Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2014, 20:59   #31
daemonxxx
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Focus kombi
Silnik: 2.0 + lpg
Rocznik: 2003
Postów: 55
Domyślnie Odp: czy wymieniać rozrząd ?

Jeśli jesteś w 100% pewny co do przebiegu to ja bym nic nie ruszał. Zdejmij tylko obudowę i oceń pasek z zewnątrz.

daemonxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2014, 18:46   #32
maymall
ford::average
 
Avatar maymall
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-06-2014
Model: Ford Focus mk2 FL, 5d
Silnik: 1.6 SIGMA Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: Rozrząd - czy i co wymieniać?

Stosunek wieku Twojego samochodu do ilości przejechanych kilometrów jest bardzo sympatyczny. Dobra okazja jeśli obyło się bez cofki licznika. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymień cały komplet rozrządu wraz z pompą wody i jeśli za jakiś czas nie chcesz się bawić to też pasek alternatora. Ja w zimę wymieniałem przy około 125.000 bo nie ma co czekać do zalecanego przez producenta limitu. Jak wiadomo teoria jest teorią , a w życiu różnie bywa szczególnie w polskich warunkach. Co do silnika 1.6 Ti-VCT to daje radę jeśli chodzi o codzienną eksploatację i nie jest się nastawionym na sportową jazdę. Zawalidrogą nie jest i daje przyjemność z jazdy. Zużycie paliwa nie odbiega od normy w porównaniu z innymi silnikami tej pojemności w podobnej budzie. Co do klekotu zimnego silnika jeśli "go" jeszcze nie masz to oznacza że raczej i tak Cię to w przyszłości nie ominie. Może już „to” masz tylko jeszcze nie wiesz. Moja rada to żebyś bardziej skupił się na blacharce w jakim jest stanie.
----------
maymall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2014, 19:53   #33
daemonxxx
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Focus kombi
Silnik: 2.0 + lpg
Rocznik: 2003
Postów: 55
Domyślnie Odp: Rozrząd - czy i co wymieniać?

Faktycznie 15 tys. km rocznie to trochę mało jak na diesla chociaż trafiają się również egzemplarze z oryginalnym przebiegiem choć zazwyczaj są sporo droższe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
daemonxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2014, 20:25   #34
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Rozrząd - czy i co wymieniać?

Cytat:
Napisał maymall Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymień cały komplet rozrządu wraz z pompą wody
Akurat w 1.8TDCI nie ma potrzeby wymieniać pompy wody przy okazji wymiany paska rozrządu, ponieważ jest ona napędzana paskiem klinowym. No chyba że występują jakieś objawy jej niesprawności.

Jeśli chodzi o sam pasek rozrządu to ja osobiście bym go wymienił, ponieważ w tym silniku jest on śmiesznie tani: w miarę porządny pasek z rolką kupisz już za około 150zł + robota 100zł (oczywiście nie w ASO). Wymieniłbym jeszcze pasek klinowy (50-70zł), bo i tak trzeba go zrzucić, aby zdjąć pasek rozrządu. Przy okazji warto sprawdzić stan napinacza paska klinowego, a właściwie rolkę, po której się przesuwa.

Także jak widać koszt nie jest zbyt duży w porównaniu do innych silników. Tym bardziej, że przebieg 111kkm jest bardzo niski. Może inaczej - podejrzanie niski.
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2014, 20:48   #35
maymall
ford::average
 
Avatar maymall
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-06-2014
Model: Ford Focus mk2 FL, 5d
Silnik: 1.6 SIGMA Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: Rozrząd - czy i co wymieniać?

Wątek tematu jest przypisany wg. "smuk" do Fokusa mk2 raczej z silnikiem 1.6 Ti- VCT (zapłon iskrowy), więc po co mieszać w tą myśl silniki diesla. Ja opisywałem sprawę Ti-VCT.

Ostatnio edytowane przez maymall ; 16-09-2014 o 20:57 Powód: korekt
maymall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2014, 20:49   #36
bunia24
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 09-12-2009
Skąd: Węgrów
Model: MONDEO
Silnik: 1800 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 259
Domyślnie Odp: Rozrząd - czy i co wymieniać?

co do przebiegu nie bede sie z nikim kłucił 2 własciciel od nowosci kupiłem go zadobre pieniadze bo ma troche rysek kobieta użytkowała i był pukniety w lewy tył.Właściciel wcale sie z tym niekrył napisał to w ogłoszeniu jak narazie nie zauważyłem żadnych wad w samochodzie
bunia24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 10:12   #37
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Rozrząd - czy i co wymieniać?

Cytat:
Napisał maymall Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wątek tematu jest przypisany wg.*"smuk"*do Fokusa mk2 raczej z silnikiem*1.6 Ti- VCT*(zapłon iskrowy), więc po co mieszać w tą myśl silniki diesla.*
To potraktujmy to jako off-top i już faktycznie nie wracajmy do Diesla.
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2014, 08:27   #38
Intoksynator
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2014
Model: Focus hatchback
Silnik: 1.6 Ti-Vct
Rocznik: 2006
Postów: 26
Domyślnie Re: Rozrząd - czy i co wymieniać?

Podpinając się pod temat wymiany rozrządu:

Czy jest sens wkładać powiedzmy taki zestaw:
-Rolka SKF
-Pasek Motocraft

Czy pasek też kupić w zamienniku?

I pytanie o odpowiednie blokady rozrządu, bo z tego co widzę to blokada do Ti-VCT jest dedykowana tylko do tego silnika. Czy nie mając takiej blokady ogarnięty mechanik jest w stanie wymienić rozrząd bez szkody dla silnika, czy szukać takiego warsztatu gdzie posiadają takie narzędzie?
Intoksynator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2015, 17:03   #39
bobot48
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2015
Model: Ford Focus MK2 Kombi
Silnik: 1,6 Benzyna 74kW
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Wymiana rozrządu - Ruville

Witam. Jako że kupiłem w końcu samochód trzeba wymienić rozrząd. Moja foka to mk2 kombi 1.6 benzyna 101 km. Byłem u mechanika i mi powiedział że w nim pompa jest oddzielnie i nie radzi mi jej wymieniać tylko sam rozrząd. zaproponował mi rozrząd firmy Ruvilla kosz jakieś 150 zł bez robocizny. Moje pytanie co sądzicie o tej firmie?
bobot48 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2015, 17:22   #40
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,989
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu - Ruville

Ruvill to troszkę tańszy brat Febiego
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
rozrząd , wymiana



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.