Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2010, 14:04   #1
MaCIEJ K.
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-11-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Galaxy[ mk2 ]
Silnik: 1,9 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

witam wszystkich użytkowników! Mam mondeo [mkI] 95 2.0 b+g i czyścilem przepustnicę. Po tym zabiegu obroty zaczęły być bardzo wysokie i nie schodzą już tak szybko. przy czyszczeniu przepustnicy odkręciłem ten złoty krążek co znajduje się w środku, przez niego przechodzi ośka i ta oś jest przykręcona dwiema śrubkami. co mogłem zrobić nie tak?

MaCIEJ K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 14:47   #2
krzychu3073
ford::advanced
 
Avatar krzychu3073
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Przypisówka
Model: mondeo mk1 chabeta
Silnik: 1.8 16v + Lpg stag 300
Rocznik: 1993
Postów: 316
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

poskrecales wszystko skrupulatnie,moze gdziej lewy wiatr lapie! albo krokowy zrobil sie zazdrosny i tez sie prosi o czyszczenie?!!?!?odlacz krokowca i zobacz co sie bedzie dzialoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzychu3073 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 15:53   #3
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

prawdopodobnie źle przykręciłeś tą blachę. Zrobiłeś coś, czego sie nie robi. Musisz ją bardzo dokładnie przykręcic w takiej samej pozycji jak była poprzednio z dokładnością do 0,05mm.
Ale najpierw zrób reset sterownika, aby zapamiętał sobie nowe ustawienia(tak bardzo w wielkim skrócie i nie wnikając w temat).
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 16:10   #4
MaCIEJ K.
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-11-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Galaxy[ mk2 ]
Silnik: 1,9 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał krzychu3073 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poskrecales wszystko skrupulatnie,moze gdziej lewy wiatr lapie! albo krokowy zrobil sie zazdrosny i tez sie prosi o czyszczenie?!!?!?odlacz krokowca i zobacz co sie bedzie dzialoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! Krokowiec odłączony , obroty ładnie wchodzą i schodzą choć pozostają na 1100-1200 po czym spadają do ok 1000obr. Jak dojeżdzam do skrzyzowania i chamuję samym chamulcem tak, że obroty schodzą do 900 i wcisne sprzęgło to podnoszą sie obroty do ok 1300 po czym znowu wracaja do 1000-1100obr.

Krokowca podmieniłem ze sprawnego samochodu i dalej to samo tak więc TPS?

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prawdopodobnie źle przykręciłeś tą blachę. Zrobiłeś coś, czego sie nie robi. Musisz ją bardzo dokładnie przykręcic w takiej samej pozycji jak była poprzednio z dokładnością do 0,05mm.
Ale najpierw zrób reset sterownika, aby zapamiętał sobie nowe ustawienia(tak bardzo w wielkim skrócie i nie wnikając w temat).
Witam! ale co to znaczy reset sterownika? i jak teraz przykręcić tą blachę jak ją nazwałeś w tej samej pozycji? może sa inne sposoby na to wszystko

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 09-09-2010 o 19:14
MaCIEJ K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 16:19   #5
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

wpisz w wyszukiwarkę: reset kompa i samoadaptacja
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 16:35   #6
MaCIEJ K.
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-11-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Galaxy[ mk2 ]
Silnik: 1,9 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prawdopodobnie źle przykręciłeś tą blachę. Zrobiłeś coś, czego sie nie robi. Musisz ją bardzo dokładnie przykręcic w takiej samej pozycji jak była poprzednio z dokładnością do 0,05mm.
Ale najpierw zrób reset sterownika, aby zapamiętał sobie nowe ustawienia(tak bardzo w wielkim skrócie i nie wnikając w temat).
Cytat:
Napisał bruti_2005 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wpisz w wyszukiwarkę: reset kompa i samoadaptacja
No to troche dziwna sprawa, bo jeśli podłącze z powrotem krokowca to raczej z samoadaptacja to kłopot bo nie mogę utrzymac obrotów np 1200bo to jest niemożliwe obroty ida zbyt wysoko i wcale nie chcą schodzić.
MaCIEJ K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 19:17   #7
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

Cytat:
Napisał MaCIEJ K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może sa inne sposoby na to wszystko
podmienić całą nierozbierana przepustnicę, albo wyregulować starą.
Cytat:
Napisał MaCIEJ K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kłopot bo nie mogę utrzymac obrotów np 1200bo to jest niemożliwe obroty ida zbyt wysoko i wcale nie chcą schodzić
a kto Ci każe tak robić?
Odłącz aku, na 10-30 minut, podłacz aku, odpal silnik, nic nie ruszaj i po 5 minutach w drogę, albo zgaś silnik i idź na spacer, do domu, spać nie wiem, co chcesz. I tak reszta ustawi sie podczas jazdy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 19:45   #8
MaCIEJ K.
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-11-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Galaxy[ mk2 ]
Silnik: 1,9 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

ok! dziś już nie zdąże ale jutro podłącze krokowca odłącze akumulator i w drogę, zobaczę co sie będzie działo.A jeśli to nie pomoże to może rzeczywiście jakąś przepustnice ze szrotu zdobyć.
Dzieki i do jutra!
MaCIEJ K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 20:43   #9
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

Jeśli chodzi o ten złoty krążek to on musi być przykręcony tak jak był. Wystarczy obrócić o 180 stopni, albo odwrócić i już nie będzie banglać. Tam krawędzie są ścięte pod odpowiednim kątem, aby przy zamykaniu pasowały do ścianek gardzieli. Jest to słabo widoczne, ale w pracy silnika na wolnych obrotach ma olbrzymie znaczenie. Przez to odłączenie krokowca pomaga, bo lewe powietrze idzie przez przepustnicę. Jeśli podłączymy krokowy to silnik dostaje dodatkowe powietrze i wtedy zaczyna się bal. Ja stawiam na źle złożoną przepustnicę i wg mnie reset i samoadaptacja niewiele pomogą.
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 19:42   #10
MaCIEJ K.
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-11-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Galaxy[ mk2 ]
Silnik: 1,9 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

witam ponownie!
Dopiero przyjechałem do domu, jest póżno ale odłączyłem akumulator i jutro zobaczymy co się będzie działo.

Jeśli chodzi o reset o też nie mam nadzieji na znaczną poprawę i myślę tu już o kupnie używanej przepustnicy z tego samego rocznika i tej samej pojemności.W związku z tym moje pytanie:
- co będe musiał zrobić jak już ją założe?
- i czy to ma sens?
Pozdrawiam!
MaCIEJ K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.