Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2022, 13:47   #101
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał DjDario79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to szczegółów nie znam, wziąłem pierwszy z brzegu cennik w PDF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wiem, to już historia...
Napiszcie jeszcze proszę jak S-Max radzi sobie na śniegu, bo Kuga (bez AWD) raczej lipnie (mam sensowne opony Michelin)...
No i co myślicie o wersjji ST-Line? Wizualnie bardzo mi odpowiada, nie wiem tylko jak to sztywniejsze zawieszenie się sprawdzi, jeśli chodzi o komfort?
Generalnie - bez problemu, po kilku kkm nauczyłem się operować gazem lżej, dzięki czemu rusza płynniej i dłużej jedzie na prądzie.

Cytat:
Napisał Gorash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rzeczywiście brakuje chyba trybu który wymusza zawsze działanie silnika spalinowego.
Widać na kilku filmach na youtube jak ktoś ciśnie auto pod czerwone pole po czym odpuszcza gaz i silnik się od razu wyłącza. Ciekawe czy chociażby obieg płynu chłodniczego jest w takim przypadku podtrzymany.
Obieg jest dodatkowy jak pamiętam. Przypadku o którym mówisz, to się nie spotkałem.

A jak mnie ktoś zapyta czy bym kupił ponownie - to nie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wybrał bym Galaxego. S-Max ładniejszy, ale ja często korzystam z 6 i 7 miejsca i jest różnica w ilości miejsca. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale absolutnie S-Max mi wystarcza i jestem zadowolony. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oby tak dalej.

__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2022, 22:28   #102
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Pany, a ile wam pala wasze hybrydy realnie? U mnie ostatnio średnia z dystrybutora z całego baku wyszła aż 7.9, komp pokazywał 7.4. Raczej sporo, mam nadzieję że to kwestia zimy i niedotartego jeszcze silnika bo liczyłem na liczby o 1-1.5L mniejsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2022, 11:27   #103
Gorash
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2014
Model: 'smaks' TitS
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Obieg jest dodatkowy jak pamiętam. Przypadku o którym mówisz, to się nie spotkałem.
zobacz np. tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w teście Caroserii
gdzieś widziałem podobny film jak ktoś testował do 140 przyspieszenie i sytuacja była identyczna - nie mogę niestety znaleźć
Gorash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2022, 11:32   #104
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Gorash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zobacz np. tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w teście Caroserii
gdzieś widziałem podobny film jak ktoś testował do 140 przyspieszenie i sytuacja była identyczna - nie mogę niestety znaleźć
Ciekawe. No mój tak jeszcze nigdy nie zrobił. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2022, 18:53   #105
StStS
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: S-Max Vignale
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 54
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pany, a ile wam pala wasze hybrydy realnie?
Mi komp zaniża około 5%. Przy super oszczędnej jeździe byłem w stanie zejść do 5.2 z kompa (po mieście, w sumie około 300km). Bez przesadnego ecodrivingu około 5.7. Ale to jak było ciepło. Teraz mam około 6.2-6.5. Ale pewnie różnice robi fakt, że jest garażowany. Autostrada około 7.5.
W mieście pali nieco mniej niż 2.0TDCI, w trasie nieco więcej.

Ostatnio edytowane przez StStS ; 22-12-2022 o 19:11
StStS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2022, 10:19   #106
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Odebrałem swoją hybrydę. Wrażenia wizualne bardzo dobre, połączenie lucy red i jasnej skóry w Vignale jest miłe dla oka.

Auto jest wyraźnie cichsze od diesla ale szczerze spodziewałem się, że praca silnika/wydechu będzie lepiej wyciszona. Załączaniu się spalinowca towarzyszy lekko basowy pomruk, którego nie pamietam z Kugi FHEV. Może drobnostka ale jednak.

Spalanie: niestety baaaardzo dalekie od tych z materiałów reklamowych. W miescie ok. 7 litrów przy obecnych temperaturach ok 3 stopnie na plusie. Jeżdzone bardzo delikatnie.
Trasa z tempomatem ustawionym na 133 km/h w 5 osób, pełny bagażnik i box dachowy = 9 litrow zuzycia Pb. Spadło do 8,3l gdy zjechałem z ekspresówki i kulałem się po krajowych drogach.

Niestety nie mam porownania osiagów do bi-turbo bo sie wziął i zepsuł i ostatni miesiąc jeździłem Kia Sportage. W porównaniu do Kia Ford prowadzi się absolutnie genialnie!!!

Oczywiście czuć, że silnik nie ma lekko w zapakowanym i pełnym aucie ale do 130 km/h rozpędza się bardzo przyzwoicie. Wyprzedzanie z pedalem w podłodze daje naprawdę świetne rezultaty i można się tym autem poruszać dynamicznie. Ale wtedy spalanie obawiam sie, że przebije 10l bez problemu.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Autem jeździ się spokojniej i ciszej niż bi-turbo a spadek dynamiki jazdy jest w zasadzie na plus, jeżdżę spokojniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2022, 10:49   #107
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Danillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odebrałem swoją hybrydę. Wrażenia wizualne bardzo dobre, połączenie lucy red i jasnej skóry w Vignale jest miłe dla oka.

Auto jest wyraźnie cichsze od diesla ale szczerze spodziewałem się, że praca silnika/wydechu będzie lepiej wyciszona. Załączaniu się spalinowca towarzyszy lekko basowy pomruk, którego nie pamietam z Kugi FHEV. Może drobnostka ale jednak.

Spalanie: niestety baaaardzo dalekie od tych z materiałów reklamowych. W miescie ok. 7 litrów przy obecnych temperaturach ok 3 stopnie na plusie. Jeżdzone bardzo delikatnie.
Trasa z tempomatem ustawionym na 133 km/h w 5 osób, pełny bagażnik i box dachowy = 9 litrow zuzycia Pb. Spadło do 8,3l gdy zjechałem z ekspresówki i kulałem się po krajowych drogach.

Niestety nie mam porownania osiagów do bi-turbo bo sie wziął i zepsuł i ostatni miesiąc jeździłem Kia Sportage. W porównaniu do Kia Ford prowadzi się absolutnie genialnie!!!

Oczywiście czuć, że silnik nie ma lekko w zapakowanym i pełnym aucie ale do 130 km/h rozpędza się bardzo przyzwoicie. Wyprzedzanie z pedalem w podłodze daje naprawdę świetne rezultaty i można się tym autem poruszać dynamicznie. Ale wtedy spalanie obawiam sie, że przebije 10l bez problemu.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Autem jeździ się spokojniej i ciszej niż bi-turbo a spadek dynamiki jazdy jest w zasadzie na plus, jeżdżę spokojniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki masz przebieg i miesiąc produkcji ? U mnie przebieg dopiero 1300 ale właśnie to spalanie - ni w ząb nie mogę zejść do wartości 6.5l jak tu niektórzy piszą - jeżdząc b delikatnie po mieście spalił mi z kompa 7.4 a z dystrybutora 7.9. Może to kwestia że silnik jeszcze nie dotarty albo coś zmienili w silniku / sofcie (u mnie auto wyprodukowane koniec czerwca).
Mam tez czasami wrażenie że raz auto przyspiesza gorzej a raz lepiej ruszając ze świateł - tak jakby czasem elektryk pomagał mniej ? Wtedy wyraźnie bardziej ociężały się wydaje. A bywa i tak że rusza b żwawo - ale może to jakieś urojenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2022, 17:49   #108
StStS
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: S-Max Vignale
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 54
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam tez czasami wrażenie że raz auto przyspiesza gorzej a raz lepiej ruszając ze świateł - tak jakby czasem elektryk pomagał mniej?
Mi się wydaje, że to chodzi o to, czy akurat ładuje aku czy też nie. Czyli czy elektryk przeszkadza. Zdarza mi się na dłuższej prostej, kiedy jadę z równą prędkością, że ni z tego ni z owego zacznie pracować jakby z mniejszym obciążeniem. Myślę, że jest to właśnie moment, kiedy kończy się ładować, ale z jakiegoś powodu nie chce gasić spalinówki (za zimno lub za duże obciążenie).
Wydaje mi się, że na samym początku (tak do 2000km) też mi nieco więcej palił.
StStS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2022, 19:47   #109
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Nie wiem jak sprawdzić kiedy został wyprodukowany ale jesli transport tra ok 2 miesiące to wychodzi październik.
Na razie ok. 1 tys km mam. Moze się jeszcze silnik „ułoży”? Pamietajmy ze jest to dosc stara konstrukcja bo to stary dobry Duratec.

Przypomniał mi się jeszcze z minusów kluczyk. Nie dostałem kluczyka Vignale jak do poprzedniego auta ale zwykły kluczyk jaki dają do Fiesty. Trochę słabo bo Vignale zaczynało od concierge i door to door Service a skończyli na oszczędzaniu na kluczyku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z rzeczy serwisowych planuje zmieniać olej nie co 20 tys ale 10 tys km. Diesel miał 15 kkm interwał a i tak po 12-13 kkm domagał się serwisu olejowego. Nie wierze w te 20 kkm szczególnie w Duratecu.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2022, 20:27   #110
DjDario79
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 30-05-2017
Skąd: Rybnik
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 36
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Chętnie zobaczyłbym fotki tych waszych pięknych S-maxów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jak ktoś jest ze Śląska, to jeszcze chętniej spotkałbym się żeby na żywo i na spokojnie obejrzeć ten samochód. Niestety w moim otoczeniu nikt S-Maxa nie posiada, a w salonach raczej nie można już obejrzeć. Dziś byłem w Gliwicach zobaczyć na szybko S-Max Vignale hybryda w czarnym kolorze (cena 195 tys. z przebiegiem 10 tys. km). Niestety to auto w czarnym lakierze z czarnym wnętrzem jakoś mi w ogóle nie podeszło wizualnie. Co innego te czerwone albo niebieskie ale tych wyjątkowo mało... Z kolei w drugim salonie powiedziano mi że jeszcze spodziewają się po Świętach jakiejś sztuki, ale konkretów nie podali jeszcze. Napiszcie jeszcze proszę czy udało się coś utargować z ceny? i za ile udało Wam się nabyć hybrydowego S-Maxa ? Dzięki! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez DjDario79 ; 23-12-2022 o 20:29
DjDario79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.