Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2007, 10:14   #11
Marifex
ford::average
 
Avatar Marifex
 
Zarejestrowany: 23-12-2006
Skąd: Częstochowa
Model: T300
Silnik: 2.0 TDDI 86KM
Rocznik: 2001
Postów: 146
Domyślnie

Wszystko przez to ze w Transitach wszystko lubi rdzewiec

I w momencie kiedy chcialem to poluzowac używajas duzej siły, hak który trzyma płaskownik na którym jest koło zeskoczył z niego i cala konstrukcja spadła
Pech chciał ze był ktos w kanale Na szczescie był to twardy osobnik :fcp16
Trzeba uwazac na ta rdze :fcp12

__________________
Marifex
Marifex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2007, 18:21   #12
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie

A zapomniałem .. Moja (2,5D/94, nie moja osobista) końcówka "korby" do pantografu i opuszczania koła zapasowego ma kształt czworokątnej "kuli" - jak w kluczach imbusowych, należy tę wsunąć dość głęboko w otwór nad zderzakiem - podnośnik jest głębiej.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 26-03-2010 o 22:36
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 13:28   #13
jgrz
ford::average
 
Avatar jgrz
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: Transit Westfalia
Silnik: 2,2 Duratorq TDCi 100 KM
Rocznik: 2012
Postów: 159
Domyślnie Odp: Koło zapasowe

Cytat:
Napisał wiktor133 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten mechanizm to przekleństwo w transicie ciągle rdzewieje i nie działa jak trzeba raz walczyłem z nim na drodze ze 3 godziny a koło zaczeło tylko latać (opadło z 10 cm i dalej nic) nawet później w kanale miałem problem dopiero jak cudem dostałem się do takiej zapadki to opadło (na mnie) Obecnie skonstrułowałem własny mechanizm a oryginalny wyrzuciłem, od tej pory nie miałem problemów. pozdrawiam
Witam! Odświerzam stary temat, bo po zimie padła mi winda koła zapasowego. Reanimacja jej okazała sie nie możliwa, bo poprzedni właściciel autka uczynił ja nierozbieralną, zaspawujęc wszystko tak, że bez fleksy ani rusz. Szroty w Szczecinie, łącznie z wiodacym w Stobnie, nic sprawnego nie oferują. Proszę więc kol. wiktora 133 oraz Was o pomysły na własny mechanizm mocowania koła. Wozić go w samochodzie nie za bardzo mi pasuje, do zabudowy, jaką w nim zrobiłem. A może ktoś z Was ma na zbyciu tą windę? Chodzi o tą na klucz rozkładany z czworokątną główką. Polecając się łaskawej uwadze, pozdrawiam wiosennie, życząc jak najmniej usterek pozimowych!

Ostatnio edytowane przez jgrz ; 25-03-2010 o 15:36
jgrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2010, 18:06   #14
nicram24
ford::beginner
 
Avatar nicram24
 
Zarejestrowany: 17-02-2009
Skąd: Sierpc
Model: Transit 90T220 140T350
Silnik: 1.8 90 Ps 2.4 140 PS
Rocznik: 2010+2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: Koło zapasowe

Cytat:
Napisał jgrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! Odświerzam stary temat, bo po zimie padła mi winda koła zapasowego. Reanimacja jej okazała sie nie możliwa, bo poprzedni właściciel autka uczynił ja nierozbieralną, zaspawujęc wszystko tak, że bez fleksy ani rusz. Szroty w Szczecinie, łącznie z wiodacym w Stobnie, nic sprawnego nie oferują. Proszę więc kol. wiktora 133 oraz Was o pomysły na własny mechanizm mocowania koła. Wozić go w samochodzie nie za bardzo mi pasuje, do zabudowy, jaką w nim zrobiłem. A może ktoś z Was ma na zbyciu tą windę? Chodzi o tą na klucz rozkładany z czworokątną główką. Polecając się łaskawej uwadze, pozdrawiam wiosennie, życząc jak najmniej usterek pozimowych!
Kup nowa tylko nie na linke tak jak jest orginalnie tylko taka na łancuch posmaruj 0.5kg białego smaru na mechanizm i bedzie smigac jeszcze nie jedna zime. A niema chyba nic gorszego jak złapiesz gumę a nie mozna wyciagnać koła
nicram24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2010, 18:41   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Koło zapasowe

Najlepiej założyć oryginalną windę, tyle że trzeba demontować obydwie (twoja starą i tę z jakiegoś szrotu) fleksą. Śruby tam tak są skorodowane, że inne wyjście to palnik...

Jeżeli ktoś wie, jak używać prawidłowo windy do koła zapasowego, to nigdy jej nie zepsuje. U mnie winda ma 17 lat i działa ok.
Jeżeli ktoś podnosząc koło kręci korbą na chama do oporu, aż pęknie linka, to nic z tego nie będzie... Także opuszczając koło, trzeba wiedzieć, że należy na początku wcisnąć korbę, aby schował się hak zabezpieczający, jak już koło opuści się pierwsze 5 cm, można kręcić bez wciskania korby. Jeżeli ktoś poluzuje linkę i potem wciśnie korbę, to spadające koło może zerwać linkę.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2010, 22:43   #16
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Koło zapasowe

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba wiedzieć, że należy na początku wcisnąć korbę, aby schował się hak zabezpieczający
Najcenniejsza uwaga ostatniej dekady.
Druga (raczej ciekawostka) to stan koła (felgi) obrzyganej błotem i solą. Niedawno opuściłem zapas by jak co wiosnę nasmarować mechanizm i ... kapeć. Powietrze uszło z krawędzi podżartej obręczy. Z uwagi na kosmiczne ceny "14" władowałem dętkę i ... kosztowała operacja 10 zeta !!! Obręcz po wyczyszczeniu i pomalowaniu nie miała prawa trzymać ciśnienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 08:04   #17
jgrz
ford::average
 
Avatar jgrz
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: Transit Westfalia
Silnik: 2,2 Duratorq TDCi 100 KM
Rocznik: 2012
Postów: 159
Domyślnie Odp: Koło zapasowe

Nicram 24 - dzięki! Może napiszesz coś bliżej o tej windzie łańcuchowej, bo szukałem w sieci i nie znalazłem? Wojtekjanus również dziękuję za ważne wskazówki w imieniu tych, którzy do tej pory nie mieli sposobności zająć się problemem wymiany koła. Mojego Transa kupiłem za 1500 zet ( wartość silnika ) w stanie agonalnym i reanimowałem od podstaw. Nie miałem więc okazji dbać o tą windę tymbardziej, że poprzedni właściciel ją uczynił nierozbieralną. Zewnętrzna kosmetyka nie wiele dała. Po wyjęciu jej z samochodu, rozebrałem ją a właściwie rozpołowiłem. Jeśli kogoś zainteresuje co było przyczyną awarii - opiszę to osobno. Pozdrawiam!
jgrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 12:58   #18
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Koło zapasowe

Pisz wszystko co wiesz, daj jakieś foty, nikt na Forum jeszcze nie rozpołowił windy - zawsze czegoś nowego się dowiemy...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 14:51   #19
jgrz
ford::average
 
Avatar jgrz
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: Transit Westfalia
Silnik: 2,2 Duratorq TDCi 100 KM
Rocznik: 2012
Postów: 159
Domyślnie Odp: Koło zapasowe

OK! Niestety fotek nie mam, bo na to nie wpadłem i winda juz cieszy złomiarzy. Postaram się więc opisać w miarę logicznie co i jak... Winda w sumie składa się z dwóch połówek i w orginale jest rozbieralna, oczywiście po odkręceniu jej od ramy pojazdu. Puszka zawierająca caly mechanizm jest zespolona z częścią przykręcaną do ramy samochodu czterema nitami. Należy je rozwiercić. Następnie należy wyjąć blaszkę sprężynującą, która dociska ten hak, zabezpieczający koło zapasowe przed opadnięciem. Hak jest mocowany do części windy, przykręcanej do ramy. Blaszkę wyjmuje się przez podważenie śrubokrętem. Pod hakiem jest śruba z trójkątnym łbem prrzykręcona do tulejki, która stanowi oś całej windy. W środku tej tulejki biegnie pręt który po dopchnięciu tą korbą do opuszczania koła, odblokowuje hak i uwalnia koło zapasowe by można je opuścić. Wyjmujemy go i odkręcamy śrubę. Jeśli nie mamy - a napewno nie mamy - tego specklucza trójkątnego, to radzimy sobie żabką lub inaczej - ja i tak to musiałem ciąć, bo było przyspawane na stałe do tulejki tak jak zresztą w/w nity były zastąpione przez przyspawanie na stałe puszki do elementu mocującego windę do ramy a na dokładkę cztery pręty zamiast nitów też byly wspawane!!! Po odkręceniu tej śruby, wyjmujemy tulejkę. Jest ona trwale przymocowana do tego elementu w który wkłada się główkę korby do opuszczania koła.Natomiast w puszce pozostaje nam reszta mechanizmu, którego główną częścią jest koło, na które nawija się linka. Koło to ma wielkość w przybliżeniu zakrętki od słoika twist i ma wyżłobiony na obwodzie rowek na grubość stalowej linki, bez żadnych luzów! Dlatego by sprawnie nawijało linkę, musi idealnie pracować w osi obrotu na tej tulejce!! Każda odchyłka, luz mechanizmu powoduje, że linka spada z koła i od razu się blokuje skutkiem obciążenia kołem zapasowym. Przed spadkiem linki, gdy jest luzna - nie wisi na niej koło - zabezpiecza taka blaszka mocowana na jednym z nitów mocujących puszkę z mechanizmem i dopychająca linkę do rowka koła przez dość słabą sprężynką. Samo koło zwijające linkę, napędzane jest nie bezpośrednio z tulejki osiowej, tylko poprzez koło zębate usytuowane luzno na tulei osiowej. Na niej jest natomiast jeszcze jedna tulejka, blokująca się nitem z główną tuleją. I tak - kiedy kręcimy korbą, ta tulejka " łapie " nit, blokuje się i zaczyna obracać zębatkę, która poprzez ząbki usytuowane wokól osi koła z linką zaczyna je obracać. U mnie, skutkiem luzu koła na osi, linka spadła z niego w trakcie podnoszenia koła i pod ciężarem koła zapasowego zaklinowała się między tą zapadką, wyłamując ją prawdopodobnie ( może wcześniej ona sie wyłamała ) a ścianką koła zwijającego linkę. Każda próba opuszczenia lub podniesienia koła zapasowego pogłębiała w tym momencie tylko problem. Może gdybym odpiął w tym momencie koło a nie z nim starał się uruchomić windę, nie doszłoby do tego. Może też, gdybym nie nasmarował po zimie linki ( koło zdejmowałem właśnie po to, by oczyścić " zapas" i zakonserwować mechanizm ) tak łatwo by się nie ześlizgnęła. Nauczka na przyszłość i dla innych! Nic na siłę! Zablokowała się winda - odpiąć koło zapasowe i starać się rozwinąć linkę bez obciążenia kręcąc mechanizmem i ciągnąc ręką z wyczuciem za linkę!!! Może się uda!

Ostatnio edytowane przez jgrz ; 27-03-2010 o 15:04
jgrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 20:05   #20
nicram24
ford::beginner
 
Avatar nicram24
 
Zarejestrowany: 17-02-2009
Skąd: Sierpc
Model: Transit 90T220 140T350
Silnik: 1.8 90 Ps 2.4 140 PS
Rocznik: 2010+2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: Koło zapasowe

Windę kupiłem w Toruniu koles wysyła towar wiec mozna zamawiac telefonicznie 56 6459341 lub titanparts z Białegostoku 508-131-733 moze byc taniej jednak nie gwarantuje ze cos takiego będą mieli.Jak kupisz i zasmarujesz bedzie służyła dożywotnio. Mozna jeszcze włozyc koło w gruba folie a na styku koła z podwoziem podłozyc w koło gąbke. Mechanizm nie ma wtedy dostepu do wody a koło po wyjeciu jest czyste.
nicram24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.