Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2012, 18:34   #1
aramelo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-05-2012
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 DOHC
Rocznik: 1995
Postów: 1
Domyślnie Brak mocy i duże spalanie gazu

Witam forumowiczow.

Tak na wstepie napisze ze jestem nowym posiadaczem Galaxika i z tym wlasnie sie tu pojawilem.

Pytanie takie : fordzik pali na gazie okolo 18L na 100km , i mysle ze to troche za duzo. A przy tym brakuje mu jakby mocy zeby sie rozpedzac. niby silnik nabiera obrotow ale nie przeklada sie to na predkosc.

W czym drodzy forumowicze moze lezec problem.
Pozdrawiam

aramelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2012, 21:24   #2
galaxy-style
ford::average
 
Avatar galaxy-style
 
Imię: KRZYSZTOF
Zarejestrowany: 10-01-2012
Skąd: Swiat
Model: galaxy
Silnik: 2.0 167KM
Rocznik: 2011
Postów: 60
Domyślnie Odp: Brak mocy i duze spalanie gazu

Cytat:
Napisał aramelo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W czym drodzy forumowicze moze lezec problem.
Pozdrawiam
W regulacji instalacji LPG
galaxy-style jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2012, 21:40   #3
kowal_ezg
ford::advanced
 
Avatar kowal_ezg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-07-2010
Skąd: Zgierz
Model: Było Galaxy mk1 a jest LagunaII Grandtour
Silnik: Było 2.0 DOHC, potem 2.3 16V + lpg, a teraz 1.9dCi
Rocznik: 2002
Postów: 270
Domyślnie Odp: Brak mocy i duze spalanie gazu

Po pierwsze, to powinieneś dla porównania przejechać się innym. Pewnie przyzwyczaiłeś się do innych samochodów, a tu skrzynie maja krótkie przełożenia i stąd bierze się wrażenie, że obroty rosną, a auto słabo przyspiesza.
Po drugie, to silnik ten ma 116 koni i taka moc nie zapewnia zadowalających osiągów. Raczej pozwala na przemieszczanie się tylko. A co do zużycia paliwa, to moje 2.0, jak je jeszcze miałem, to paliło mi 17-18 litrów gazu przy jeździe tylko po mieście, na krótkich odcinkach, z włączoną klimą 18l. lpg "bankowo".
kowal_ezg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2012, 00:42   #4
andrzej$39
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 17-08-2007
Skąd: Puławy
Model: Ford Galaxy Ultima/Ford Galaxy Mk3 Titanium
Silnik: 2,3 - 145 KM/1,8 TDCi - 125 KM
Rocznik: 1997/2008
Postów: 87
Cool Odp: Brak mocy i duze spalanie gazu

Zacznij oczywiście od przeglądu instalacji LPG - to w kwestii spalania.

Jeśli chodzi o słabe nabieranie mocy silnika, zapytaj może mechanika lub jakiegoś użytkownika Galaxy z "większym stażem", czy nie dochodzi do ślizgania się tarczy sprzęgła. Oczywiście jest wiele innych jeszcze możliwych mniej poważnych powodów wrażenia braku mocy silnika. Sprawdź oczywiście czy na benzynie również Twój silnik ma podobne jak na LPG problemy z mocą.

Pozdrawiam - Andrzej
__________________
Lubię wytaczać na drogę te nasze ponad 2 tony!Przestronny,wygodny,zapewnia bezpieczeństwo i komfort moje, mojej żony i czwórki naszych dzieci! GALAXY 2,3 - dwie i pół kopy mechanicznych koni!
andrzej$39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2012, 18:20   #5
Konradddddd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2010
Model: MONDEO MK3 LIFT
Silnik: 2.0 TDCI DPF
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: Brak mocy i duze spalanie gazu

Cytat:
Napisał aramelo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam forumowiczow.

Tak na wstepie napisze ze jestem nowym posiadaczem Galaxika i z tym wlasnie sie tu pojawilem.

Pytanie takie : fordzik pali na gazie okolo 18L na 100km , i mysle ze to troche za duzo. A przy tym brakuje mu jakby mocy zeby sie rozpedzac. niby silnik nabiera obrotow ale nie przeklada sie to na predkosc.

W czym drodzy forumowicze moze lezec problem.
Pozdrawiam
wtrace swoje. nie wiem jak silnik forda 2.0 ale ja mam 2.0 vw w alhambrze z gazem, ktory zakladalem i pali 14 w miescie no max 15 w upały 30 stopni z klimą w korkach a mam instalke w miare bogato ustawioną aby zbierał się dobrze. ale to inny silnik i ford moze lyka wiecej ale bez przesady. jaka masz instalacje?
-sterownik
-wtryski czy ii generacja (ew jakie wtryski)
-jaki reduktor

nowa instalacja czy stara?

czy po postoju np w nocy rano szybko odpala czy trzeba pochełtać zanim zapali?
Konradddddd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2012, 19:27   #6
Pietrrras
ford::average
 
Avatar Pietrrras
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-07-2008
Skąd: Pojezierze / / Świdnik
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 132
Domyślnie Odp: Brak mocy i duze spalanie gazu

zacznij od przewodów i świec. ewentualnie przejrzyj przewody powietrza i filtr powietrza. jak nie pomoże to dopiero warto wsadzać ręce w instalację. u mnie pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Piłeś??? Nie jedź!!! Nie piłeś??? Wypij!!!
Pietrrras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2012, 23:46   #7
piotr-kulig
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-01-2012
Skąd: łódź
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 dohc
Rocznik: 1996
Postów: 6
Domyślnie Odp: Brak mocy i duze spalanie gazu

JA WIEM JA WIEM CO SIĘ STAŁO , auto się popsuło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat rzeka , wystarczy zaniedbać profilaktyczne wymiany ( okresowe ) poszczególnych elementów i robi się problem , lub lać tandetny gaz bo 2gr taniej
Żeby odpowiedzieć trzeba znać szczegóły . Diagnostyka komputerowa silnika, jaka instalacja gazowa, kiedy co wymieniono
piotr-kulig jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.