Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2015, 21:13   #301
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył

No bardzo fajnie to wyglada. Szkoda ze profil karoserii jest taki ze na dole bardzo odslania kolo kiedy na gorze jest jeszcze schowane. Ale siedzi fajnie - az trudno powiedziec ze obnizony az o 3 cm!

Ja mam dylemat, bo obecnie mam letnie z profilem 40, ale chce zmienic na 45. Obnizac nie bede ale juz czytalem ze przy 18" trzeba sie zaopatrzyc w ogranicznik skretu. Czy aby nie musze sie obawiac zalozenia dystansow 20mm przy profilu 45 i seryjnym zawieszeniu?

__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2015, 21:33   #302
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył

Cytat:
Napisał dario6273 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobra robota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szkoda ze nie masz seryjnego zawieszenia wtedy by było na 100% pewne .
Dzięki!
Nieseryjne w zawieszeniu są jedynie sprężyny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CO by Ci dało gdyby były one seryjne?

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No bardzo fajnie to wyglada. Szkoda ze profil karoserii jest taki ze na dole bardzo odslania kolo kiedy na gorze jest jeszcze schowane. Ale siedzi fajnie - az trudno powiedziec ze obnizony az o 3 cm!
Auto wydaje się dużo niższe. Wcześnie przestrzenie między kołami a błotnikiem były nienaturalnie duże i szczerze mówiąc nie wyglądało to najlepiej z tymi felgami i oponami 235/40/18. Teraz jest nareszcie OK. Pamiętaj, że wesrje Tit S miały seryjne obniżenie o 20mm.

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam dylemat, bo obecnie mam letnie z profilem 40, ale chce zmienic na 45. Obnizac nie bede ale juz czytalem ze przy 18" trzeba sie zaopatrzyc w ogranicznik skretu. Czy aby nie musze sie obawiac zalozenia dystansow 20mm przy profilu 45 i seryjnym zawieszeniu?
Być może przy zastosowaniu dystansów kwestia ograniczników skrętu sama się rozwiąże, tzn. nie bedą potrzebne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Profil 45 (przy oponie o szer. 235) jest tylko o 11,75mm wyższy, co oznacza że średnica całego koła (felga+opona 235/45/18 ) będzie wieszka o 23,5mm, a ja mam obniżone zawieszenie o 30mm! Jaki wniosek z tego? Nie ma co obawiać się założenia dystansów bo skoro u mnie weszło przy obniżeniu o 30mm, Tobie też wejdzie przy większym obwodzie i średnicy koła o 23,5mm. Po zmianach, które planujesz, twój "bilans przestrzeni" będzie i tak miał 6,5mm zapasu w stosunku do mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2015, 21:49   #303
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył

tak wiem ze przestrzenie sa duze.. mam wlasnie 40tki i cierpie na te duza ilosc swiatla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale na razie na obnizenie sie nie zdecydowalem. Wlasnie raczej zwieksze profil opony.
Ale te dystanse kusza. Choc cena nie jest tak niska jak myslalem. Szczegolnie jak sie popatrzy na jakies "duze" marki jak Eibach (te raczej odpuszcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Dzieki za pomoc w wyliczeniach.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2015, 22:02   #304
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył

A ja się zdecydowałem. Już kilka zdjęć poszerzonych obejżałem i nie ma wątpliwości. To wygląda świtnie. Na Mondku jest gites a na S-Maxie różnica do serii jest jeszcze większa.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2015, 14:23   #305
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył

Na Twoich zdjęciach, widać brak chlapaczy tył.

Dopytuję bo zastanawiam się jak teraz jest u Ciebie z parkowaniem tyłem do krawężnika.

Będę zakładał zderzak poliftowy z dokładkami na tył i progi - czy takie podwójne obniżenie da radę ?

Jak jest u Ciebie - masz ogranicznik skrętu ?
Widziałem Twoje wyliczenia, teraz pytanie praktyczne - chyba lepiej do kół 235 45 18 założyć dystans niż ogranicznik?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

próg - dokładnie dopytać iiiiiiiiiiiiiiiiii BRAĆ

Ostatnio edytowane przez artur1970 ; 22-10-2015 o 15:19
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2015, 18:39   #306
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
http://allegro.pl/prog-plastikowy-na...747549494.html

próg - dokładnie dopytać iiiiiiiiiiiiiiiiii BRAĆ
a już myślałem że się załapię ale ja prawego szukam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2015, 20:00   #307
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale te dystanse kusza. Choc cena nie jest tak niska jak myslalem. Szczegolnie jak sie popatrzy na jakies "duze" marki jak Eibach (te raczej odpuszcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Dzieki za pomoc w wyliczeniach.
Za dystanse z Dystom`u zapłaciłem 500 pln. Eibach jest ponad stówę droższy. Widziałem oferty za połowę ceny czyli 250-300 pln, ale nie obdażyłbym ich zaufaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja się zdecydowałem. Już kilka zdjęć poszerzonych obejżałem i nie ma wątpliwości. To wygląda świtnie. Na Mondku jest gites a na S-Maxie różnica do serii jest jeszcze większa.
Moje fotki nie oddają tego jak świetnie wygląda. A do tego jak jeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Nie jestem pewien czy do mnie poniższe pytania, ale odpowiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na Twoich zdjęciach, widać brak chlapaczy tył.
Zgadza się. Jak kupiłem mondeo nie było ich po prostu i nie wiem czy powinny być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopytuję bo zastanawiam się jak teraz jest u Ciebie z parkowaniem tyłem do krawężnika.
Nie mam problemu żadnego z parkowaniem tyłem. Bod blokiem mam dość wysokie krawężniki i myślę że gdyby były chlapacze, mógłby być problem, gdyż po obniżeniu zostało niewiele prześwitu między tylnym zderzakiem, a krawwężnikiem.

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będę zakładał zderzak poliftowy z dokładkami na tył i progi - czy takie podwójne obniżenie da radę ?
Nie wiem jak w poliftowych. Ja też planuję pakiet S ale przedliftowy. Z tyłem nie będzie większych problemów po obniżeniu, natomiast mam obawy co do przodu. Na pewno będę musiał założyć czujniki parkowania z przodu, najlepiej na dolnym spojleże-hokeju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak jest u Ciebie - masz ogranicznik skrętu ?
Widziałem Twoje wyliczenia, teraz pytanie praktyczne - chyba lepiej do kół 235 45 18 założyć dystans niż ogranicznik?
Ja nie mam ograniczników skrętu (opona 235/40/18 ). ANi przed, ani po dystansach nie obciera. Czy przy oponie 235/45/18 nie będzie obcierało przy założonych dystansach? Tego nei wiem. Trzeba sprawdzić ile skrętu ograniczają ograniczniki. rozumiem, że to ograniczenie jest w przupadku skrętu:
- w lewo dla prawego koła
- w prawo dla lewego koła.
Wydaje się, że przy założeniu dystansów nie bedą potrzebne ograniczniki, gdyż uzykskuje się dość dużą wewnętrzną powierzchnię w czasie skrętu dla kół.
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 22-10-2015 o 20:02
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2015, 20:12   #308
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył

Daj linka na te dystanse z Dystom-u Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2015, 20:44   #309
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Standardowo robią 22mm każdy, ale na życzenie zrobią 20mm bez dodatkowcyh opłat. Ja trochę żałuje teraz, że nei wziąłem 222mm.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2015, 20:52   #310
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

szybciej tak
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.