Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2020, 08:05   #1
bigozz1
ford::beginner
 
Avatar bigozz1
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 17-10-2016
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 47
Domyślnie Nawiew działa jak chce

Zauważyłem u siebie problem zaraz po zakupie i wymianie czynnika. Mianowicie w dwustrefowej klimatyzacji chłód leciał tylko prawą stroną z nawiewów deski. Z nawiewów kierowcy leciało ciepłe powietrze. Początkowo myślałem że to słynny moduł wentylatora. Dzisiaj zrobili się zimniej i chciałem nagrzać w aucie. Dla odmiany gorące powietrze leci tylko z nawiewów kierowcy. Od pasażera zimno. Dodatkowo wciskanie wyboru kierunku nawiewu chyba nie działa i wszystko leci na wprost a nie pod nogi czy na szybę. Trochę mnie to zbiło z tropu z tym modułem. Silnik 2.0 163KM. Jakieś porady?

Wysłane z mojego P10 przy użyciu Tapatalka

bigozz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 07:12   #2
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Nawiew działa jak chce

Spróbuj to wykonać
1- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump:
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 03-09-2020 o 07:14
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 21:46   #3
bigozz1
ford::beginner
 
Avatar bigozz1
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 17-10-2016
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 47
Domyślnie Odp: Nawiew działa jak chce

Dzięki ale robiłem i to nie to. Nawet znalazłem jak to w nx moim zrobić. Rozebrałem radio ale wcześniej wszystko w koło czyli plastiki koło lewarka ręcznego i listwę z przyciskami. Potem 4 torxy, kluczyki i wyjąłem radio. Pod nim siedzi moduł klimatyzacji. Czyszczenie styków i ponowne podłączenie pomogło. Jeszcze zanim poskładałem radio to już się klapki nawiewów poustawiały. Wszystko śmiga jak złoto. Wyleciał z nawiewu suchy liść i nie wiem czasem czy on nie blokował wszystkiego.

Wysłane z mojego P10 przy użyciu Tapatalka
bigozz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2023, 17:49   #4
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Ciepłe powietrze z nawiewów pasażera (climatronic)

Witam,

co może być przyczyną ciepłego nadmuchu po stronie pasażera kiedy po stronie kierowcy wieje prawidłowo zimne powietrze? Climatronic nastawiony na LO po obu stronach pojazdu, w trybie mono jest taki sam problem, ogrzewanie działa prawidłowo czyli jeśli wybiorę np. 20st kierowca a 24 pasażer to na pasażera wieje cieplejsze powietrze a na kierowcę chłodniejsze albo po prostu mniej dmucha.

Próbowałem ELM Configiem restart BCM ale nic to nie dało - raczej usterka mechaniczna klap w kanałach, tak? Jak się do tego dostać i czy to dobry trop?

Do głowy przychodzi mi jeszcze sterownik klap ale czy są dwa osobne na stronę kierowcy i pasażera w climatronicu dwustrefowym? Jeśli są faktycznie dwa to jak dostać się do sterownika klap pasażera?

Z góry dzięki za pomoc.
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.