Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2024, 13:00   #11
Wicek
ford::beginner
 
Avatar Wicek
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-05-2017
Skąd: Lądek-Zdrój
Model: Transit Tourneo
Silnik: 2.0td
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0TDI

Powracam z pytaniem głównym dotyczącym rozrządu:

Zważywszy na to, że będę ponownie "zrzucał" pokrywę rozrządu (muszę wymienić trefny uszczelniacz wału głównego) - będę przez chwilę znowu miał cały rozrząd na widoku.

Czy jest fizyczna możliwość sprawdzenia stanu łańcucha rozrządu?

Pytam, bo poprzednio - po demontażu pokrywy - uznałem, że wszystko wygląda BARDZO DOBRZE: łańcuch, koła, ślizgacze wyglądają jak nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - wszystko napięte jak się patrzy i nie widać, aby coś miało szansę szorować po obudowach lub klekotać.

Tyle tylko, że wszystko jest razem, pozakładane (więć i napinacze swoje robią mogąc zniekształcać ocenę).

Można - np. po położeniu/ustawieniu/wysunięciu napinaczy stwierdzić, że jest jeszcze OK (i wtedy nie ruszać)?

Dla diagnozy - po zdjęciu pokrywy - mogę zrobić foto do ew. oceny. Muszę tylko wiedzieć, co zfotografować... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. W razie "W" mam do dyspozycji cały zestaw rozrządu FAI. Z tego co mi tu już napisano - lepiej sobie darować wymianę na to "coś". Wymiana zatem wchodzi w rachubę w chwili, gdyby okazało się, że to co w silniku jest już złomem (choć - jak dla mnie - nie wygląda.

Z góry dziękuję za pomoc.

__________________
Nie każda morda pasuje do Forda...

Ostatnio edytowane przez Wicek ; 31-03-2024 o 13:02
Wicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2024, 20:03   #12
marek230482
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-01-2020
Skąd: Strzelin
Model: Transit VII
Silnik: 2,4 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 66
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0TDI

Nie wiem jak jest zbudowany u Ciebie rozrząd ale stan łańcucha ocenia się po napinaczu. U mnie napinacz ma tłok z "ząbkami". Trzeba policzyć ile wystaje ząbków. Potem odblokować, wcisnąć, zdemontować i policzyć ile ma ich na całym skoku. Na podstawie tego oceniasz na jakim jest etapie "życia". Im bliżej maksymalnego wysunięcia tym gorzej.
marek230482 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2024, 21:31   #13
Wicek
ford::beginner
 
Avatar Wicek
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-05-2017
Skąd: Lądek-Zdrój
Model: Transit Tourneo
Silnik: 2.0td
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0TDI

Dziękuję. Poszukam...
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda...
Wicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2024, 08:48   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0TDI

Pytanie jest, czy tuż po odpaleniu po postoju słychać rzęchot łańcucha, czy nie. Jeśli nie słychać lub czas jest bardzo krótki (sekundę, dwie), to lepiej nie ruszać rozrządu. Rozrząd w silniku Puma - jeśli olej był dobry, markowy i wymieniany na czas - to wytrzymuje nawet pół mln. km.
Przy lekko rozciągniętym łańcuchu, napinacz potrzebuje chwili (ciśnienie oleju), aby go napiąć. Jeżeli hałas trwa dłużej, to albo zwalony jest napinacz, albo łańcuch jest już na pewno do wymiany.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2024, 15:05   #15
Wicek
ford::beginner
 
Avatar Wicek
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-05-2017
Skąd: Lądek-Zdrój
Model: Transit Tourneo
Silnik: 2.0td
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0TDI

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie jest, czy tuż po odpaleniu po postoju słychać rzęchot łańcucha, czy nie. Jeśli nie słychać lub czas jest bardzo krótki (sekundę, dwie), to lepiej nie ruszać rozrządu. Rozrząd w silniku Puma - jeśli olej był dobry, markowy i wymieniany na czas - to wytrzymuje nawet pół mln. km.
Przy lekko rozciągniętym łańcuchu, napinacz potrzebuje chwili (ciśnienie oleju), aby go napiąć. Jeżeli hałas trwa dłużej, to albo zwalony jest napinacz, albo łańcuch jest już na pewno do wymiany.
Szczerze: czy szumi rozrząd czy nie - nie jestem w stanie stwierdzić. Dla mnie zawsze Ford klekotał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak pisałem poprzednio - po zdjęciu obudowy wszystko wydaje sie być eleganckie, napięte, bez śladów otarć, itp.
Na napinaczu (nic nie ruszałem) wystaje 5 ząbków. Nie mam pojęcia, czy to duzo, czy mało...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg rozrzad_zabki.jpg (91.9 KB, 17 wyświetleń)
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda...
Wicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2024, 20:55   #16
marek230482
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-01-2020
Skąd: Strzelin
Model: Transit VII
Silnik: 2,4 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 66
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0TDI

To gdzieś koło połowy. Jeździć, obserwować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marek230482 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2024, 21:11   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0TDI

Cytat:
Napisał Wicek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze: czy szumi rozrząd czy nie - nie jestem w stanie stwierdzić.
To nie jest szum, to jest rzęchot, tak jakby łańcuch przeciągany po krawędzi. Słychać to głośno, kiedy zanika jest to od razu zauważalne. O tym pisałem...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2024, 08:38   #18
Wicek
ford::beginner
 
Avatar Wicek
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-05-2017
Skąd: Lądek-Zdrój
Model: Transit Tourneo
Silnik: 2.0td
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.0TDI

Cytat:
Napisał marek230482 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To gdzieś koło połowy. Jeździć, obserwować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ufff... dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest szum, to jest rzęchot, tak jakby łańcuch przeciągany po krawędzi. Słychać to głośno, kiedy zanika jest to od razu zauważalne. O tym pisałem...
Czyli nic z tego. Bo nawet gdyby rzeczywiście słoń mi na ucho nadepnął, to... byłoby to widać w którymś miejscu w środku (na obudowie). A tu nic. Jak dla mnie - elegancko.
Zatem nie ruszam.

dziekuje za wsparcie i pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda...
Wicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.