje. tu zgadzam sie z przedmowcami ze to autor winien klasywikowac watek do wygodniejszego/sluszniejszego dzialu
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 11:21   #9
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozwole sobie tez ponownie przytoczyc argument o tematach montazu radia cb w konkretnym aucie - mimo sporej wiedzy o cb posiadaczom fokusow, smaxow czy calej masy fordow ktorych wnetrza nie znam nie doradze w ogolnym dziale
zgadzam się, w kazdym aucie jest zupełnie inaczej, ale przynajmniej wiadomo w jakim dziale dokładnie szukać niezaleznie od modelu. Mało tego, w brew pozorom, pomimo, ze montaż takiego cb radia np. w mondeo mk4 a w escorcie bedzie zupełnie inna, ktos kumaty, moze pewne pomysły zaadoptować do swoich potrzeb.
Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tu pomoga jedynie wspolwlasciciele danego modelu - podobnie z rozmiarami glosnikow, najlepszym miejscem na zestaw tel czy czujniki cofania a idac dalej i dobra lokalizacja na parownik pod maska danego modelu. w dziale ogolnym mozna pogadac o jakosci glosnikow, ewentualnej potrzebie wzmacniacza, regeneracji wtryskiwaczy czy slusznosci wyboru danej marki instalacji gazowej. jak rowniez wspomnialem w poprzednim watku bedzie cala masa tematow balansujaca pomiedzy tymi dzialami
jak wyżej.
Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tu zgadzam sie z przedmowcami ze to autor winien klasywikowac watek do wygodniejszego/sluszniejszego dzialu
nie wykonalne, zwłaszcza przez "chwilowych" użytkowników którym nawet nie chce sie przeczytać dwa tematy niżej(lub wyżej w zalezności od indywidualnych ustawień forum).
Szukałem, ale nie znalazłem i mój przypadek jest inny bo mnie robi par-par-par, a opis dotyczył per-per-per, co w sumie jedno i to samo bo jednemu auto zjeżdża w lewo a drugiemu skręca w lewo.


TiM, nie bede cytował Twojej wypowiedzi. Odpisze ogólnie.
Albo traktujemy wszystkich jak debili ( bez urazy, proszę aby nikt nie brał sobie tego do siebie), albo ludzi normalnych czasami myslących.
Dalej na przykładzie tego modułu bt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jesli znajdę taki watek w dziale audio i nie bede wiedział czy pasuje do focusa, to zadam to pytanie albo w tym watku(co na pewno bym tak zrobił) albo w tym dziale. Dlaczego? Ano dlatego, ze :
1. tu znalazłem watek
2. tu sa ludzie którzy cos juz wiedzą na ten temat
3. zadając to pytanie w dziale focusa bardziej spodziewałbym sie odpowiedzi "a co to jest" niz konkretów.
4. zorientowałbym sie , że to tu jest dział w którym poruszane są takie problemy, a będąc w dziale focusa nie widze nic co dotyczy audio(na przykład).


TiM, czytając Twoje wypowiedzi i na ich podstawie dam sobie mały palec uciąć, że jak wchodzisz na całkiem nowe forum to najpierw zaznajamiasz sie ze strukturą , patrzysz co gdzie jest i starasz sie dostosować poprzez zabranie głosu albo załozenie tematu w odpowiednim dziale, a nie gdzie popadnie.
Załozyłes 22 tematy, wszystkie poprawnie, ale dlaczego ten http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=62420 załozyłeś w dziale "sterfa małopolska" a nie w dziale focusa. W/g Twojej teorii, ten co jeździ tym Focusem, może wcale nie zagladać do tego działu, bo go np. nie interesuje lokalna społeczność, ale w dziale focusa by przeczytał.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 11:59   #10
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Slawko; to przykre co napiszę, ale z socjologicznego punktu widzenia, społeczenstwa nie można traktować inaczej niż "bandy debili". Niestety. (i tutaj też proszę o dystans)
Tezę wysnułem na podstawie obserwacji, co nie znaczy, że nie postąpiłbym tak jak to opisałeś.
Dlaczego nie założyłem tamtego wątku w dziale focusa? Ano dlatego, że staram się szanować regulamin, który akceptowałem i który niejednokrotnie chwaliłem za zwięzłość, prostotę przekazu i rzeczowość. On jasno określa, gdzie takie pytanie powinno się znajdować a mi nie zależało aż tak bardzo na zidentyfikowaniu osoby, którą widziałem, aby ten regulamin łamać.
Teraz też nie zamierzam go łamać, ani nikt z tu wypowiaających się i stąd dyskusja. Można się pochylić nad pewnymi detalami i jeśli uda się wypracować coś lepszego, zastosować korekty. Bo to nie prawda, że lepsze jest wrogiem dobrego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klasyfikacja tematów



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.